Daredevil

Başlatan dean, 19 Kasım, 2013, 18:43:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

en heyecanlı beklenen dizi bu gibi gözüküyor forumda

Animvader

Charlie Cox, Reddit'de yaptığı soru-cevapta: "Her iki kostümü de seviyorum.Elbette, John Romita Jr'ın siyah ninja kostümünün olması harikaydı, ama ikonik kostümü giydiğim ilk günü asla unutmayacağım" diyerek kırmızı kostümün olacağını onaylamış.Benim tahminim son bölümde göreceğimiz şeklinde.

dean

Alıntı yapılan: Animvader - 06 Nisan, 2015, 14:54:44
Charlie Cox, Reddit'de yaptığı soru-cevapta: "Her iki kostümü de seviyorum.Elbette, John Romita Jr'ın siyah ninja kostümünün olması harikaydı, ama ikonik kostümü giydiğim ilk günü asla unutmayacağım" diyerek kırmızı kostümün olacağını onaylamış.Benim tahminim son bölümde göreceğimiz şeklinde.

Şu ana kadar kırmızı kostüm olayını iyi sakladılar. Setten felan hiç fotoğrafta sızmadı. Sadece Motion Poster'da bulanık şekilde birazcık görünüyor o kadar. İlk beş bölüm bazı basın mensuplarına ve galaya gelenlere izletilmiş. Onlardan gelen bilgilere göre ilk beş bölümde kırmızı kostüm kesinlikle yok.  Ben son bölümden daha önce giyeceğini düşünüyorum ama o da en fazla 2-3 bölüm yani.

Onun dışında Kingpin'de ilk bölüm olmayacakmış. İzleyenlerden gelen bilgiler dizinin kelimenin tam anlamıyla muhteşem olduğu yönünde. Ben daha kötüyü bırakın, zayıf bir şey bile duymadım. Açıkçası ben en iyi çizgi roman uyarlaması diziyi bekliyorum.

dean

Animvader

Ben beğendim şahsen ama internette de baktım gözüme ters gelen bir noktası var sadece. Maskenin  göz altı \ / şeklinde değil de /\ şeklinde değil miydi onu değiştirmişler galiba.

Pulluk

Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

doktor1881

bugün yayınlanıyor dikkat

dean

Alıntı yapılan: doktor1881 - 10 Nisan, 2015, 18:46:18
bugün yayınlanıyor dikkat

Yayınlandı bile. Herkes izliyor. Bende de iniyor  ;D

lampard

İlk bölümü şimdi bitirdim, şimdiye kadar izlediğiniz çizgi roman uyarlaması dizileri unutun. Daredevil başka bir klasmanda olmuş.

mrex

İnanılmaz bir dizi olmuş. Diğer çizgi roman dizilerini falan geçin, gerek senaryo gerek aksiyon olarak filmlerle yarışır ayarda olmuş.

2. bölüm sonu itibariyle yorumum: kaç yıldır hâlâ bu ayarda bir Batman çekilememiş olmasına yanarım.

Ahmet Oktay

Tam da vizelerin başladığı zamana geldi :( İstemeye istemeye erteleyecem mecbur. Görünen o ki sadece çizgiroman uyarlamaı diziler arasında değil genel olarak son dönemin en iyi 2-3 dizisinden biri.

dean

Uzun zamandır beklediğim Marvel ve Netflix ortaklığının ilk dizisi olan Daredevil'ın ilk bölümünü biraz önce bitirdim. İlk önce söylenecek şey Daredevil'ın diğer çizgi roman dizilerinden çok daha farklı bir yerde durduğu. Belli ki dizinin mutfağındaki kişiler bunun sadece çok iyi bir çizgi roman uyarlaması olması için değil, çok iyi bir dizi olması için çalışmış.

Genel olarak beğenilen Arrow, Flash yada sonlara doğru iyice açılan Agents of S.H.I.E.L.D. gibi bir dizi değil Daredevil. Saydığım diğer diziler entertainment özelliği daha ön planda olan diziler. Lakin Daredevil bölümün başına geçmeden kahvenizi hazırlayıp, sakin bir ortamda kendini vereceğiniz, izlemekten haz alacağınız bir dizi olmuş.

Teknik açıdan baktığımız zaman zaten yayınlanabilecek en iyi yer Netflix. Bunu her fırsatta söyledim. Netflix, gerçekten dizi gibi değil, film gibi yapıyor original serie'lerini. Daredevil'da teknik açıdan görebileceğiniz en iyi televizyon işlerinden biri olmuş. Atmosfer ve sinematografi kusursuz. Dövüş kareografilerine ikinci bölümde girmek istiyorum. Çünkü ikinci bölümün sonu muazzam.

Oyuncular rollerine oldukça yakışmış. Performanslarıda üst seviyede. Dediğim gibi herşey yerli yerinde görünüyor ilk bölüm itibari ile. Birazda içeriğe girelim;

spoiler

Hikayemiz Matt Murdock'ı kör eden kaza ile açılıyor. İlk bölüm Matt'in, Foggy ile aldıkları ilk davaya odaklanıyor. Bizde bu sayede Daredevil mitolojisi için çok önemli bir karakter olan Karen Page ile tanışıyoruz. Karen kendini çok kötü bir oyunun içinde buluyor. Matt ve Foggy ise Karen'ı bu bataktan çıkarmaya çalışıyorlar.

