Masters of the Universe: Revelation

Başlatan hennessy, 23 Temmuz, 2021, 18:00:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

https://www.imdb.com/title/tt11790546/?ref_=tt_eps_top

Masters of the Universe: Revelation'ın konusu, Man-At-Arms'ın üvey kızı Teela üzerine yoğunlaşıyor. He‑Man ve İskeletor arasındaki şiddetli savaşın ardından Eternia bölünmüş ve Gri Kafatası Muhafızları dağılmıştır. Teela, sırlar yüzünden yıllarca ayrı düşmüş kahramanları tekrar bir araya getirmek ve kayıp Güç Kılıcı'nın gizemini çözmek için kolları sıvar, fakat Eternia'yı yeniden kurmak ve evrenin sonunun gelmesini engellemek için fazla zamanı yoktur. Bakalım Teela macerasının sonunda Grayskull şatosunun gizemlerini çözebilecek midir?

Olmamış olmamış olmamış 5/10 ilk bölüm yorumu

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Orontes81

he-man ..trailer iyi gözüküyordu...:((

hennessy

Alıntı yapılan: Orontes81 - 23 Temmuz, 2021, 19:25:53
he-man ..trailer iyi gözüküyordu...:((

5.bölüm sonu itibari ile berbattı. Tebrikler Netflix She-Ra'dan sonra bunu da batırmayı başardın.....

pizagor

She-ra'dan da mı kötü olmuş!!? Hevesle başladığım She-ra'ya birkaç bölüm anca dayanabilmiştim  :(
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hennessy

Alıntı yapılan: pizagor - 23 Temmuz, 2021, 22:41:34
She-ra'dan da mı kötü olmuş!!? Hevesle başladığım She-ra'ya birkaç bölüm anca dayanabilmiştim  :(

She-Ra'dan daha kötüsünü yapmak imkansız. Ama ona yakın saçma sapan bir konu. Yani yeni birşey yapayım der iken eline yüzüne bulaştırmışlar.

Mark Hamill harriç hiçbir şey güzel değildi.

Nomad

Kevin Smith adıyla umutlanmış, güzel trailer ile beklentiye girmiştim.
Elimde faraş hayal kırıklarımı süpürüyorum an itibariyle.
Bir çocukluk efsanemizi daha *** etti netflix.
Emeği geçen herkesin taa *******
Dizi hakkında iki kelam edeyim, sövmelerimin altı dolsun.
Klasik netflix "GirlPower" dizisi.
Dizi bittiğinde şükür Prens Adam ı gay, İskeletor u zenci, Titrek i pambık tavşan, Gölgeler Şatosunu "Mavi İstiridye Bar"  yapmamışlar diyorsunuz
Evet, sinirliyim.
Evet, sosyal doğruculuk ve sjw tayfası çocukluk efsanelerimizden uzak dursun.

Mavi İstiridye Bar ı unutanlara  ;D

Orontes81

İlk bölümü izledim..Bence adı He-man değil teela olsun.

pizagor

Bir de 'prequel' varmış. Gönlümde ayrı yeri olan Sergio Aragones varyant kapağını paylaşayım...

Pulluk

Animasyon ve, seslendirme kalitesi 10 numara ama hikayesi maalesef 0!!! :-\
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

pizagor

İlk bölümü seyrettim ve o kadar da kötü bulmadım açıkçası. Bu başlıkta okuduğum kadarıyla, genel bir 'çocukluğumuzun efsanesinin içine edilmiş' serzenişi var. Ancak otuz – otuzbeş sene sonra okunan çizgiromanların hafızada bıraktığı o hoş tadın yakınından geçmeme durumunu atlıyorsunuz dostlar; tıpkı bu eskide kalması gereken, bir daha deneyimlenmemesi gereken çizgiromanlar misali, acaba eski usül bir He-man çizgi filmini sonuna kadar seyretme sabrı ve bu deneyimden geçmişin keyfini alma durumumuz olur mu bugün? Ben bunu şüpheli görüyorum açıkçası. Yıllar öncesinin hikayelerinin iki boyutlu karakterlerine bir boyut daha eklenmiş Revelation'da; salt siyah – beyaz karakterler ve buna göre oluşturulan geçmişin senaryoları, verilen tepkiler, sarf edilen laflar yerine grinin tonları gelmiş. İyiler tarafında karakterler daha gerçekçi olurken ilişkiler masalsıdan insaniye evrilmiş, tüm evren çağdaşlaşmış. Bakalım sonraki bölümlerle birlikte fikirlerim değişecek mi!

pizagor

Evil Lynn'in saçları  :o

Hakkını teslim edelim; saçlarını dağıtınca hoş kadınmış  :)

afacanx

aslında kötü değil ama çok ciddi sorunları var. ya başta beklentiyi karşılamamak gibi bir sıkıntısı var. buna şöyle örnek vermek istiyorum. end game filminde kaptan amerika, "avengers assamble" diye bağıroyor ya; millet nasıl da coşuyor. işte tüm uyarlamaların doruk noktası vardır. eğer seyirciye bunu vermezsen seni gömerler. ikincisi teela aslında kötü bir karakter değil ama empati kuramıyorsun.

spoiler
** mesela prens adam ölmeden önce teela'ya son kez masumca bir bakıyor ** ama teela ne yapıyor? bu sırrı benden sakladınız diye, oğlu yeni ölmüş olan kral ve kraliçeye trip atıyor. kendisi sanki otuzlu yaşlarında bir kadın gibi değil de 14 yaşında bir ergen gibi davranıyor. yaaa beşinci bölümde ölmüş prens adam'a bile trip atıyor. tekrar söylüyorum ölmüş adama trip atıyor! **

bu karakterle nasıl empati kurabiliriz ki? yani protogontist ile empati kurmadan, kurgu izlemek gerçekten çok zor. yahu he-man eğer ikinci kez ödüyse valhalaya bile gidemeyecek. çocukluk kahramanımıza bir nevi cenneti bile çok gördüler. yani nasıl tepki verilmesini istiyorsunuz.

beklenti çok önemlidir, mesela punisher'ın intikam almasını beklersin, ama karşına ponçik ve sevimli bir kız çıkıp "intikam almak kötüdür" derse ne oluyoruz dersin? bir de fragmana punisher'ı koyup, ilk beş dakikanın sonunda çok daha fazla kızarsınız. yoksa olay sjw imiş değilmiş, bana ne?! zaten benim derdim de değil sjw bilmem ne.

pizagor

Revelation'ı beğenmeyenler için Netflix'teki diğer He-man animasyonunu işaret edeyim. Muhtemelen fikrinizi değiştirecek :)

Bu arada Netfliks'ten çok güzel Asteriks karakter ismi oluyor, henüz kullanılmadıysa.

pizagor

İkinci sezon bu salı ekranlarda olacak...

pizagor

İkinci sezon da 80'lerin standart He-man hikaye kalıplarının dışında, eğer nostalji aranıyorsa işte o tutucu yanımızı sarsacak, beklenmeyeni izleyiciye sunacak şekilde. Karakterlerin artan derinliğiyle ve şaşırtıcı dönüşümlerle harika bir hikayeye dönüşüyor. Keyifle izlemeye devam edeceğim.