Daredevil

Başlatan dean, 19 Kasım, 2013, 18:43:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Daredevil'ın iptali elbette Defenders, Iron Fist ve Luke Cage'in iptalinden daha büyük bir etti yarattı. İnternette bir sürü ihtimal dönüyor. Bununla ilgili bir kaç şey yazmak istedim. Öncelikle aşağı Marvel'ın diziyi iptali ile ilgili resmi duyurusunun bırakayım.

"Marvel is extremely grateful to the huge audience that loved Marvel's Daredevil. From the moment of young Matt's first act of heroism to the birth of Page, Murdock, & Nelson, it has been a unbelievable journey. We are incredibly proud of the amazing showrunners and writers starting with Drew Goddard and Steven DeKnight, Marco Ramirez and Doug Petrie and Erik Oleson, Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio and our casts who brought our characters to life with such excellence, and every one of the fantastic crews in NYC. We look forward to more adventures with the Man without Fear in the future."

Şimdi bu diziler ile alakalı haklar şu şekilde işliyor. Netflix'in şu anda kullandığı ana karakterler Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve The Punisher. Bunlar ve bunlara bağlı olan karakter değişmez şekilde Disney'in. Netflix'in elinde olan bu karakterlerin kendi yarattıkları ve bizimde 2015 yılından beri izlediğimiz versiyonları. Bu bağlamda bu karakterlerin Netflix halindeki versiyonları Disney'in kullanamayacağı şekilde Netflix ile bağlantılı şekilde. Disney istediği an, istediği şekilde, Netflix'e herhangi bir hesap sormadan bu karakterleri kullanabilir. Lakin Charlie Cox'ı oynatamaz, Vincent D'Onofrio oynatamaz, Krysten Ritter'ı oynatamaz, Mike Colter'ı oynatamaz, Finn Jones'u oynatamaz, Jon Bernthal'ı oynatamaz. Şayet oynatmak isterse Netflix'ten bu dizilerin, bu versiyonlarını satın alması gerekir. Lakin bu da gerçekleşmeyecek. Zira gerçekleşecek olsaydı biz çoktan bu karakterleri filmlerde görmüştük. Net şekilde bu versiyonları MCU'da istemiyorlar.

Şimdi Marvel'ın açıklamasının son cümlesine dikkat etmek lazım. Gelecekte daha fazla Daredevil macerası izleyeceğimiz söyleniyor. Benim buradan anladığım nokta şu MCU önümüzdeki süreç içerisinde artık bu 3 yıl mı olur 5 yıl mı olur bilemem Daredevil ya da The Punisher gibi karakterleri MCU'da kullanacak ama gerçek MCU'da kullanacak. Netflix dizileri gibi kendisini MCU'da zannetmeyecek. Solo Daredevil filmi olabilir, Disney+ için dizi olabilir ya da Hulk gibi MCU filmlerinde gözükür ama solo film alamaz. Ama Marvel belli ki bu karakterleri istiyor. Özellikle Daredevil.

Sözün özü Marvel ve Netflix defteri kapanıyor. Son iki sayfa kaldı. Bu sayfalara Jessica Jones ve The Punisher son kelimelerini yazacak. Ardından bu karakterler MCU içerisinde yeni oyuncuları ve yeni versiyonları ile görünmeye başlayacak. En azından şu an için bütün bu dramadan çıkacak sonuç bu olacak gibi. Hep beraber göreceğiz.

Nightrain

İlerde Disney kendi platformu için bir Daredevil dizisi çekerse olayları en baştan anlatırlar ve dizi bu sefer gerçekten MCU içinde geçer. Fakat, Netflix'in çektiği gibi sert bir dizi olmaz. Şiddeti bu kadar gözümüze sokmazlar. Ama ben, Daredevil'i sinema perdesinde görmek istiyorum. Sadece Daredevil değil; Iron Fist, The Punisher, Moon Knight, Ghost Rider; bunları hak ettikleri şekilde, beyaz perdede görmek istiyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Vega

Dün akşam bitiridim. Açık konuşayım bu ilk sezon olsaydı, diğer sezonlara devam etmezdim. Evet belli bir kalite, anlatımda derinlik yakalanmış ama aksiyon dozu ilk iki bölüme göre çok düşük. Hele Karen'e odaklanan bölümü ileri sararak seyrettim. Lütfen söyleyin o bölüm olmasaydı sezonda ne eksilirdi?

Bunun yanı sıra kafama takılan, garipsediğim noktalar da var. (diziyi seyretmeyen lütfen bakmasın)

- Karen Page, sen tam bir süzme salaksın diyorum tekrar. Koskoca Kingpin'e yediğin naneleri itiraf etmek meyin kafası?

- Dex'in nişancılığına sözümüz yok, zaten adamın olayı bu ama dövüşlerde Daredevil ile başabaş kapışması bana normal gelmedi. Sonuçta Matt en kralında ninjalara bile kafa tutmuş bir abimiz.

- Psikolojik geçmişi bu kadar karışık olan birinin nasıl olupta FBI'da görev yapabildiğini de anlamadım. Herşey tabak gibi ortada.

- Matt, Karen, Nadeem... Olm ben sizin yerinizde, aynı durumda olsam, saniye beklemem, sıkarım Kingpin'in kafasına. Valla dönüp arkama bakmam bile "Yaşar usta mod on"

Son olarak;

Ancak finalde Dex'in arabanın yanına Julie'yi oturttuğu sahne süperdi.
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

eyoruk

Bitirdik nihayet.Harika bir sezon oldu 3.sezon.

**SPORİLER**

Ama iptal edileceğini bilmiyor olduklarından bir sürü olay havada kaldı.En başta Frank ve Elektra.Sanırım 4.sezonu ayıracaklardı ,orada açıklanacaktı Elektra ne durumda ? Frank evini bombaladıktan sonra ne oldu da elini ayağını çekip inşaatlarda çalışmaya başlamış falan.

sulkesen

3.sezon muhteşemdi fakat 4.sezona onay vermemişler anlayamadım böylesine harika bir sezon sonrası nasıl oldu

dean

Alıntı yapılan: sulkesen - 31 Ocak, 2019, 15:26:07
3.sezon muhteşemdi fakat 4.sezona onay vermemişler anlayamadım böylesine harika bir sezon sonrası nasıl oldu

İkinci sezon ile üçüncü sezon arasında %57'lik bir seyirci kaybı var. Netflix seyircisinin yarısından çoğunu kaybettiği bir diziye yatırım yapmak istemiyor.

ghostrider

3.sezon için keşke Shadowland hikayesini işleselerdi daha iyi olurdu.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

dean

Alıntı yapılan: ghostrider - 31 Ocak, 2019, 20:37:51
3.sezon için keşke Shadowland hikayesini işleselerdi daha iyi olurdu.

Ona bütçe lazım. Netflix bu dizileri olabilecek en ucuz haliyle kotarmaya çalışıyor.

Nightrain

Kulislerde aynı ekip ile yeni bir Daredevil dizisinin geliştirildiği konuşuluyor. Disney muhtemelen soft reboot atacak diziye. Yani önceki olaylar yaşanmamış sayılacak.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

someoneofgod

Alıntı yapılan: Nightrain - 03 Ekim, 2021, 23:31:26
Kulislerde aynı ekip ile yeni bir Daredevil dizisinin geliştirildiği konuşuluyor. Disney muhtemelen soft reboot atacak diziye. Yani önceki olaylar yaşanmamış sayılacak.