Avengers filmindeki New York savaşının etkileri dizide yoğun şekilde hissediliyor. Neredeyse yok olma eşiğine gelmiş bir Hell's Kitchen var. Hell's Kitchen'ın bu durumundan rant etmeye çalışan bir çok isim var. Karen olayının bu isimlerle ilişkisi Matt'i de bu oyunun içine sokuyor.

spoiler

Dizinin yayınından önce herkes dizinin çok iyi olduğundan bahsetmişti. Beklentiler böylece yükselmişti. Fanlar daha ilk fragmanlarla coşmuş, "Dc'nin dizi hegemonyası bitecek" "Arrow, Flash çizgi film kalacak" "Gotham neymiş, asıl suç hikayesi bu" demişt. Hatta yapım ekibinden bazı kişiler "The Wire gibi suç hikayesi olacak." "çizgi roman uyarlamaları içinde değil, dizi sektöründe en iyilerden biri olacak." demişti.

Peki olmuş mu ?

OLMUŞ

Animvader

Alıntı yapılan: dean - 11 Nisan, 2015, 03:30:11
  Uzun zamandır beklediğim Marvel ve Netflix ortaklığının ilk dizisi olan Daredevil'ın ilk bölümünü biraz önce bitirdim. İlk önce söylenecek şey Daredevil'ın diğer çizgi roman dizilerinden çok daha farklı bir yerde durduğu. Belli ki dizinin mutfağındaki kişiler bunun sadece çok iyi bir çizgi roman uyarlaması olması için değil, çok iyi bir dizi olması için çalışmış.

Genel olarak beğenilen Arrow, Flash yada sonlara doğru iyice açılan Agents of S.H.I.E.L.D. gibi bir dizi değil Daredevil. Saydığım diğer diziler entertainment özelliği daha ön planda olan diziler. Lakin Daredevil bölümün başına geçmeden kahvenizi hazırlayıp, sakin bir ortamda kendini vereceğiniz, izlemekten haz alacağınız bir dizi olmuş.

Teknik açıdan baktığımız zaman zaten yayınlanabilecek en iyi yer Netflix. Bunu her fırsatta söyledim. Netflix, gerçekten dizi gibi değil, film gibi yapıyor original serie'lerini. Daredevil'da teknik açıdan görebileceğiniz en iyi televizyon işlerinden biri olmuş. Atmosfer ve sinematografi kusursuz. Dövüş kareografilerine ikinci bölümde girmek istiyorum. Çünkü ikinci bölümün sonu muazzam.

Oyuncular rollerine oldukça yakışmış. Performanslarıda üst seviyede. Dediğim gibi herşey yerli yerinde görünüyor ilk bölüm itibari ile. Birazda içeriğe girelim;

spoiler

Hikayemiz Matt Murdock'ı kör eden kaza ile açılıyor. İlk bölüm Matt'in, Foggy ile aldıkları ilk davaya odaklanıyor. Bizde bu sayede Daredevil mitolojisi için çok önemli bir karakter olan Karen Page ile tanışıyoruz. Karen kendini çok kötü bir oyunun içinde buluyor. Matt ve Foggy ise Karen'ı bu bataktan çıkarmaya çalışıyorlar.

Avengers filmindeki New York savaşının etkileri dizide yoğun şekilde hissediliyor. Neredeyse yok olma eşiğine gelmiş bir Hell's Kitchen var. Hell's Kitchen'ın bu durumundan rant etmeye çalışan bir çok isim var. Karen olayının bu isimlerle ilişkisi Matt'i de bu oyunun içine sokuyor.

spoiler

Dizinin yayınından önce herkes dizinin çok iyi olduğundan bahsetmişti. Beklentiler böylece yükselmişti. Fanlar daha ilk fragmanlarla coşmuş, "Dc'nin dizi hegemonyası bitecek" "Arrow, Flash çizgi film kalacak" "Gotham neymiş, asıl suç hikayesi bu" demişt. Hatta yapım ekibinden bazı kişiler "The Wire gibi suç hikayesi olacak." "çizgi roman uyarlamaları içinde değil, dizi sektöründe en iyilerden biri olacak." demişti.

Peki olmuş mu ?

OLMUŞ

İmzamı atıyorum hatta x2 diyorum.Bir de artık bunu gördükten sonra  HBO mu olur bu abiler mi olur bir Punisher'a da el atsınlar artık.

dean

Alıntı yapılan: Animvader - 11 Nisan, 2015, 03:39:22
İmzamı atıyorum hatta x2 diyorum.Bir de artık bunu gördükten sonra  HBO mu olur bu abiler mi olur bir Punisher'a da el atsınlar artık.

Daredevil'ın Showrunner'ı Steven S. DeKnight'ın niyeti var aslında Punisher'a ama şu Defenders olayı bir geçsin. DeKnight, bi' keresinde Daredevil'dan daha sert bir Punisher dizisi yapmayı istediğini söylemişti.

tommikser

İzledim ve diyebilirim ki enfes bir dizi olmuş.İlk bölüm bu kadar mı iyi olur.Konunun gelişimi açısından da oldukça iyi ilerleyeceği belli oluyor.DC dizileri hakkında ki yorumlara katılıyorum.Bu diznin yanında parodi gibi kalıyorlar.Dzi Nolan'ın Batman'i gibi yeni bir bakı açısı getiriyor.getiriyor. Altyazı çıksın diye sabırsızlıkla bekliyorum.