Jbc Yayıncılık : Yorumlar , Eleştiriler , Temenniler

Başlatan Jedmau, 22 Kasım, 2011, 16:07:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

nicholaihel

Alıntı yapılan: alan ford - 29 Eylül, 2016, 22:23:11
Kapak enşahaneymiş.

Katılıyorum. Oyun kökenli, hiç ilgimi çekmeyen, takip etmediğim bu seriyi bana bile merak ettirdi. Rafta görürsem bakarım mutlaka.

Jedmau

kapakları allahtan bz seçiyoruz :D orijinal kapak pek hosuma gitmedi , ilk kitaptada oyleydi :D

darkwood

İyi kapak itkiyi arttırır, 2.sayının kapağı gerçekten iyi olmuş.
Darkwood Sakinleri..

Mrtekin

Eyy Jbc;

Hızlanmanızdan kendi adıma çok memnunum. Bu bağlamda;

5 karanlık şehir
6 mezarlık vardiyesi
7 END game

İle ilgili seriyi bir an önce bitirmenizi ve dahi

Ve arkasından da bir Eternal patlatmanızı diliyorum.

They drew first blood...

-brendon-

Ertan abi knightfall için öngördüğün çıkış tarihi nedir acaba

memospinoz

Yeni 52 Detective Comics ve Batman ana seride cilt bazında yurt dışında ve bizde son durum:
Yeni 52 Detective Comics 9. ciltte bitti. (9. cilt TP olarak henüz çıkmadı, HC olarak çıktı.) Biz 3. ciltteyiz.
Yeni 52 Batman ana seri 10. ciltte bitti. (10. cilt TP olarak henüz çıkmadı, HC olarak çıktı.) Biz 5. ciltteyiz.

xmenac

New 52 bazında bakınca aslında çok bir fark yok fakat Rebirth serilerinde de ciltler çıkıyor.

Tabii en son yayınlanan cilde kadar ulaşıp güncele yetişmenin de bir anlamı yok, zira İngilizce dildeki yeni ciltlerin çıkması da zaman alıyor. Sıradaki cilt için uzun bir süre beklemek yerine, iki veya üç cilt geriden gelerek yayın periyodunu netleştirebilmek daha tercih edilebilir bir seçenek bana göre.

Mevcut seriler iki aylık periyotlarla yayınlanıp 2017'de New 52 serileri tamamlansa, okuyucu açısından gayet yeterli olur muhtemelen.

Jedmau

Alıntı yapılan: memospinoz - 10 Ocak, 2017, 19:52:42
Yeni 52 Detective Comics ve Batman ana seride cilt bazında yurt dışında ve bizde son durum:
Yeni 52 Detective Comics 9. ciltte bitti. (9. cilt TP olarak henüz çıkmadı, HC olarak çıktı.) Biz 3. ciltteyiz.
Yeni 52 Batman ana seri 10. ciltte bitti. (10. cilt TP olarak henüz çıkmadı, HC olarak çıktı.) Biz 5. ciltteyiz.

Merhaba ,

2017 haziran gelmeden iki seriyide bitirmek niyetindeyiz. Dedektif 4 hazır 5 ise bitmek üzere.

Sonra çıkaracağımız yayınlar için bu seriye azıcık ara verip , hepsini bitireceğiz.

Sevgiler

ghostrider

Merhaba Ertan Bey yeni Batman Çizgi Romanları dağıtıma çıktı mı?Yeni çizgi romanları hiçbir internet sitesinde bulamadım.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

memospinoz

Alıntı yapılan: ghostrider - 11 Ocak, 2017, 11:54:33
Merhaba Ertan Bey yeni Batman Çizgi Romanları dağıtıma çıktı mı?Yeni çizgi romanları hiçbir internet sitesinde bulamadım.

Çizgi romanlar tabii ki dağıtıma verildi. Bütün çizgi roman mağazalarında bulunmakta şu anda, internet sitesi olanlardan da sipariş verilebilir. Ayrıca gittigidiyor vb. sitelerde de var. D&R vb. sitelere de eğer yetkilileri girerse kısa sürede eklenir. (Güncelleme yapıyoruz deyip de hala yeni çizgi romanları girmedi sitelerine D&R ve ona bağlı idefix.) Ama belki D&R mağazalarının bazılarına gelmiştir sipariş çektilerse. Olmadı D&R mağazasına siz gidip böyle bir kitap çıktı diye görevliye bildirin sipariş kaydı oluştursunlar, siparişiniz gelince verdiğiniz GSM numarasına SMS atsınlar ve gidip mağazadan alın. Üstelik bu işlem için ön ücret vb. de almıyorlar. Yani gördüğünüz gibi seçenek çok. :)

ghostrider

Sağolun hocam ben BKM Kitap'tan sipariş yapacağım da yeni Batman çizgi romanlarını bekliyorum.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Barmen Minik

Alıntı yapılan: Jedmau - 10 Ocak, 2017, 20:46:20
Merhaba ,

2017 haziran gelmeden iki seriyide bitirmek niyetindeyiz. Dedektif 4 hazır 5 ise bitmek üzere.

