Yokyer (Neil Gaiman) - Çizgi Düşler

Başlatan memospinoz, 26 Şubat, 2020, 22:11:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yidar

Bu ithakinin basmış olduğu kitaptan farklı bir kitap mi anlamadim. Bilgi sahibi arkadaşlar yazarsa sevinirim

Tuco Ramirez

İthaki'nin bastığı roman, ama bu romandan uyarlanmış çizgiroman.

yidar

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 26 Şubat, 2020, 23:23:00
İthaki'nin bastığı roman, ama bu romandan uyarlanmış çizgiroman.

Teşekkür ederim.

darbove

AŞAĞI LONDRA'YA HOŞGELDİNİZ!

Richard Mayhew, sıradan bir işte çalışan, tam anlamıyla sıradan bir gün geçirmekte olan, sıradan bir adamdır. Ta ki sıradışı bir tek şey yaptığı ana; Londra caddesinde yatmakta olan yaralı, gizemli genç bir kadına yardım etmek için durduğu ana dek... Bu anlık eyleminin ardından, Richard'ın hayatı bir daha asla sıradan olmayacaktır.

Door olarak bilinen genç kadın, Aşağı Londra'dan gelmektedir; Londra sokaklarının altında uzanan ve yukarıdaki sıradan şehir tarafından farkına varılmayan, fantastik ve tehlikeli metropolden... Door'un bu tuhaf harikalar diyarına sürüklediği Richard, artık vahşi kiralık katiller Croup ile Vandemar'ın bir adım önünde olmak, korku uyandıran Night's Bridge'den geçmek, akıl sağlığını tehdit eden törenselleşmiş bir dayanıklılık sınavından sağ çıkmak ve Londra Canavarı ile çarpışmak zorunda. Tüm bunlar, eski hayatını geri almak için... Tabii Richard, Door ve Aşağı Londra'nın tümü için felaket anlamına gelebilecek olan sır sayılmazsa!

Neil Gaiman'ın en başarılı romanlarından biri kabul edilen eserin çizgi roman uyarlaması Yokyer (Neverwhere) ilk kez Başka Düşler logosuyla Türkçe'de!

Tek sayılık bu fantastik öykü, karton kapaklı ve 500 adet limitli sert kapaklı özel cilt seçenekleriyle yayımlandı! Kadıköy'deki dükkanımızdan hemen sipariş edebilirsiniz.

Etiket fiyatı:
Karton Kapak 50₺
Sert Kapak 100₺

Sipariş için:
0 216 347 50 99
0 535 558 88 36
"

şeklinde paylaşılmış facebook sayfalarından. foruma uygunsuz yerler varsa. mod arkadaşlar traşlayabilir o kısımları.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

memospinoz

HC 100 mü?  :o ::)

Kulağımda Dünyanın Sesi kitabında 40'a 60 iyi bir oranken (softcover-hardcover fiyat oranı) bu olmamış biraz. 50'ye 75 olsa iyiymiş.  :(

Bloodslince

Alıntı yapılan: memospinoz - 29 Nisan, 2020, 17:27:06
HC 100 mü?  :o ::)

Kulağımda Dünyanın Sesi kitabında 40'a 60 iyi bir oranken (softcover-hardcover fiyat oranı) bu olmamış biraz. 50'ye 75 olsa iyiymiş.  :(

Yayınladığını görünce sevindim, fiyatlarını görünce yine sinirlendim.  ;D

Ya ben diyorum, son yorumlarımın %80'i bu Hard Cover saçmalığı ile ilgili. Ben de ciltli kitap veya çizgi roman almayı, koleksiyona eklemeyi seviyorum ama bu rakamlar cidden komik. Seçenek sunduk kısmına kimse sığınmasın, 100 lira ciddi bir rakam. Bastınız tamam teşekkürler, ama fiyat...

