Deadwood Dick Çok Yakında Felix Farkıyla...

Başlatan BAHADIR, 07 Mayıs, 2022, 13:49:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kinowa59

Arkadaşlar, tanıyan varsa lütfen Felix koleksiyon yöneticileriyle konuşsunlar. Orijinal kitabın başındaki beş_ altı sayfalık tanıtım yazılarını kırpıştırmasinlar. Benim için ( eminim ki herkes benim gibi düşünüyor ) o yazılar çok önemli. İtalyan baskılarına baktığımda o dönem sosyal yaşamına kadar bilgileniyor insan. Ne yani bu toplumun ezici çoğunluğu okumuyor diye bizdemi öyle olalım. Bakınız bir ölçü daha ifade edeyim. İlkellik nasıl atbaşı gidiyor görünüz. İnsanlarımızın yüzde 73 kadarı dişini hiç fircalamiyormus . Aynı zamanda gene insanlarımızın yüzde yetmiş küsuru yazılı veya görsel hiçbir şey okumuyormuş. Nasıl, gördünüz mü aradaki bağı. Şimdi tekrar gelelim ricama. Sayın Felix koleksiyon yöneticileri, biz Western severlere harika bir bayram hediyesi mujdelediniz. Lütfen, tanıtım yazılarını kırpıştırmayiniz. Selamlarımla.

Nightrain

Çizimlerini çok beğenmiştim. Hatta basan olsa da okusak demiştim. Alacağım. :D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Mösyö Lejant

Bahadır Bey kardeşim, yıllardır sohbetinizi forumdan eksik etmiyorsunuz. Yayıncılıkta da çizgi roman alanyazınına önemli maceralar kazandırma gayretindesiniz, takdire şayan doğrusu.

Umarım başarılı olursunuz. İlk yayınladığınız maceranın tek ciltte bir omnibus olması bence büyük yenilikti ama maalesef forumda Julia başlığı kadar ilgi görmemişti... Bu iki çizgi romanı yakın dönemde duyurulduğu için kıyasladım. Bir tanesi diğerinden daha iyidir gibi kıyaslamıyorum, belirtmek isterim. Bunu fark ettiğimde düşündüm ki forumun tercihi fumetti'den yana olsa gerek... Bu defa bir fumetti yayınlama kararı almışsınız, temennim odur ki bu kez daha çok ilgi görsün. Başarılarınızın devamını ümit ederim.

Forum yönetimine de bir öneri sunmak isterim. Malumunuz, forumda üyelerin koleksiyonlarından kitaplıklarından örnek paylaştıkları bir başlık var. Pekala, Felix Koleksiyon kitaplığınız başlığı neden olmasın? Arzu eden üyeler raflarında yer alan Felix kitaplarını raflarında gösterseler ne kadar güzel olur. Hem hangi üye kaçıncı sayıyı almış, bu sayının ilgili üyede bir hatırası var mı gibi konular üzerinden de sohbet edilebilir.

gunes21

Harika bir haber , özenli bir edisyon olsun Flaneur örneği
gibi basılır ise limitli etc , ederine bakılmaz alınır
Her halükarda alacağım ...

Kinowa59

Arkadaşlar, " Deadwood " tam olarak Türkçe anlamı nedir bilen açıklarsa sevinirim.

kırkambar

Dead Wood: Mecazi olarak; yararsız, artık kullanışsız hale gelmiş kişi (ya da eşya) anlamına geliyor. İlk anlamı, bir ağacın ya da dalın ölü kısımları.

Kinowa59

Teşekkür ederim sayın kırk ambar. " Deadwood" anlamını öğrenince dahada meraklandım. "Yararsız, kullanışsız" demekmiş. Deadwood dick. Yani, yararsız, kullanışsız dick mi oluyor. Hakikaten enteresan bir sıfat. Acaba dedim. Bazı operasyonlarda kullanıldıktan sonra, "sen artık işe yaramazsın" diye bir köşeyemi atıldı ve böyle bir isme layık görüldü. ( Nasıl bir komplo teorisi ama )

Mrtekin

İşbu fumetti; bir Vahşi Batı efsanesi olan "Nat Love"'ın maceralarını konu alıyor.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Deadwood_Dick

"Deadwood Dick is a fictional character who appears in a series of stories, or dime novels, published between 1877 and 1897 by Edward Lytton Wheeler (1854/5–1885). The name became so widely known in its time that it was used to advantage by several men who actually resided in Deadwood, South Dakota."

"Those who took the nickname included:"

"Nat Love (1854–1921), an African-American cowboy;"

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nat_Love

Son not: "Deadwood" isimli efsane western dizisine de bir göz atın. Deadwood, Dakota'nın zamanında nasıl bir yer olduğu daha iyi canlanır gözünüzde..

https://m.imdb.com/title/tt0348914/

Keza: "Nat Love", bir Netflix filmi olan "Harder They Fall"'da da, "Kang" rolünden tanıyacağınız Jonathan Majors tarafından canlandırıldı. Film ortalama, çok bişey beklemeyin...

Vay anasını, fumettiden girdik MCU'dan çıktık....

They drew first blood...

Kinowa59

Teşekkür ederim sayın mrtekin. Yazılanlardan da anlıyorumki Tex ' in döneminde geçen maceralarıyla harika bir western geliyor. Sabırsızlıkla bekliyorum.

Mrtekin

Alıntı yapılan: bayram - 09 Mayıs, 2022, 00:41:03
Teşekkür ederim sayın mrtekin. Yazılanlardan da anlıyorumki Tex ' in döneminde geçen maceralarıyla harika bir western geliyor. Sabırsızlıkla bekliyorum.

Tex Nat'den 16 yaş daha büyük, doğumu 1838. Eğer bir crossover varsa süper olur.
They drew first blood...

Kinowa59

Arkadaşlar çok soru soruyorum farkındayım. Ama sormazsam da öğrenemem. "Crossover " anlamı nedir, bilenden rica ediyorum.

gevheri

Alıntı yapılan: bayram - 09 Mayıs, 2022, 18:23:48
Arkadaşlar çok soru soruyorum farkındayım. Ama sormazsam da öğrenemem. "Crossover " anlamı nedir, bilenden rica ediyorum.
Normalde bir arada olmayan, farklı serilerden bir ya da daha fazla karakterin ortak bir hikâyede buluşmasına crossover deniyor. Örneğin yakın zamanda yayınlanan Dragonero&Zagor ortak albümü gibi. Ve ya eskilerden Çelik Blek ile Kaptan Swing'in buluşması gibi.

Kinowa59

gevheri

Kinowa59

Günaydın değerli dostlar. Sayın Atılla dost ( Caretta )  Tex tutkunu olduğunuz için bir sorumda size olacak. Tex'in gençlik hikayelerinde " Cehennemlik dick " diye bir yol arkadaşı var. Acaba felix koleksiyonun yayınlayacağı " Deadwood  dick " ile arada bir bağ var mı. Yoksa yalnızca isim benzerliği mi . Selamlarımla .