Swamp Thing Efsanesi - İthaki

Başlatan memospinoz, 14 Mayıs, 2020, 17:32:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Sevgili Peder;
  Whatever happened to man of tomorrow Bilka tarafından yayınlandı. Yazınızı ancak okuduğum için cevap yazdım kusura bakmayın.

peder clemente

Alıntı YapSevgili Peder;
  Whatever happened to man of tomorrow Bilka tarafından yayınlandı. Yazınızı ancak okuduğum için cevap yazdım kusura bakmayın.
rumar80
Rumar80 dostum, Superman: "Whatever Happened to the Man of Tomorrow?=Yarının Adamı'na Ne Oldu?" macerasının Bilka'nın hangi sayısında yayımlandığını yazabilirmisiniz? Bir ihtimal belki bulabilirim. Yine de YKY tarafından yeniden yayımlanması çok iyi olur.

rumar80

İşte bu maalesef çalışmadığım yerden hocam. Kusura bakma. Ama araştırıp bakayım.

rumar80

Süper seri cilt 30 ve mega seri 4'de varmış. Ama tek sayı hangisi bilemiyorum.
   Bu bilgiyi de sevgili Memospinoz sağladı. Ona da buradan teşekkürler.

hanac

rumar80

Sevgili Nemo da tekli sayıda karşılığını buldu. 61
  Ona da kucak dolusu teşekkürler.

Nemo

Bu is tam AltinMadalyon'a goreydi :)
Özel Alfa Ajanı

peder clemente

Bu değerli bilgi için @rumar80, @memospinoz, @hanac, @Nemo dostlara çok teşekkürler.Ben nadir kitap'a bir bakayım, belki bulurum.

peder clemente

Alan Moore'un yazdığı ve Türkiye'de yayımlanmayan çizgi romanlar arasından "Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow?=Yarının Adamı'na ne oldu?" adlı eseri çıkarttım.Yazıyı düzelttim. Doğru bilgi için Rumar80 dostuma teşekkür ederim.

rumar80

Bu arada sevgili Memospinoz nadir kitapta bulmuş. Haberiniz olsun.
   Forumumuz üyelerinin arkasindadir.

rumar80

İsterseniz konumuza dönelim.
  Cildi okudum ve oldukça beğendim. O kadar tekinsiz ve o kadar huzursuz ki. Alan Moore oldukça iyi bir başlangıç yapmış. DC satışları düşen bir seri için zar atmış ve tutmuş.
  Swamp thing'in tekrar ortaya çıktığı döneme bir bakarsak çizgi roman piyasasında ciddi bir Marvel hakimiyeti var. Hem de hemen hemen her yayını ile ön planda. Böyle bir dönemde Swamp Thing'in sırf filmi çıkacak diye basılması kabul edilebilir bir gerekçe olsa da; beklentileri karşılayamaması da o kadar olası bir sonuç Sonrasında yapılan Alan Moore hamlesi et voila! Karakterin özünü bile değiştiren Moore o kadar başarılı olur ki seriyi yaklaşık 4 yıl boyunca yazacak ve ciddi korku öğeleri ile geliştirecektir.
   Serinin geçmişi hakkında araştırma yaparken öğrendim ki; DC ilk defa bu seride bir sayıyı (29) CCA (comic code authority) onayı almadan basmış ve logosunda onaysız basmaya devam etmiştir. Bu da sansür ile mücadelede bir dönüm noktası olarak belki kabul edilebilir.
    Sonuca gelecek olursam; yıllarca benzer çizgi roman şablonları içinde sıkışmış Türk çizgi roman okuru için gerçekten farklı bir tat alabileceği bir çizgi roman ile karşı karşıyayız. Basım yılı nedeniyle bazı yazım şekilleri size basit veya tanıdık gelse de, zamanının sıra dışı bir eserini okumayı kaçırmayın derim.

Nomad

Babil den sabah sipariş verdim.
%50 indirimde 22 tl.
Çok iyi fiyat, olmayan yapıştırsın.
Alan Moore diyoruz, Swamp Thing diyoruz, 22 tl diyoruz.
Aloooo  ;D

Bilal ceylan

alan ford

Alan Moore adının kitabın adından büyük puntolarla yazılıp öne çıkartılmasına ne derdi acaba? Hiç sevmiyorum bu işleri.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

KenParker

Kapaktaki Alan Moore yazısı hatırına alıp okudum ama beklediğim gibi tadı damakta bırakacak okumaya erişemedim. Ben hikayeye kısaca vasat derim.  Swamp Thing gibi varlılarla zaten aram yoktur. Ne çizimler ne de renklendirme bana hitap etmedi.