Arrow

Başlatan dean, 11 Ekim, 2012, 18:40:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

O kanser sacan Felicity olduğu sürece bırakmayacağım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Animvader

5. bölüm bu sezonun en iyisiydi.Constantine'i CW evrenine güzel bağlamışlar bence.League of Assasins ve Ras Al Ghul'un o mistik ve büyü yönünün dizi de fazla üstüne gitmemişlerdi ama bu bölüm sayesinde bunlar da diziye güzelce yedirildi.Umarım ileriki bölümlerde de konuk olur yine.

Gelecek bölümde de tempo düşmeden devam edecek gibi, bu sezonu bırakanlar arayı kapatsın derim.

maeglin

Alıntı yapılan: Animvader - 05 Kasım, 2015, 05:04:14
5. bölüm bu sezonun en iyisiydi.Constantine'i CW evrenine güzel bağlamışlar bence.League of Assasins ve Ras Al Ghul'un o mistik ve büyü yönünün dizi de fazla üstüne gitmemişlerdi ama bu bölüm sayesinde bunlar da diziye güzelce yedirildi.Umarım ileriki bölümlerde de konuk olur yine.

Gelecek bölümde de tempo düşmeden devam edecek gibi, bu sezonu bırakanlar arayı kapatsın derim.

Constantine içinde bir geri dönüş şansı olabilir diyorlar ama.

Animvader

Alıntı yapılan: maeglin - 05 Kasım, 2015, 10:30:52
Constantine içinde bir geri dönüş şansı olabilir diyorlar ama.

Tek dönecekse bence dönmesin.Del Toro'nun uzun zamandır yapmak istediği bir JL Dark projesi vardı ama bıraktı, en son hala geliştirme aşamasındaydı.Ona benzer Madame Xanadu, Deadman, Zatanna, Doctor Fate gibi karakterlerin de dahil olduğu bir dizi yapılabilir.CW de gayet uygun bence adamlar 10 sezondur Supernatural çekiyor sonuçta, iptal riski olmaz.

maeglin

Alıntı yapılan: Animvader - 05 Kasım, 2015, 11:22:33
Tek dönecekse bence dönmesin.Del Toro'nun uzun zamandır yapmak istediği bir JL Dark projesi vardı ama bıraktı, en son hala geliştirme aşamasındaydı.Ona benzer Madame Xanadu, Deadman, Zatanna, Doctor Fate gibi karakterlerin de dahil olduğu bir dizi yapılabilir.CW de gayet uygun bence adamlar 10 sezondur Supernatural çekiyor sonuçta, iptal riski olmaz.

2014 okumuştum sanırım aslında  Constantine bu dört karakteri içerecek şekilde planlanmıştı,hatta phantom ve spectre falanda vardı ama bir şekilde ilerlemedi. Bende açıkcası geri gelmesini istiyorum ama o bütçeyi o kadar farklı karaktere ayırırlar mı orası meçhul.

Animvader

İki dizide de maalesef karakter dengesini bir türlü oturtamıyorlar.Kaç bölüm kurtarılmaya çalışılan karakterler bir anda "haydi ben kaçtım" dercesine uzaklara doğru yolculuğa çıkıyor.Yerlerine yenileri geliyor, bir türlü başrol 1-2 karakter dışında hiçbiri tam olarak işlenmiyor, sadece ana karakterin sevgilileri olarak kalıyorlar.

dean

Alıntı yapılan: Animvader - 12 Kasım, 2015, 12:29:55
İki dizide de maalesef karakter dengesini bir türlü oturtamıyorlar.Kaç bölüm kurtarılmaya çalışılan karakterler bir anda "haydi ben kaçtım" dercesine uzaklara doğru yolculuğa çıkıyor.Yerlerine yenileri geliyor, bir türlü başrol 1-2 karakter dışında hiçbiri tam olarak işlenmiyor, sadece ana karakterin sevgilileri olarak kalıyorlar.

Bi'de bak dikkat edersen Arrow'da da, The Flash'de de karakterlerin esas kadınları son derece itici şekilde işleniyor. Çizgi romanlara baktığımızda Oliver için en önemli kadın Laurel Lance. Barry içinse Iris. Ama dizilere baktığımız zaman en itici karakterler bu ikisi. Genel olarak en fazla beğenilmeyen ve hakkında şikayet edilen karakterlerde bu ikisi. Yapımcılar nedense bu iki karakteri işlemekten son derece kaçınıyor. Zaten şu an Oliver ve Laurel'ın ilişkisi çocukluktaki mahalle arkadaşı seviyesinde. Belli bir hikaye çizgileri olsa da, iki dizide de özellikle ilk sezonlarından sonra bu iki karakter, iki ana karakterle ilişkilerini kesinlikle geliştiremedi.

Nightrain

Ne yazık ki, hem Laurel hem Felicity hem de Irıs aşırı derecede iticiler. Felicity ilk 2 sezon çok iyiydi halbuki. Gerçi Iris'te 2.sezon biraz düzelme var gibi.

rumar80

Üçüncü sezonu "olumlu" eleştiriler nedeniyle izlemediğim için bilemiyorum. ama ilk iki sezon Felicity süperdi bence.

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: rumar80 - 12 Kasım, 2015, 14:04:14
   Üçüncü sezonu "olumlu" eleştiriler nedeniyle izlemediğim için bilemiyorum. ama ilk iki sezon Felicity süperdi bence.

Onlar benim "olumlu" eleştitilerim mi abi ? ;D

Animvader

Alıntı yapılan: dean - 12 Kasım, 2015, 12:40:23
  Bi'de bak dikkat edersen Arrow'da da, The Flash'de de karakterlerin esas kadınları son derece itici şekilde işleniyor. Çizgi romanlara baktığımızda Oliver için en önemli kadın Laurel Lance. Barry içinse Iris. Ama dizilere baktığımız zaman en itici karakterler bu ikisi. Genel olarak en fazla beğenilmeyen ve hakkında şikayet edilen karakterlerde bu ikisi. Yapımcılar nedense bu iki karakteri işlemekten son derece kaçınıyor. Zaten şu an Oliver ve Laurel'ın ilişkisi çocukluktaki mahalle arkadaşı seviyesinde. Belli bir hikaye çizgileri olsa da, iki dizide de özellikle ilk sezonlarından sonra bu iki karakter, iki ana karakterle ilişkilerini kesinlikle geliştiremedi.

Haklısın.Aslında bu haftaki bölümlerde tam da bir garabet yaşandı bu ilişkiler konusunda.Flash da Iris, Linda Park yanyanaydı, bir de Patty yanlarına gelse tam olacaktı derken Arrow'da Laurel, Sara, Felicity adeta "Oliver Harem" ekibi kurdular.İki dizide de ilişki yaşamadıkları bir Caitlin kaldı  :)

Iris ve Laurel ile olansa her iki dizinin de ilk sezonunda negatif açıdan o kadar tüketildi ki ilişkileri daha da işleyemiyorlar o taraftan.

rumar80

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 12 Kasım, 2015, 14:49:31
Onlar benim "olumlu" eleştitilerim mi abi ? ;D

sen de onlardan birisin. :)

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: rumar80 - 12 Kasım, 2015, 18:05:11

sen de onlardan birisin. :)

Boşa gidecek 22-23 saati kurtarmana vesile olmuşuz, sevindim :D

rumar80

Eyvallah.

Ama ilk iki sezonu büyük bir keyifle izlediğim bir diziyi heba ettiler

Nightrain

Deathstroke çok iyiydi ya. Manu Bennet acayip yakismisti role.