Daredevil

Başlatan dean, 19 Kasım, 2013, 18:43:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

BÖLÜM:1  Çok iyi başladı ve gelecek bölümler için çok şey vaat ediyor.Son 5 dk daki çözümleme harika olmuş.

Bölüm Notu:9/10

Biraz çıkıntılık  yapayım Murdock okadar dayak yiyor Sabah küçük bir morluk bile yok ;D

Pulluk

Sadece çoğu çizgi roman uyarlaması diziyi değil, çoğu filmi bile geçecek kalitede...
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

dean

İkinci bölüm daha karakter odaklı bir bölüm olmuş. Matt Murdock'ın karakterizasyonun geliştiren bir bölümdü. Hakeza Foggy ve Karen gibi karakterinde iç dünyasına biraz girme imkanı bulduk.

Matt'in çocukluğuna yapılan flashback sahneleride karakterin derinliklerini işleyen kısımlardı. Genel olarak önceki bölüme oranla temposu biraz düşük olsada gerekli bir bölümdü. Çünkü bu bölümden sonra karakterleri artık daha üç boyutlu halde tanıyoruz. Tempo düşük demişken bölümün sonundaki plan sekans sahne o düşük tempoyu ortadan kaldırıyor aslında. Bu sahne çizgi roman uyarlaması diziler tarihinin en bomba sahnesi olmakla kalmıyıp, kesinlikle filmler dahil çizgi roman uyarlamalarında asla aklımızdan çıkmayacak sahnelerden biri olmuş.

Son olarak ikinci bölümüylede yoluna başarıyla devam ediyor dizi. Daha Kingpin, Ben Urich, Stick gibi karakter görünmeden böyleyse bu dizi onlarda katılınca ne olacak diye düşünüyorum şu an. Hele ikinci sezon Elektra, Daredevil ve The Hand organizyonun çıkacağı söyleniyor. Öyle bir durumda dizinin alabileceği hali düşünemiyorum bile.

Ahmet Oktay

Bullseye var mı bu sezon, eğer yoksa 2. sezonda görür müyüz ?

dean

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 12 Nisan, 2015, 14:05:40
Bullseye var mı bu sezon, eğer yoksa 2. sezonda görür müyüz ?

Bullseye bu sezon yok ama daha tamamlamadığım için herhangi bir gönderme yaptılar mı henüz bilmiyorum. Lakin ikinci sezon için dizinin showrunner'ı olan Steven S. DeKnight, Bullseye, Elektra ve The Hand'i düşündüklerini söylemişti.

doktor1881

Bölüm:2 Durgun bir tempoda gitmesine rağmen durgunluğu bile ayrı güzeldi.

Matt'in çocukluk dönemine ait flashbacklerle geçmişine ısık tutuldu ve babası ilgili her şey aydınlandı

Final sahnesi harikaydı.Niye silah kullanmıyorsun adamım.7-8 adamla tekrar tekrar dövüşmek zorunda kalıyorsun.Bölüm Notu:9/10

Foggy ile Karen'in bir arada olduğu sahneler tempoyu yerlere düşürdü ve bana göre gereksizdi

Bu arada Game of Thrones iki bölümle sitelerde dikkatinize

Animvader

1.Sezonu az önce bitirdim.Daha izlemeyen bir çok kişi olduğu için spoiler vermeyeceğim  :) Sadece diziyle ilgili genel bir değerlendirme yapmak istiyorum.

Öncelikle Netflix dizilerine aşina olanlar bilirler, hikaye anlatımı normal dizi mantığından farklı oluyor.Arrow'da, Agents of Shield'da ve diğer dizilerde de gördüğümüz haftanın kötüsü/olayı ve her bölümde alttan alta gelişen ana hikaye mantığı burda yok.13 bölümlük bir dizi değil de, bir filmin 13'e bölünmüş hali gibi düşünmek lazım.

Bunun avantajı da tabii ki eldeki karakterleri daha derinlemesine tanımamıza olanak sağlıyor.Dizide yüzeysel olan karakter yok gibi bir şey.Bence diğer uyarlamalardaki en çok sırıtan noktalardan biri buydu.Matt Murdock, Foggy ve Karen Page'i oynayanlar gayet iyi oynamış, ama bence Wilson ve Vanessa Fisk ve hatta Owlsley karakterleri oyunculuk olarak onları gölgede bırakmış.

Bence Daredevil zaten diğer uyarlama dizilerle karşılaştırılmamalı bu saatten sonra, çünkü bu bambaşka kulvardaki bir yapım.Ayrıca bu anlatımı ne CW de ne de ABC kanalında hatta sinemada yapamazsınız zaten yaş sınırından dolayı.

