2019 Temmuz - Çizgi roman listesi

Başlatan afu, 01 Temmuz, 2019, 15:34:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Alıntı yapılan: afu - 05 Ağustos, 2019, 23:30:22
bana pek çizgi roman gibi gelmedi. linkte örnek sayfalar var.

https://ginkococuk.com/wp-content/uploads/2019/01/Kitaba-g%C3%B6z-at-1.pdf

Eskiden NTV'den -şu an Say'dan- çıkan seriye benziyor. (çizgi bilim) Bir ara KaraKarga da böyle bir seriye başlamıştı. (internet, feminizm, köpek balıkları vb.)

ZGeralt

Alıntı yapılan: KenParker - 05 Ağustos, 2019, 20:20:14
Aklıma şu geldi. Acaba Ermeni terör örgütlerinin silahsız köylülere yaptığı vahşetler çizgi roman yapılsa Ermenistan'da satabilir miydi?  Hiç zannetmiyorum.

Ermenistan'da ki durum hakkında bilgi sahibi değilim, muhtemeldir ki satılamıyordur. Bu bizim hedefimiz olamaz. Suudi Arabistan'dan da kadınlar araba kullanamıyordu yakın zamana kadar, Suudilerden ilerdeyiz diye bulunduğumuz konumu yeterli mi bulalım ? Kötüyü değil, iyiyi referans almak zorundayız.

Alıntı yapılan: Nomad - 05 Ağustos, 2019, 22:59:00
Think global, act local
Benim mezhebim o kadar geniş değil.
Uluslararası arenada gerek koz olarak kullanmak, gerekse çıkar devşirmek için sürekli ısıtılan ve önümüze sürülen soykırım iftirası tiksinti getirdi.
Yetti artık bu iftira üzerinden çıkar devşirme çabaları.
Başka topraklarda yazsın çizsinler özgür şekilde.
Ortadoğu da yapılan katliamlara da bir el atsınlar.
Halen sürenlerine.
Terörize edilen enerji bölgelerine
Çin de devam edenlere.
Bosna, ya
İtalya ve Belçika nın sömürgelerindeki katliamlarına.

Bunlar yazılıyor, çiziliyor zaten sayın Nomad, yoksa sizin nasıl haberiniz olacaktı ? Türkiye'nin dünya çapında araştırmacıları mı var, dünyanın her yerine giden, uluslararası habercilik yapan kanalları mı var? Türkiye'de dünyaca kabul görmüş ,saygın tarih enstitüleri mi var? Afrika yerel dilleri bilen, dünya çapında tanınmış Afrika tarihçileri mi var mesela Belçika'nın Kongo katliamı üzerine kitaplar yazmış ? Siz bunu biliyorsunuz çünkü birileri yazıyor, çiziyor, filme çekiyor vs. Bilginin kaynağı hakkında hiç düşünmediğinizi görüyorum.

Alıntı yapılan: Nomad - 05 Ağustos, 2019, 22:59:00
Ama yok, varsa yoksa sözde ermeni soykırımı.
Nasılsa bizim sesimiz çıkmıyor.
Nasılsa çıkan sesi basın özgürlüğü, sanat özgürlüğü diye bastırırız.
Ben bıktım artık bu bazıları daha özgür muhabbetinden.
Ben de yarın Hitler e güzellemeler dizeyim o zaman. Nasılsa ifade özgürlüğü var.
Sabahına evden alırlar adamı Cia Mossad ortak opeasyonu ile.
Hayallerdeki gibi pembiş bir dünyada yaşamıyoruz.
Sınırlarını çizmek ve korumak gerek.
Think global, act local demiş miydim?

Not. Tel den yazıyorum. Typo sorunları için özür.

Hayır pembiş bir dünyada yaşamıyorum, bahsettiğim şeyin pembelikle alakası yok. İfade özgürlüğü oldukça sert ve çetin bir konu, çünkü susmak değil konuşmak cesaret ister. Toplum veya iktidar tarafından baskı görmeği, karalanmayı vs. göze almak cesaret ister. Yasaklara sığınmak en büyük korkaklık ve "pembişlik" bana göre.

