2024 Mart - Yeni çıkan çizgi romanlar

Başlatan afu, 02 Mart, 2024, 16:49:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Huma

Şirinler'e Alfa'dan devam etmek için ilk 3 sayıyı aldım ve Tenten'den sonra ikinci büyük hayal kırıklığı oldu benim için. Bundan sonra Alfa'dan herhangi bir çizgi roman almayı düşünmüyorum.

Elimde GNR basımları da olduğu için karşılaştırma fırsatım oldu. Renkler çoğu sayfada yanlış ve soluk. Kağıt kalitesi o kadar kötü ki arka sayfa gözüküyor. Aynı sorunlar Tenten'de de mevcuttu. Çizgi roman basmak her yayınevinin yapabileceği bir iş değilmiş gerçekten.

ferzan

Alıntı yapılan: Huma - 10 Mayıs, 2024, 11:57:47Şirinler'e Alfa'dan devam etmek için ilk 3 sayıyı aldım ve Tenten'den sonra ikinci büyük hayal kırıklığı oldu benim için. Bundan sonra Alfa'dan herhangi bir çizgi roman almayı düşünmüyorum.

Elimde GNR basımları da olduğu için karşılaştırma fırsatım oldu. Renkler çoğu sayfada yanlış ve soluk. Kağıt kalitesi o kadar kötü ki arka sayfa gözüküyor. Aynı sorunlar Tenten'de de mevcuttu. Çizgi roman basmak her yayınevinin yapabileceği bir iş değilmiş gerçekten.

Karşılaştırma için kendi adıma çok teşekkür ederim. Almayı düşünüyordum ama bir ay daha ertelemiştim. Bu durumda asla almayacağım gibi görünüyor. GNR'den çıkan sayıların ne kadarı ulaşılabilir haldeyse onlara odaklanmak en doğrusu olacak benim açımdan.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

allan quatermain

Ben bu kağıt kalitesizliği yüzünden uzun yıllar hiç Alfa almadım. Sonra frankofon ve italyan piyasasına kıtlık girince aldım bazı serileri ama şimdi de hiç okuyasım gelmiyor yine kağıt ve baskı kalitesi yüzünden, çoğu öylece duruyor. Çizgi roman gibi bir şeyi hiçbir albenisi olmadan basabilmek gerçekten büyük başarı. Yazık bunca emeğe, editörü, çevirmeni falan kafayı yiyordur.

Agamotto

Alfa gerçekten hiç beceremiyor çizgi roman basmayı. Asterix kısmında Remzi'den alabildiğimi aldım Alfa'ya kalmamak için ancak Tenten kısmında Alfa'dan aldıklarım oldu. Kağıt kalitesini geçtim cilterin boyutları bile birbirini tutmuyor, zaman zaman metinler konuşma balonundan taşıyor, Tibet macerasında resimler kaydırılmış, vs vs... Yani bir editör bile mi kontrol etmez bu kadar basılanları gerçekten hayret ediyor insan.

ninjagamer

Alıntı yapılan: Agamotto - 11 Mayıs, 2024, 14:06:07Alfa gerçekten hiç beceremiyor çizgi roman basmayı. Asterix kısmında Remzi'den alabildiğimi aldım Alfa'ya kalmamak için ancak Tenten kısmında Alfa'dan aldıklarım oldu. Kağıt kalitesini geçtim cilterin boyutları bile birbirini tutmuyor, zaman zaman metinler konuşma balonundan taşıyor, Tibet macerasında resimler kaydırılmış, vs vs... Yani bir editör bile mi kontrol etmez bu kadar basılanları gerçekten hayret ediyor insan.

Eleştirilerinizde size katılıyorum. Alfa yayın sektörünün lider firmalarından biri ise biz çizgi roman severlere de en iyisini vermelidir.

Kinowa59

Alfa yayınlarından en son aldığım Tenten 8 li, kutulu set. Gayet güzel, hiç bir eksik veya fazlalık yok. Ben beğendim.

Agamotto

Alıntı yapılan: Agamotto - 11 Mayıs, 2024, 14:06:07Alfa gerçekten hiç beceremiyor çizgi roman basmayı. Asterix kısmında Remzi'den alabildiğimi aldım Alfa'ya kalmamak için ancak Tenten kısmında Alfa'dan aldıklarım oldu. Kağıt kalitesini geçtim cilterin boyutları bile birbirini tutmuyor, zaman zaman metinler konuşma balonundan taşıyor, Tibet macerasında resimler kaydırılmış, vs vs... Yani bir editör bile mi kontrol etmez bu kadar basılanları gerçekten hayret ediyor insan.

Bu arada cilt demişim ancak bir düzeltme yapayım benim de kastettiğim tekli olan sayılardı. Kutulu seti almadığım için yorum yapamayacağım güzel bir iş gibi duruyor ancak tekli olarak basılanlarda bu yazdığım sorunlar mevcut maalesef.