Başka Düşler'i ben mi yanlış hatırlıyorum, yoksa bir çizgi roman yayınevimizin alt kolu muydu? Bilenler yazarsa sevinirim. Yanlış mı hatırlıyorum acaba.
"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

memospinoz

Alıntı yapılan: Bloodslince - 29 Nisan, 2020, 18:47:07
Başka Düşler'i ben mi yanlış hatırlıyorum, yoksa bir çizgi roman yayınevimizin alt kolu muydu? Bilenler yazarsa sevinirim. Yanlış mı hatırlıyorum acaba.

Çizgi Düşler - Bonelli, Marvel, DC
Başka Düşler - Bağımsız, Vertigo vb. (Gerçi buradan çıkmayıp daha önce ÇD'den çıkanlar da var ama yayın çizgisine bakarsak bundan sonra böyle olacak gibi.
Satori - Manga

Kauss

İçerisinde ekstralar yoksa, alıştığımız Çizgi Düşler boyutlarındaysa, son zamanlarda bozdukları kaliteleriyle basıyorlarsa hardcover'a 100 TL istiyorlarsa gerçekten yazık.

pardus88

çizgidüşler son zamanlarda çıkan yayınlarında baskı kalitesini çok düşürdü çok ince kağıda basıyorlar

Vega

Dün karton kapaklı olanı dostum Alan ford sayesinde okudum. baskı benim hoşuma gitti, herhangi bir sıkıntı dikkatimi çekmedi. Çizimleri beğendim. Özellikle fasikül kapakları harikaydı. Daha önce kitabını okumuş biri olarak uyarlanışı da beğendim ama romanı hiç okumamış birisi benimle aynı keyfi alabilir mi emin değilim.
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

memospinoz

Karton kapaklıyı aldım. Keşke HC azıcık daha ucuz olsaydı da alabilseydim.

KenParker

Sandman harikasını okuduğumdan beri Neil Gaiman'la ilgili ne bulduysam topluyordum. Çizgi romana dair gelmiş geçmiş en iyi işlerden biri ve yazarının bütün yapıtlarına referans oluyor. Ne yazık ki aldıklarımın çoğu hoşuma gitmedi. Mezarlık Kitabı hariç demeliyim. Ancak onun da ne hikmetse 2. cildi bir türlü basılmıyor.

Anlaşılan Neil Gaiman Sandman'le zirvesini yapmış, bir daha da o zirveye asla yaklaşamamış. İsimleri aklıma bile gelmeyen ortalama, yahut ortalamın bir tık üstü çizgi romanlarını toplamakla hata mı ettim acaba deyip ara vermiştim. Geçtiğimiz aylarda beş kitabı daha Türkiye'de yayınlanınca Bay Gaiman'a bir şans daha vereyim bari deyip bir tanesini, Yokyer'i aldım.

Açıkçası Yokyer Gaiman'ın hala harika işler başarabildiğini gösterdi. Yine fantastik dünyalar, yine koşuşturmaca, yine hayat ve ölüme dair sorgular, garip dünyaların garip halkları vs. Baştan sona hızla akan sürükleyici bir serüven. Kendi adıma  diğer grafik romanlarını almaya devam edeceğim.

gamlıbaykuş

Her yönüyle olumlu bulduğum, beğendiğim bir eser oldu. Konusu, çizimleri, kapakları yeteri kadar doyurucuydu. Glenn Fabry adını Preacher' ın kapaklarında görmüş ve çok beğenmiştim. Bu adamın daha çok eserini okumak isterdim.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

ZGeralt

Alalı bir yıldan fazla olmasına rağmen ancak okuyabildim, tek oturuşta bitirdim  ancak fazla etkilendiğimi veya çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Hoş bir tat bıraktı bende ama o kadar. Romanı okumadım o yüzden kıyas yapamıyorum.
Çizimleri, atmosferi ve kapakları ile bir bütün olarak baktığımda hoşuma gitti diyebilirim özetle. Aktı yani bir şekilde, sıkılmadım.