Sonra çıkaracağımız yayınlar için bu seriye azıcık ara verip , hepsini bitireceğiz.

Sevgiler

azıcık ara bile vermeyin "taktik maktik yok bam bam bam" formatında cıkarın sonra dedektif 2-3 ün baskısı tükendi gibi şeyler oluyor direk bitsin ve kapatalım o defteri. 2016 yılı zaten beklentiler anlamında JBC için çok kötü bir yıldı bence. şu an knightfall vb seyleri isteyenleri de anlamıyorum veya facebookta 80 farklı yayın soran kişileri önce bir elimizdekileri nihayetlendirsek yeter. hayır satışlar kötü veya düşük bütçe bir yayın evi olsanız ya da çok fazla iç sıkıntılı diyeceğim ki one-shot veya limited seriler çıksın hep nasılsa yayın evi silinir gider yarım kalmış seriler değilde elimizde basılmış şeyler kalır diyecem. türk çizgi roman yayın evlerinde galiba o devirde kapandığına göre. satışlarda bu kadar iyiyken tr de vertigoda masallar, sandman dc de injustice flash görece olarak çok daha sık çıkabiliyorken - yayın kalitesi farkı, telif farkı anlamında değil sonuçta dc onayıyla türkiyede çıkabiliyorken , JBC den çok çok daha fazlasını beklememizde haklı oldugumuzu düşünüyorum. keşke american vampire i almasaymışım diyorum tanışmasaymışım bu seriyle de beklemeseymişim. ingilizcesini almış arkadasımdan kargoyla istettimde okudum 2. 3. kitabı artık. bir yandan JBC ye bunla tanışmama vesile olduğu için teşekkür edip bir yandan saç baş yondurtmayı başartmanız çok enteresan. yeşil fenerin batmandan daha hızlı basıldığı bir hal aldık.  bunu derken evet şunun farkındayım yayın evlerinin hiç bir çalışanı bunu söyleyemez ama arkabahçe ve JBC nin yayın kalitesi açısından uçurum var onlara bariz son sayfaların dijital versiyonu farklı kalite veya remastered olmayan halleriyle gönderildiğinde hiç sallamayıp aynen basıyorlar DC den tekrar grafik dosyası isteme gibi şeyler hak getire nasılsa biz alıcaz her türlü zaten kaç okur fark ediyor ki diyorlar siz bunu yapmıyorsunuz bize hak ettiğimiz halde sunuyorsunuz. ama hak ediş süremizde de bunca satış rakamına rağmen böyle olmamalıydı ne olursa olsun. çünkü sıkıntı hala bu seriler tamamlanamayacak korkusundan kurtulamadım bişey olacak küsüp gideceksiniz ya da başınıza bişey gelecek korkum var. YKY rezil mezil iş yapıyo ama o Justice League new52 serisi elbet biter diyorum hiç endişem beklentim yok niye çıkmadı bile demiyorum artık. yılda 3 JL çıktı şoka girdik valla. batman telifi elimizde süresiz felan diyin bari. bitcek ortada kalıcak, telifi alan aynı şeyleri devam etmeyecek düşüncesinden geliyo aslında herkesin hezeyanı bence. 

birde internette kitap bulamamayla ilgili herseyi anlarımda jedbangde nasıl olmaz ya orada yoksa kitap satışa çıkmamıştır demektir. 5M migrosda nescafenin yeni white mochası hala gelmeyince de aynı seye isyan ediyorum burda yoksa hiç bir yerde yoktur o zaman tv de reklama niye para veriyor bu adamlar diyorum. sitede hala yenilenmedi kargo hala 250 tl gibi kitap alımı için uçuk bir yerde. doğan dan şikayete rağmen yayınevlerinin kendi satış sistemlerinin nerdeyse hiç olmamasının nedeni bağlayıcı yasalar mı merak ediyorum. site yenilenince batman günü hediyeleri olacaktı deponun birinde onlar nem aldı çürüdüler kesin diye düşüne düşüne içimde hüzün dışı bir şey kalmadı. kafada sorular kalplerde hüzün

memospinoz

Alıntı yapılan: Barmen Minik - 17 Ocak, 2017, 22:04:22
sitede hala yenilenmedi kargo hala 250 tl gibi kitap alımı için uçuk bir yerde.

Aslen kitap satış sitesi değil de o yüzden. Figür, heykel vb. ürünler üzerine uzmanlaşmış bir site Jedbang senelerdir. Ve bunun için de 250 TL gayet yeterli bir rakam bence.

NOT: "İmla kuralları nedir, noktalama işaretleri neden kullanılır?" Lütfen dikkat edelim arkadaşlar. Anlaşılan gençsiniz, tamam güzel. Ama böyle yazılı bir platformda siz, yazdıklarınıza dikkat etmezseniz, kimse sizi okumaz veya istese de okuyamaz, okusa da anlayamaz. Lütfen bana kızmayın. O kadar uzun yazılarınız heba olmasın sırf bu yüzden. Sevgiler.

