JBC : Deadpool : Marvel Evreni'ni Öldürüyor ( Kills Marvel Universe )

Başlatan ümitkr, 23 Ağustos, 2012, 15:45:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Deadpool bu albümle sadece Marvel evrenine değil ,topyekün bütün "hero" kültürüne taarruza geçiyor ,onların varlığını sorguluyor,yadsıyor,dalgasını geçiyor.Hatta yadsıması o kadar derin ki albümün en baba aforizması tek başına albümün ruhunu özetlemeye yetiyor:

"Unutulmak istemiyoruz,asla varolmamış olmayı istiyoruz.."
"İstemem,eksik olsun.."

Jedmau

Gambit

Deadpool a hic bir zaman tam isinamamis, daha once de hic okumamistim ama bu macerayi da kesinlikle sevmedim

nerde bir old man logan, nerde world war hulk, nerde bu

kusura bakma Ertan baslangic icin biraz kotu secim olmus

Jedmau

Valla ne yalan söyleyeyim Deadpool'un çok farklı şekillerde çok farklı evrenlerde yazılmış hikayeleri var. Herbiri birbirinden farklı ve ayrı tada sahipler.

Deadpool Marvel Evreni'ni öldürüyor çokda ciddi olmayan geyiğine yazılmış bir eser. Uzun süre DP yayınları hakkında araştırma yaparken herkes bu yayını çok istiyordu. Kimisi çok çok beğendi kimiside senin gibi beğenmedi :) Herkese saygımız var.

Ama ne olursa olsun bu yayını basmak lazımdı. Bunun devamı olan Killustrated gayet iyi , Deadpool Kills Deadpool da gayet iyi. Sonuçta uzun süredir çıktığı günden beri en çok satılan yayınımız bu. Biraz daha genç arkadaşlara yönelik bir yayındı bu.

Neyse bakalım devamını sevecekmisin :)

Sevgiler

rumar80

Çooook süper bir macera olmadığı doğru. Hele Deadpool'u tanımayan okurlara tuhaf bile gelmiş olabilir. Sonuçta Wade Wilson bir çizgi roman karakteri olduğunu bilen biri. Bu da bize konuşmalarının ardındaki amacı açıklayabilir.
Neyse önümüzdeki maceralara bakalım....

pizagor

Sonu çocukça bir basitlikte idi ve maalesef hikayenin önceki sayfalarının keyfini darmadağın etti...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

NIC

Jedmau

Herkese Merhaba,

Demin satışlar , stoklar vs işlemlerini bitirdik.

Tüm samimiyetim ile sizlerle elimdeki veriyi paylaşmak isterim.

Deadpool : Kills Marvel Universe ; iadeler ( neredeyse hiç yok ) , mağaza stoklar vs. düşüdükten sonra elimizde sadece 200 küsürat kalmış. 3.000 basılan bri çizgi roman olarak , 2-3 ayda yaklaşık 2800 adet satılmış. Hem şaşırdım hem çok mutlu oldum. Sanırım isimn , uygun fiyat ve kalite yeterli bulundu okurlar tarafından.

Bireysel noktalar olarak Büyülü Dükkan 250 küsür adet , Gerekli Şeyler 200 küsür adedi bu kısa sürede satmıştı.

Tüm alanlara , almayanlara , iyi yorumlayan , eleştiren , seven ve sevmeyen herkese teşekkür ederim.

Sevgiler
Ertan

Ras Al Ghul

Jedmau

elimizeki son bir kaç adette bitti.

Gelecek ay 2. Basıma geçiyoruz

saoirse

2012 yılında yayımlanmış olan dört sayılık mini seri için söyleyebileceğim ilk şey; gayet ilgi çekici ve cüretkar bir fikre sahip olduğu. `deadpool` zaten dördüncü duvarı kırması, çizgi roman dünyasının (tüm firmalar dahilinde) en deli dolu şahsı olması, genel olarak çizgi romanın rutin sistemine karşı anarşist duygular beslemesi karakteri gerçekten zor bulunur türden bir farklılığa itiyor.

karşımızda tıpkı kick-ass'de olduğu gibi okuyucu üzerinde edebi ve duygusal bir etki bırakmaktan ziyade çevirdiği her sayfada eğlence ve bu eğlenceye paralel olarak oluk oluk kan akan bir eser var. üstelik bu oluk oluk akan kan figüran kadronun değil gayet ağır abilerin kanları. gevezeliği pek seven deadpool'un en çok spider-man ve wolverine (popülizm eleştirisi dahiyane) ile olan muhabbetlerini sevdiğimi söylemeden de edemeyeceğim. :)

Harun Ça

Aslında bu albüm ilk kez Deadpool okuyacaklar için karakterle tanışmak adına pek uygun değil ama Türkçe yayınlanan ilk macera olduğu için bir şekilde hikayenin içinde buluyoruz kendimizi. Konumuza geçmeden önce Deadpool için Rob Liefeld'in her ne kadar düpedüz çok sevdiği Deathstroke parodisi olsada yaptığı tek iyi şey diyebilirim.

Bundan sonrası spoiler.

Hikayeyi kısaca özetliyecek olursak; Artık iyice zıvanadan çıkmış olan Deadpool X-men üyeleri tarafından kontrol altına alınabilmek adına tedavi için bir akıl hastanesine kapatılır. Tedaviyi uygulayan doktorumuzunda aslında başka planları vardır tabii bunlar Deadpool üzerinde ters teper. Kafasında ki diğer bütün sesler susar ve sadece herşeyin anlamsız olduğunu herkesi öldürmesini söyleyen ses kalır. Böylece ilk süper kahraman ailemiz Fantastik Dörtlü den başlayarak kahraman-kötü ayırmaksınız hepsini sıradan geçirir. Okuma zevkinizi baltalamamak adına bu kadar yeter diye düşünüyorum.

Deadpool kendisinin bir çizgi roman kahramanı olduğunu biliyor ve kafadan çatlak olduğunu için tahmin edilmesi zor bir karakter. Bir de asıl mesleği suikast olduğu için bütün süper güçleri tek tek indiriyor, güzel bir sürprizlerle Avengers'ı tek seferde hallediyor. Bunları biraz fazla kolay bulabiliriz ama Deadpool işte onun olayı bu. Hikayede ki en güzel bölüm de daha önce öldürdüğü Wolverine'le tekrar karşılaşmasında "Seni ne kadar öldürüsem öldürmeyi geri döneceksin biliyorum. Çünkü senin esas mutant güçün iyileşme değil popülerliğin." demesiydi.

Jedmau

Kadıköy ve diğer yerlerde 40-45 TL ye satıldığına dair bazı duyumlar aldım baskı tükendi diye , doğruluğu varmıdır ?

ercoktay

Alıntı yapılan: Jedmau - 28 Ekim, 2014, 12:38:06
Kadıköy ve diğer yerlerde 40-45 TL ye satıldığına dair bazı duyumlar aldım baskı tükendi diye , doğruluğu varmıdır ?

Şaka mı bu? Bu kadar kısa sürede yoka düşmek de enteresan :) Artık hiç birşey eskisi gibi olmayacak. İnsanların değişik çizgi romanlara resmen açlığı varmış :) Ne diyeyim. Serbest piyasa ve kapitalizm.

rumar80

Gerçekten birbirine benzer maceralar ve dağ gibi patatesten sıkılan insanlar çareyi yeni denizlerde alıyor. Hoş eskiden bu kadar iyi olmazdı. Yeni bir yayın çıktıktan sonra satmıyor diye kapanır ya da yayın periyodu uzardı.
Biri Nathan mı dedi? Ne! Dampyr mi?