Martin Mystere Dev Albüm Sayı:2: XANADU

Başlatan hennessy, 24 Nisan, 2011, 22:09:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

http://www.nadirkitap.com/martin-mystere-2-xanadu-paolo-morales-alfredo-castelli-kitap445426.html

Herkese merhaba. Her şeyden önce özürlerimi kabul etmenizi diliyorum: Bu maceranın özellikle ilk sayfalarını, hatta doğrusu neredeyse tamamını okurken her şeye ve herkese, hatta en sevdiğim dostlarıma karşı bile ne kadar aksi, kaba ve saldırgan davrandığımı sizler de fark edeceksiniz. Göreceğiniz gibi, bu alışılmamış tavrımın çok geçerli bir nedeni var, ancak kişisel sorunların ne olursa olsun, diğerlerinin önüne geçmemesi (hele okurlara hiç yansıtılmaması) gerektiğine daima inandığımı da belirtmek isterim. Burada yapmak istediğim kendimi haklı göstermek değil, yalnızca durumu açıklıyorum. (Kitabın İçinden)

Spolier içerebiliri

Son zamanlarda okuduğum en mükemmel Martin hikayesi idi elimden bırakamadım iki ezeli ve ebedi dost olan Martin ve ORLOFF'un nasıl dost ve düşman olduklarını ORLOFF'un maskesini nereden ilham aldığını anlatan muhteşem eser. Martin in sakat kalarak sandelyeye mahkum olması bunu yediremeyyerek aksi bir adam olması ve kendisi ile hesaplaşması ve ORLOFF'un kendinden daha iyi ve mükemmel biri olduğunu sorgulaması ve olaylara iki taraflı bakması hakketten çok keyif aldım bu hikayeden sonunda iki arkadaşın yollarının lkesişmesi ORLOFF'un onu öldürmek isterken martininde onu öldürmeye kalkması ve sonra birbirlerini kurtarması tek kelime ile muhteşem bir hikaye idi ustalarının onlara verdiği ders ise kısa ve akılcı idi.

Tüm martin sevenlerin okuması değil hemen okuması gereken baş yapıt.........................

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Bu macerayı sevdiysen (ki sevmemek te kolay değil) tam devamı olmasa da Nathan Never/Martin Mystere ortak macerasını da oku. 1001 roman çıkardı. Bence seversin.
   Korkma bu tek sayı (aslında iki sayı ama her sayı ayrı macera ve ikincisi daha yayınlanmadı. Fuat Bey'den haber bekliyoruz).

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 25 Nisan, 2011, 01:29:03
   Bu macerayı sevdiysen (ki sevmemek te kolay değil) tam devamı olmasa da Nathan Never/Martin Mystere ortak macerasını da oku. 1001 roman çıkardı. Bence seversin.
   Korkma bu tek sayı (aslında iki sayı ama her sayı ayrı macera ve ikincisi daha yayınlanmadı. Fuat Bey'den haber bekliyoruz).

Kitabı okurken dikkatimi çekti zaten o Nathan ve dylan dog ile ilgili maceralarına atıf yapıyor alıp okuyacağım sagolun
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Dylan Dog ile Martin'in ortak iki macerası var. Oğlak tarafından yayınlandı. Fena değildir, ama Nathan ile olankadar sevememiştim.

darkwood

Ortak maceralar içinde, benim favorim Martin'in Mister No ile olan maceralarıdır. Ama ekstradan bir cildi çıkmadı nedense.   8)
Darkwood Sakinleri..

alan ford

Bu ortak maceralar ile ilgili bir sorum olacak. Yıllar önce Tay yayınlarında yayımlanan Olmayan Ülke macerasında  Martin İngiltere'ye gelir ve kim olduğunu bilmediğimiz bir dostunu arayıp aramamak konusunda kararsız kalır. Bu dostun kim olduğunu yıllarca merak etmiş , Dylan Dog olduğunu yıllar sonra öğrenebilmiştim. İşte Tay yayınlarının bu baskısında altta asteriks'le bu dostla çok yakında tanışacağımız müjdesi verilmişti. Acep Tay yayınları Dylan Dog yayınlamaya mı hazırlanıyordu yoksa bu ortak maceraları mı yayınlayacaktı.( gereksiz bir soru belki ama merak işte :)) Belki İnci hanım biliyordur cevabı ama oda forumda değil epeydir.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hanac

Xanadu'yu okudum.

Çizimler ve Hikaye çok iyi.

Herkese tavsiye ederim.

s.b

Bu macerada Martin'in anıları çok önemli bir yer tutuyor. Geçmişte Sergey'le olan dostluğunu, nasıl ayrılmaz ikili olduklarını okuyacaksınız. Hatta Sergey'in, Martin'in hayatını kurtarışına şahit olacaksınız. Alttaki resimlerden birinde o kurtarıştaki hayat öpücüğünü görebilirsiniz. Ayrıca ulu bilge Kut Humi, Müfettiş Travis, Başka Bir Yer ve olağanüstü güçlerin işe karıştığı çok güzel bir macera.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

tommikser

En sevdiğim Martin maceralarından biridir.Ara ara okurum sayfalarını çeviririm.Okunması elzem bir macera.

s.b

Bugün ikinci okuyuşumu bitirdim ve birkaç satır yazayım dedim. Sergey ile olan dostlukları inanılmaz derecede. Martin'e göre Sergey'în kötü adam olmasının sebebi Kut Humi'nin verdiği özel silahlar. Yani 10.000 yıl önce Naacal'lar tarafından yapılan Işın Silahları.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Zeljko

Şu günlerde insanın canı bir şey yapmak istemese de kafamı dağıtmak için bu hikayeyi tekrar okumak istedim.En sevdiğim marty hikayesi demicem çünkü bu aslında Orloff'un hikayesi.Burdan harika bir "what if" serisi çıkarmış;Kut Humi'nin verdiği silahlar Sergej yerine Marty amcayı saf kötüye dönüştürseydi ne olurdu?Belki ilerde Bonelli Editore bunu değerlendirmeyi düşünecektir.
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Saki

Аh, Xanadu macerası bir şiirdir...

oh mani padme hum lotus'un gücü mübarek olsun
kendi yolunu seçen Martin kardeşimizi korusun
kardeşimiz riskin farkındaydı.  Lotus'un gücü onunla olsun