La Casade Papel Kore

Başlatan doktor1881, 11 Aralık, 2022, 17:49:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

La Casa de Papel: Kore yayına girdi. Birçok dizi izleyicisinin en sevdiği dizilerden biri olan orijinal dizi, şimdi Kore versionu ile Netflix'te yayınlandı. Diziyi sevenler La Casa de Papel Kore yide beğendi

https://youtu.be/mS5roMr0i3o

doktor1881

Bölüm:1 Kuzey Kore ile Güney Kore birleşmiş sınırda yeni bir şehir kurmuşlar ama gariban Kuzey Kore'liler Kapitalist Güney Korelilerin uşağı olmuş durumda Ana dizinin birebir aynısı biraz hızlandırılmış sahnelerle geçen dizi komedi havası veriyor Ama ana diziyi hatırlamak için izlenir şimdilik

Bölüm Notu:6.5/10

doktor1881

Bölüm:2 Kore gerçekleriyle soslanmış dizi de oyuncuların performansı ana dizideki oyuncuların altında kalıyor ama yine de seyredilebilir Kore dizilerin naifliği bu dizide de devam ediyor Ben %70 civarında Kore kızlarını birbirinden ayırt edemiyorum Bana mı özgü mü acaba

Bölüm Notu:6.5/10

doktor1881

Bölüm:3 Her bölüm başında soygunculardan birinin önceki durumundan görüntüler veriliyor 2. bölüm başı Berlin 3.bölüm başı Denver ve Moskova Her ne kadar 2 ülke birlessede Halklar arasında ki uçurumlar kolay kapanmıyor Berlin'in Böl Parçala Yönet planı hem rehineler de hem de arkadaşlarında işe yarıyor

Bölüm Notu:7/10

doktor1881

Bölüm:4 Bölüm Rio'nun hikayesi ile başladıktan sonra Darphane içinde ve dışında aksiyon hiç hız kesmeden devam ediyor Profesör bu eylemin beyni o olmazsa plan kısa sürede çöker

doktor1881

Bölüm:5 Bölüm başında ele alınan kişi Müzakereci Güney Kore'li Woojin olurken ana diziden bazı farklılıklar göze  batmaya başladı Rehineler ve soyguncular birbirine karşı daha agresif Ayrıca rehineler Darphane içinde daha özgür hareket ediyorlar

doktor1881

Bölüm:6 Dizi bölümleri yaklaşık 60-70 dk arasında değişmekte Bölüm başı bu sefer Profesör'ün geçmişi hakkında bilgi verildikten sonra her iki Kore'nin sancılı birleşmesi ayrıntılı olarak anlatılıyor Bölümde Darphanede meydana gelen ölüm üzerine polis ile soyguncular arasında bir satranç oyunu sürmektedir

Bölüm Notu:7.5/10

doktor1881

Bölüm:7 Park Chulwoo'nun acımasız Kuzey Kore ajanlığından basit bir görev gücü yüzbaşılığına geçisine ve zakasını görüyoruz Dizinin temposu giderek artıyor Kore sosu da yakışmış Ana hikayeye bağlı kalmakla  beraber bir çok değişiklikde mevcut

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

Bölüm:8 Diziye önyargılı yaklaşmıştım Ama büyük hata bu bölüm en hareketlisiydi Ekibin soygun öncesi yaşadıklarıyla başlayan bölüm Darphanede yaşanan kaos ile zirve yaptı Her iki Kore'nin yapısı ve yaşanan yolsuzluklarda gün yüzüne çıkıyor Darphane dışı ayrı bir ekibin varlığı da ortaya çıkıyor

Bölüm  Notu:9/10

doktor1881

Bölüm:9 Siyasal manevraların zirve yaptığı yolsuzluğun tavan olduğu bir ülke de halkın nasıl kandırıldığının anlatıldığı bölümde Berlin ve Profesör arasındaki ilişkiyi öğreniyoruz Bu bölümde açık ara Berlin yıldız

Bölüm Notu:9/10

doktor1881

Bölüm:10 Gerçek soyguncular kim içerdekiler mi yoksa dışardaki siyasetçiler mi Satranç oyununda hamleler arttıkça karşı hamlelerde geliyor Tempo yüksek devam ediyor

doktor1881

Bölüm:11 Siyasi irade soyguncuları ölü istese de soyguncular tek bir cana kıymamak için elinden geleni yapar Emniyetin içindeki dürüst insanlar da durumu sorgulamaya başlarlar

doktor1881

Bölüm:12 (FinaL) Orjinal hikayeye bağlı kalarak başlayan dizi ilerleyen bölümlerde değişik soslarla süslenerek ağızda  değişik tatlar bırakarak bitti Ben beğendim Ama 2.sezonu olacığından şüpheliyim Dizi bitince orjinal hikayeyi tekrar seyretme etkisi oluştu bende Zaten tamamını seyretmemiştim