Ermeni meselesinde veya tartışmalı herhangi bir meselede bizi frenleyen kim ? Kim filmini çekmeyin diyor, kim çizgi romanını çizmeyin diyor, kim literatüre makale sokmayın diyor ? Kim tutuyor bizi ? Biz yapmıyoruz/yapamıyoruz diye bulduğumuz çözüm yasaklamak. İlkelliğin dibi, has, pür ilkellik. Tıpkı Wikipedia'ya erişim yasağı gibi, milyarlarca insan o "zararlı" içerikleri görüyor, 80 milyon görmüyor yeter. Biz görmüyorsak yok hükmündedir çünkü. Muazzam gerçekten.

hanac

Bu eser sonuç olarak yayınlanmış, bandrol almış.

Listede yayınlanan eserlerin bulunması gerekir diye düşünüyorum.

afu

Aras'ın kitapları listeye eklendi.
Alıp okuyan olursa, içeriğini yorumlar ve tartışırız. Bu daha doğru olacak bence.

memospinoz

Merhaba,
Ermeni Ninem kitabı Mart ayında çıktı.

Nomad

Alıntı yapılan: ZGeralt - 06 Ağustos, 2019, 09:44:32
Ermenistan'da ki durum hakkında bilgi sahibi değilim, muhtemeldir ki satılamıyordur. Bu bizim hedefimiz olamaz. Suudi Arabistan'dan da kadınlar araba kullanamıyordu yakın zamana kadar, Suudilerden ilerdeyiz diye bulunduğumuz konumu yeterli mi bulalım ? Kötüyü değil, iyiyi referans almak zorundayız.

Bunlar yazılıyor, çiziliyor zaten sayın Nomad, yoksa sizin nasıl haberiniz olacaktı ? Türkiye'nin dünya çapında araştırmacıları mı var, dünyanın her yerine giden, uluslararası habercilik yapan kanalları mı var? Türkiye'de dünyaca kabul görmüş ,saygın tarih enstitüleri mi var? Afrika yerel dilleri bilen, dünya çapında tanınmış Afrika tarihçileri mi var mesela Belçika'nın Kongo katliamı üzerine kitaplar yazmış ? Siz bunu biliyorsunuz çünkü birileri yazıyor, çiziyor, filme çekiyor vs. Bilginin kaynağı hakkında hiç düşünmediğinizi görüyorum.

Hayır pembiş bir dünyada yaşamıyorum, bahsettiğim şeyin pembelikle alakası yok. İfade özgürlüğü oldukça sert ve çetin bir konu, çünkü susmak değil konuşmak cesaret ister. Toplum veya iktidar tarafından baskı görmeği, karalanmayı vs. göze almak cesaret ister. Yasaklara sığınmak en büyük korkaklık ve "pembişlik" bana göre.

Ermeni meselesinde veya tartışmalı herhangi bir meselede bizi frenleyen kim ? Kim filmini çekmeyin diyor, kim çizgi romanını çizmeyin diyor, kim literatüre makale sokmayın diyor ? Kim tutuyor bizi ? Biz yapmıyoruz/yapamıyoruz diye bulduğumuz çözüm yasaklamak. İlkelliğin dibi, has, pür ilkellik. Tıpkı Wikipedia'ya erişim yasağı gibi, milyarlarca insan o "zararlı" içerikleri görüyor, 80 milyon görmüyor yeter. Biz görmüyorsak yok hükmündedir çünkü. Muazzam gerçekten.
Bu konuda ikimiz de binlerce satır yazabiliriz. Ama görünen sonuç ikimizin de fikri değişmez. Belki ortak paydada bi çay içeriz. Sonuç ""leküm diniküm veliye din olacaksa boşa klavye yornamayı öğrendim yıllar içinde  :)
Ha günün birinde karşılıklı masada, içecekler önümüzde sabaha kadar konuşmaktan zevk alırım sizinle.

ZGeralt

Alıntı yapılan: Nomad - 07 Ağustos, 2019, 20:07:35
Bu konuda ikimiz de binlerce satır yazabiliriz. Ama görünen sonuç ikimizin de fikri değişmez. Belki ortak paydada bi çay içeriz. Sonuç ""leküm diniküm veliye din olacaksa boşa klavye yornamayı öğrendim yıllar içinde  :)
Ha günün birinde karşılıklı masada, içecekler önümüzde sabaha kadar konuşmaktan zevk alırım sizinle.

Ben de keyif duyarım, umarım bir gün denk gelebiliriz :)