Captain America: Steve Rogers - Marmara Çizgi

Başlatan Nightrain, 08 Nisan, 2019, 18:00:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

hennessy

Yazar Spencer Amerika'nın şimgesi olmuş bir karakteri kimsenin cesaret edemediği gibi Hail Hydra dedirtti. Tabi tepkileri üzerine çekti. Steve'in çocukluğuna gittiğimiz flashback ler ile bize bu yolun nasıl hazırlandığı anlatılıyor.

Öbür yanda S.H.I.E.L.D karışmış durumda. Kim S.H.I.E.L.D yönetecektir. Ortada gözükmeyen Red Skull geri dönmüştür. Ruh taşı ile geri dönmüştür. Avengers Endgame'de bence Red Skull dolaylı yada yarı dolaylı ruh taşı ile bir çok şeyi etkileyeceğini tahmin ediyorum. Acaba kimse hizmet etmektedir.

Fena bir hikaye değil ama woow diyemeyeceğim. Sade okunur bir hikaye. İleri ki ciltler belki daha iyi olayı kavramınızı sağlayacaktır. Ben okumaya devam edeceğim. 6.5/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

Okudum ve fakat Ed Brubaker'dan sonra, çok etkilendiğimi söyleyemeyeceğim. Çizimlerin güzel olduğunu düşünüyorum.

Bağlantı nedeni ile, özellikle Açmaz (Standoff)'un da okunması gerekiyor.
They drew first blood...

hanac

Bu seriyi beğendim, kendini okutuyor.

Tek açmazım arada atlanan sayılar.  :)

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

dean

Red Skull avrupa'yı ele geçirirken Maria Hill mahkemeye çıkıyor!

Çok yaşa Hydra! Red Skull'ın planı etkisini dünya çapında gösterirken Maria Hill'in mahkemesi başlıyor ve S.H.I.E.L.D. yerle bir olmanın eşiğine geliyor. Steve Rogers'ın araladığı kapıdan açığa çıkmak üzere olan sır, Marvel Evreni'ni temellerinden sarsacak. Bir yandan da kozmik güçlü Kobik'i umarsızca aramayı sürdüren Captain America, Avril Kincaid'den, yani yepyeni Quasar'dan yardım isteyecek! Hill'in davası dramatik sonucuna ulaşırken, S.H.I.E.L.D.'ın yeni direktörü kim olacak?

Sayfa Sayısı: 120
Etiket Fiyatı: 38 TL

dean

O Bir Kahraman, O bir avenger üyesi, O bir Yaşayan efsane, o özgürlüğün muhafızı, İnsanlığın karşılaştığı en büyük tehlike mi?

Tüm dünya şoka uğradı, ama hikaye daha devam ediyor ve olacakları aklınız almayacak. 2. İ. Savaş'ın ardından Tony Stark ve Carol Danvers, yüzlerini güvenebilecekleri tek insana çevirmişlerdi; Steve Rogers'a, yani Captain America'ya. Fakat bu çok büyük bir hata! Ayrıca Zemo da geri döndüğüne göre, yeni Masters of Evil'ın ortaya çıkması çok yakın! Diğer yandan, Cap'in 2. Dünya Savaşı'ndan gün yüzü görmemiş gizli bir hikayesi anlatılıyor! Madame Hydra'nın ipleri çekerek nerelere kadar ulaştığı ortaya çıkıyor! Hydra'yı yeni bir egemenlik ve üstünlük çağına taşıyabilecek tek bir adam var - ve Red Skull, o adamın kendisi olduğunu düşünüyor! Ama Captain America'nın farklı fikirleri var; hem de Marvel Evreni'nini baştan aşağıya değiştirecek fikirler!

Sayfa Sayısı: 160
  Etiket Fiyatı: 44 TL

Bilal ceylan

ben bu seriyi begeniyorum bir de arka arkaya yeni sayılar gelince çok güzel oluyor.

Kauss

Bana kalırsa Ed Brubaker'dan sonra Nick Spencer'ın batırdığı bir seri. Hikaye bana çok yavan geldi, olay örgüsünün de iyi işlendiğini düşünmüyorum. Bir sürü olay ve karakter var, habire romana bir şeyler katılıyor fakat bütünlük pek yok.
Benim için hayal kırıklığı yaratan bir seri.

cokmucomic

Nick Spencer benim daha önce okumadığım bir yazardı. Bu serinin hikayesini genel olarak beğendim ben. Çok fazla yan kurgu olması sebebiyle bazen sıkıntı yaratsa ve hikayenin akıcılığını düşürse de, dediğim gibi genel anlamda bence başarılıydı. Her sayının sonunda sürpriz olması ve okurken sizi bol bol şaşırtması da hoştu.
Çizimlerinde eleştirebileceğim tek yer Sharon Carter çizimleri -ki onlar da cidden bayağı kötüydü. Yani kadını hem çirkin hem de Steve'den 20 - 30 yaş büyük çizmişler :D Ama bunun dışında çizimler ve görsellik de iyiydi.
Seri, HYDRA ajanı bir Steve Rogers'ı anlatmasıyla ve Gizli İmparatorluk eventine temel atmasıyla öne çıkıyor. Özellikle Captain hayranları okurken keyif alabilirler ama tabi bahsettiğim zayıf noktalar sebebiyle beğenmemeniz de mümkün. Ben yine de bir şans vermenizi öneririm.
Serinin daha detaylı bir incelemesi için de yazdığım yazıyı okuyabilirsiniz. Linkini bırakıyorum :)
https://cokmucomic.wordpress.com/2020/09/19/captain-america-steve-rogers-1-3/

cokmucomic

Alıntı yapılan: cokmucomic - 19 Eylül, 2020, 18:15:16
Çizimlerinde eleştirebileceğim tek yer Sharon Carter çizimleri -ki onlar da cidden bayağı kötüydü. Yani kadını hem çirkin hem de Steve'den 20 - 30 yaş büyük çizmişler :D Ama bunun dışında çizimler ve görsellik de iyiydi.
Arkadaşlar bir düzeltme yapayım. Bu hikayenin geçtiği dönemde Sharon Carter zaten 20 - 30 yaş büyükmüş :D Ben de bunu sonradan GeekMahal forumundaki arkadaşlar vasıtasıyla öğrendim. Sonradan öğrenip size anlatmaktansa, linkini vereyim siz bizzat o arkadaşların ağzından öğrenin. Sağolsunlar güzel açıkladılar.
https://www.geekmahal.com/t/captain-america-cizgi-roman-platformu/112/6