JBC : Deadpool : Marvel Evreni'ni Öldürüyor ( Kills Marvel Universe )

Başlatan ümitkr, 23 Ağustos, 2012, 15:45:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Kitabı okudum. Ne bileyim bana öyle beklediğim gibi bir karakter çıkmadı :) Avengers'i bir çırpıda temizledi bana biraz saçma geldi. Hulk bile korumasız anında öldürdü. Alışık olmadığım bir karakter ama bu hikaye pek beni sarmadı :)

Not : Batman bunu temizler :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Jedmau

Ahahaha yeni yayınlanacaklarımız daha kuvvetli hikayeye sahip :)

tommikser

Ben öykünün çok derin olduğunu düşünüyorum.Neredeyse makale gibi yazı yazıyorum ama çok dar bir durumdayım bir türlü bitiremedim.Başlığım ise;

deapool: varoluş ve kahramanlık  sorunsalı üzerine bir güzelleme.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: tommikser - 05 Nisan, 2014, 20:44:30
Ben öykünün çok derin olduğunu düşünüyorum.Neredeyse makale gibi yazı yazıyorum ama çok dar bir durumdayım bir türlü bitiremedim.Başlığım ise;

deapool: varoluş ve kahramanlık  sorunsalı üzerine bir güzelleme.
hocam yazıyı acele getirme "altın madalyon e-dergi"ye getir  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

tommikser

yunusmeyra

yazını merakla ve ısrarla bekliyoruz,hem deadpool yayınına bir gönderme ve tanıtım yanıda olur..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Pulluk

Gerek çizimleri gerekse hikayesi ile efsane bir cilt olmuş bence.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

Jedmau

Ralph

Gelecek ay alacağım ilk çizgi roman bu olacak. Konusu hayli etkileyici ve Deadpool gibi muhteşem bir karakterin bu konuyu efsaneleştireceğinden kuşkum yok. Açıkçası Marvel karakterlerinden pek hazzetmem -Örümcek Adam'a karşı nötrüm bir tek- fakat Deadpool ince bir zekanın ürünü, alt metni olan, harika sembolize edilmiş, gerçekten orijinal bir karakter. Dc Comics'in Joker'i varsa Marvel'ın Deadpool'u var. Her ikisi de kuytu zihinlerin ve karanlığın yaratıcı karakterleri, çizgi romanın yüz akı. Açıkçası en sevdiğim karakterlerden birinin sevmediğim Marvel karakterlerine işkence etmesi egoistçe daha da meraklandırıyor. Maalesef çizgi romanlarımı sipariş ettim, bu yayından haberim yoktu 2 gün öncesine kadar. Batman: Earth One ve Batman: Pelerinli Süvari'ye Ne Oldu'dan bir tanesini feda edebilrdim Deadpool için, neyse biraz sabredeceğim artık. Okuduktan sonra da yorumunu yazarım buraya.

kalidor

Alıntı yapılan: Ralph - 07 Nisan, 2014, 15:43:30
Gelecek ay alacağım ilk çizgi roman bu olacak. Konusu hayli etkileyici ve Deadpool gibi muhteşem bir karakterin bu konuyu efsaneleştireceğinden kuşkum yok. Açıkçası Marvel karakterlerinden pek hazzetmem -Örümcek Adam'a karşı nötrüm bir tek- fakat Deadpool ince bir zekanın ürünü, alt metni olan, harika sembolize edilmiş, gerçekten orijinal bir karakter. Dc Comics'in Joker'i varsa Marvel'ın Deadpool'u var. Her ikisi de kuytu zihinlerin ve karanlığın yaratıcı karakterleri, çizgi romanın yüz akı. Açıkçası en sevdiğim karakterlerden birinin sevmediğim Marvel karakterlerine işkence etmesi egoistçe daha da meraklandırıyor. Maalesef çizgi romanlarımı sipariş ettim, bu yayından haberim yoktu 2 gün öncesine kadar. Batman: Earth One ve Batman: Pelerinli Süvari'ye Ne Oldu'dan bir tanesini feda edebilrdim Deadpool için, neyse biraz sabredeceğim artık. Okuduktan sonra da yorumunu yazarım buraya.

Punisher'in Deadpool dahil (2-3 kez hem de) tüm zombi Marvel evrenini harcadığı mini seri için bkz:

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1890.msg8525.html#msg8525
Crom! Ölüleri Say...

Ralph

Alıntı yapılan: kalidor - 07 Nisan, 2014, 16:10:29
Punisher'in Deadpool dahil (2-3 kez hem de) tüm zombi Marvel evrenini harcadığı mini seri için bkz:

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1890.msg8525.html#msg8525

Bu zamana kadar comics'ten uzak durduğum için kendime kızıyorum birkaç aydır. Bu kadar kaliteli işlere neden sırt çevirmişim anlamak mümkün değil.

Bu da iştah kabartan bir seriye benziyor, kan gövdeyi götürmüştür muhtemelen, ülkemizde yayınlandı mı?

Kahrolsun Marvel derdim ama Deadpool'un hatrı var. :)

Comics konusunda tavsiyelere ihtiyacım var. Batman ve Deadpool dışında pek bir şey okumadım.
Teşekkür ederim

dean

Alıntı yapılan: Ralph - 07 Nisan, 2014, 16:26:43
Bu zamana kadar comics'ten uzak durduğum için kendime kızıyorum birkaç aydır. Bu kadar kaliteli işlere neden sırt çevirmişim anlamak mümkün değil.

Bu da iştah kabartan bir seriye benziyor, kan gövdeyi götürmüştür muhtemelen, ülkemizde yayınlandı mı?

Kahrolsun Marvel derdim ama Deadpool'un hatrı var. :)

Comics konusunda tavsiyelere ihtiyacım var. Batman ve Deadpool dışında pek bir şey okumadım.
Teşekkür ederim

'Marvel Universe vs. The Punisher' Ülkemizde yayınlanmadı. Comics tavsiyesi konusunda ise ülkemizde de yayınlanan 16 cilt çıkmış ve halen devam eden Yürüyen Ölüler'i tavsiye edebilirim.

pearl jam

Alıntı yapılan: Ralph - 07 Nisan, 2014, 16:26:43

Teşekkür ederim

Fazla comics okumayan biri olarak nacizane tavsiyelerim : Şemsiye Akademisi, Daredevil Sarı, Old Man Logan

Ama hepsinden önce ( comics formatına girmese de ) Yüzüklerin Efendisi - Walt Disney karışımı bir tarzı, müthiş eğlenceli ve bir o kadar da heyecanlı bir hikayesi olan, hepimizin biriciği  ;D Bone' u  tavsiye ederim.

hanac

JBC nin yeni yayınlarını aldım ve ilk önce Deadpool'u okudum.

İlk defa Deadpool okuduğumu söylemeliyim.

Çok keyifli idi, hiç elimden düşürmeden bir solukta bitirdim.

Ama bazı ölümleri biraz basit kaçmış, mesela Hulk'un sonu böyle olmamalıydı.  :)

gamlıbaykuş

Deadpool' un şöyle sağlam bir orijinli, karakter analizler üzerinde yoğunlaşan bir macerasını okumayı isterdim. Belki sevgili Ertan' ın böyle bir yayını planlarına dahildir. Ayrıca JBC' nin son yayınladığı kitapların gösyermiş olduğu başarıyı takdir ve tebrik ediyorum. Daha başarılı işlere de imza atarlar inşallah :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...