Herkes izledikten sonra daha ayrıntılı konuşuruz ama benim için 10 üzerinden 11dir :)

Göndermeler konusunu gelecek olursak: Elektra'ya bir gönderme var zaten herkes çok kolay farkeder, Iron Fist ile ilgili birden fazla gönderme var hatta benim kaçırdıklarım bile olabilir, Luke Cage ile alakalı da bir gönderme gördüm sanki.Zaten bilinenler dışında Bullseye gibi başka bir villian yok, olmadığı iyi de olmuş çünkü karakter bolluğu olunca yüzeysel kalabilirdi.
****SPOILER****
Bir de bazı ara konuşmalarda ve özellikle Stick karakterinde bir daha geniş komplo olduğunun izlemini veriyorlar gerek Hand organizasyonu olsun, gerek Iron Fist mitolojisi olsun heralde onları Iron Fist en son çıkacak dizi olacağı için orda birleştiriler.

hennessy

Ilk üç bölümü izledim. Marvell batman karşılığı olarak gördüğüm avukatimiz seriye iyi başladı.  Nolan batman serisinden etkilenmiş havası var. Hele üçüncü bölümde sorgu sahnesi bunu belirgin şekilde ortaya koyuyor.  Izlemeye devam.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

corvus

diziyle ilgili bir teşekkür krizi yaşanmış. eğer haber doğruysa, netflix ayıp etmiş  http://goo.gl/Ex3yBc

Animvader

Alıntı yapılan: corvus - 13 Nisan, 2015, 11:17:30
diziyle ilgili bir teşekkür krizi yaşanmış. eğer haber doğruysa, netflix ayıp etmiş  http://goo.gl/Ex3yBc

Açıkçası koydukları liste biraz garip, Wallace Wood'a kadar içinde karakteri yaratan Stan Lee ve Bill Everett yok.Benim anladığım bu yayınevi kırmızı kostümü Wood'un yaptığını iddia ederek ve Wood'un telif hakları de kendilerinde olduğu için para koparma peşindeler gibi.

hennessy

Demin 4.bölüm bitirdim Wilson Fisk tek geçerim.  Batman atmosferi tadında harika gidiyor. Dizi olarak güzel gidiyor. Wilson Fisk sanırım dizi modunda en acımasız kötü olacak............
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

Üçüncü bölüm önceki iki bölümün aksine Matt Murdock'ın süper kahraman kimliğinin aksine avukat kimliğine odaklanıyor. Aksiyondan ziyade bir hukuk draması şeklinde ilerliyor. Bu bölümle birlikte kendini daha fazla hissettirmeye başlayan Kingpin ise en sonunda bütün haşmetiyle arz-ı endam ediyor. Bölümün bir diğer önemli olayı da tabi ki Ben Urich karakterinin diziye katılımı oluyor. Kendisi zaten Daredevil çizgi romanlarının önemli yan karakterlerinden biri.

Genel olarak baktığımızda ise 3. bölümden sonra artık iyice taşlar yerine oturmaya başladı. Dizi başlangıç kısmını ağır ağır attı üzerinden. 3 bölümle karakterlerinii tanıttı, hikayeye giriş yaptı. Yaşayan bir Hell's Kitchen yarattı. Artık temponun artacağını bekleyebiliriz. Daredevil yoluna çok sağlam adımlarla devam ediyor.

corvus

Alıntı yapılan: Animvader - 13 Nisan, 2015, 20:33:46
Açıkçası koydukları liste biraz garip, Wallace Wood'a kadar içinde karakteri yaratan Stan Lee ve Bill Everett yok.Benim anladığım bu yayınevi kırmızı kostümü Wood'un yaptığını iddia ederek ve Wood'un telif hakları de kendilerinde olduğu için para koparma peşindeler gibi.

facebook linkine tıkladım. adamların tek derdi, adının geçmesi gibi. para kaygısı olduğunu sanmıyorum. stan lee hiçbir şey yapmasa, bir bölümde kendi gözükür zaten  ;D ;D ;D adının yazmasına gerek yok  ;D

corvus

Alıntı yapılan: Animvader - 13 Nisan, 2015, 20:33:46

ayrıca şöyle bişey var: https://scontent-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/11136726_10152604252755834_7865457012253837539_n.jpg?oh=3d2e1e95ca19492bc66cc0b1e3b3bfc6&oe=55B1707E

Animvader

Alıntı Yapfacebook linkine tıkladım. adamların tek derdi, adının geçmesi gibi. para kaygısı olduğunu sanmıyorum. stan lee hiçbir şey yapmasa, bir bölümde kendi gözükür zaten  ;D ;D ;D adının yazmasına gerek yok  ;D

Zaten Stan Lee ve Bill Everett Daredevil created by şeklinde intro'da bahsediliyor o konuda sıkıntı yok.Benim telif kokusu almam, kırmızı köstümü Wood bulmuştu falan demeleri.Hani bak Marvel bu kostümü kullandın ama bunu bulan adamın hakları bizde, adını bile anmamışın çok üzüldük gibisine.Fare dağa küsmüş, dağın haberi olmamış desek yeridir  :D ;D