Jedmau

Alıntı yapılan: Barmen Minik - 17 Ocak, 2017, 22:04:22
azıcık ara bile vermeyin "taktik maktik yok bam bam bam" formatında cıkarın sonra dedektif 2-3 ün baskısı tükendi gibi şeyler oluyor direk bitsin ve kapatalım o defteri. 2016 yılı zaten beklentiler anlamında JBC için çok kötü bir yıldı bence. şu an knightfall vb seyleri isteyenleri de anlamıyorum veya facebookta 80 farklı yayın soran kişileri önce bir elimizdekileri nihayetlendirsek yeter. hayır satışlar kötü veya düşük bütçe bir yayın evi olsanız ya da çok fazla iç sıkıntılı diyeceğim ki one-shot veya limited seriler çıksın hep nasılsa yayın evi silinir gider yarım kalmış seriler değilde elimizde basılmış şeyler kalır diyecem. türk çizgi roman yayın evlerinde galiba o devirde kapandığına göre. satışlarda bu kadar iyiyken tr de vertigoda masallar, sandman dc de injustice flash görece olarak çok daha sık çıkabiliyorken - yayın kalitesi farkı, telif farkı anlamında değil sonuçta dc onayıyla türkiyede çıkabiliyorken , JBC den çok çok daha fazlasını beklememizde haklı oldugumuzu düşünüyorum. keşke american vampire i almasaymışım diyorum tanışmasaymışım bu seriyle de beklemeseymişim. ingilizcesini almış arkadasımdan kargoyla istettimde okudum 2. 3. kitabı artık. bir yandan JBC ye bunla tanışmama vesile olduğu için teşekkür edip bir yandan saç baş yondurtmayı başartmanız çok enteresan. yeşil fenerin batmandan daha hızlı basıldığı bir hal aldık.  bunu derken evet şunun farkındayım yayın evlerinin hiç bir çalışanı bunu söyleyemez ama arkabahçe ve JBC nin yayın kalitesi açısından uçurum var onlara bariz son sayfaların dijital versiyonu farklı kalite veya remastered olmayan halleriyle gönderildiğinde hiç sallamayıp aynen basıyorlar DC den tekrar grafik dosyası isteme gibi şeyler hak getire nasılsa biz alıcaz her türlü zaten kaç okur fark ediyor ki diyorlar siz bunu yapmıyorsunuz bize hak ettiğimiz halde sunuyorsunuz. ama hak ediş süremizde de bunca satış rakamına rağmen böyle olmamalıydı ne olursa olsun. çünkü sıkıntı hala bu seriler tamamlanamayacak korkusundan kurtulamadım bişey olacak küsüp gideceksiniz ya da başınıza bişey gelecek korkum var. YKY rezil mezil iş yapıyo ama o Justice League new52 serisi elbet biter diyorum hiç endişem beklentim yok niye çıkmadı bile demiyorum artık. yılda 3 JL çıktı şoka girdik valla. batman telifi elimizde süresiz felan diyin bari. bitcek ortada kalıcak, telifi alan aynı şeyleri devam etmeyecek düşüncesinden geliyo aslında herkesin hezeyanı bence. 

birde internette kitap bulamamayla ilgili herseyi anlarımda jedbangde nasıl olmaz ya orada yoksa kitap satışa çıkmamıştır demektir. 5M migrosda nescafenin yeni white mochası hala gelmeyince de aynı seye isyan ediyorum burda yoksa hiç bir yerde yoktur o zaman tv de reklama niye para veriyor bu adamlar diyorum. sitede hala yenilenmedi kargo hala 250 tl gibi kitap alımı için uçuk bir yerde. doğan dan şikayete rağmen yayınevlerinin kendi satış sistemlerinin nerdeyse hiç olmamasının nedeni bağlayıcı yasalar mı merak ediyorum. site yenilenince batman günü hediyeleri olacaktı deponun birinde onlar nem aldı çürüdüler kesin diye düşüne düşüne içimde hüzün dışı bir şey kalmadı. kafada sorular kalplerde hüzün

Selam ,

Hep aynı şeyi yazmak istemiyorum , malumunuz baya badireler atlattık. Bunların hiç biri maddi bir sorun olmadı. O degteri kapattım , tekrar yazıp kendimi ve sizi yıpratmak istemiyorum.

Ara vermek zorundayız çünkü batman 6 ile beraber hikaye bütünlüğü anlamında Eternal basacağız. Bu sırada sıradaki yayınlar hazırlanacak metak etmeyin.

Jedbang yenileniyor , düzeldiği zaman memnun kalacaksınız.

Batman anlaşmaları gereği biz bastığımız sürece telifler bizde , en eski yayınımızın telifi 2021 de bitiyor , eğer 2020 de basarsak o en eski yayını otomatik 3 sene daha atıyor.

Sevgiler
Ertan