Marvel Cinematic Universe

Başlatan dean, 17 Haziran, 2015, 14:57:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Alıntı yapılan: pizagor - 30 Temmuz, 2018, 21:03:12
2012 ve 2014 yılının Andrew Garfield'lı Spider-man filmlerini daha yeni seyredebildim. Bence yazık olmuş. Andrew Garfield, Tom Holland dahil olmak üzere beyazperdede izlediğim en iyi Peter Parker idi. Karakterin hassasiyetlerini de alaycılığını da kararında ve yerinde verebilmiş. Bu oyuncunun seçilmesine, hiç çizgiromanını okumamış olması nedeniyle mesafeli durulmuştu ama haksızlık yapılmış. Evet, kötü karakterizasyonları, oyunculuğu sıradan, hikaye ve aktarımı vasat düzeyde ama çok da bir reboot'a, yeni oyunculara ihtiyaç yokmuş. Zaten ilk filmde Kevin Fiege ismini de gördüm sanki. Garfield boşu boşuna harcanmış.

Reboot'a ihtiyaç oluyor. İlk filmde denen New York'a enerjinin büyük kısmını Oscorp sağlıyor sözü bile Marvel Cinematic Universe'ün devamlılığına zarar verirdi. Bunun dışında Andrew Garfield'ı ben hiçbir zaman Peter Parker'a yakıştıramadım. Maske üzerindeyken sorun yok. Spider-Man olarak beğeniyordum. Ama Peter Parker olarak görmek benim için hep sıkıntı olmuştu. Rol için fazla yaşlıydı. Peter'ın ezikliğine sahip olamayacak bir fiziği vardı. Garfield'ı istediğin American Lisesine koy 3 ayda okulun popüler çocuğu olacak tip var adamda. Ama Peter halindeki ezik hareketleri gözüme hep inanılmaz derecede yapmacık gelirdi. Neyse ki artık Tom Holland var.

pizagor

Tom Holland iyi bir Peter Parker değil çizgiroman özelinde düşünürsek; onun daha sorumsuz, daha uçarı, daha haylaz, daha ağzı kalabalık, daha sulu bir benzeri. Holland, Sal Buscema'nın çizdiği Peter Parker'dan sonra Ramos çizimi olanları okumak gibi. Ramos'un 2000'lerin başındaki çizimlerini hatırlıyorsanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Burası sinema evreni, buradaki farklı bir hikaye, farklı karakterler deyip kabul ediyoruz ama gerçek Peter, hele ki okul dönemini düşünürsek Tom Holland ile örtüşmüyor. Andrew Garfield ise ultimate olanının neredeyse birebir aynısı.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

dean

Disney, Streaming Service'i için Marvel dizileri planlıyor. Bu diziler diğer Marvel dizilerinden farklı olarak gerçekten Marvel Studios ve Kevin Feige tarafından geliştirecek. 6 ya da 8 bölümlük mini diziler olması planlanıyor. Yüksek bütçe ayrılacak. Kendi film serisi olmayan karakterlere odaklanılması bekleniyor. Bu açıdan ilk belirlenen karakterler Loki ve Scarlet Witch. Tom Hiddleston ve Elizabeth Olsen rollerine geri dönecek. Projeler başarılı olursa diğer MCU karakterlerine ve villainlarına da mini diziler gelecek.

Benim açımdan bu iyi bir haber değil. Marvel'da büyük sözlerle gelen dizilerin ne kadar kötü çıktığını hepimiz gördük. İnsanın içine su serpen tek unsur işin başında Kevin Feige'nin olması ama yine de keşke dizi işlerine Marvel Studios hiç girmeseydi. Ona harcanacak efor yılda dördüncü film için harcanabilirdi.

Nightrain

Tek sezon ve 6 bölüm'lük mini diziler iyi olur, güzel olur. Sonrası kabak tadı verebilir.

-SPOILER-

Loki'nin dizisi Asgard'da geçer umarım. Ve Infinity War öncesi geçsin. Eğer ölümden geri dönerse fena söverim.

-SPOILER-
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Dedikoduya göre Marvel Studios'un elinde Dark Avengers'a ait tamamlanmış bir senaryo varmış. Ama filme dönüşür mü ? Dönüşürse de ne zaman olur belli değil.

kharon

Alıntı yapılan: dean - 05 Ekim, 2018, 23:24:10
  Dedikoduya göre Marvel Studios'un elinde Dark Avengers'a ait tamamlanmış bir senaryo varmış. Ama filme dönüşür mü ? Dönüşürse de ne zaman olur belli değil.

dedikodusu bile heyecan yaratti bende su an  :D

dean

Disney ve Fox birleşmesine yine bir güncelleme yapayım. Disney'in Fox'u alarak elde edeceği en değerli markalardan biri Sky televizyonuydu. Disney, Sky sayesinde yurt dışı için ciddi bir atılım gerçekleştirecekti. Yalnız şöyle bir durum var. Fox, Sky'ın tamamına sahip değildi. Yalnızca %39'una sahipti. Kalan %61'ine sahip değildi. Geçtiğimiz haftalarda İngiltere'de kalan %61 yine bir bidding war ile satışa çıktı. Son iki senedir beklenti Fox'un kalan %61'i almasıydı. Lakin Fox'u alamayan Comcast, çok yüksek bir meblağ ödeyerek Sky'ın %61'lik kısmını aldı.

Bütün Disney-Fox-Comcast dramasında Disney CEO'su Bob Iger, Sky'a olan ilgisini ve planlarını hep net şekilde belirtmişti. Ama Sky'ın tamamı alınamadı. Üstelik Disney en büyük rakibi karşısında yüzde %39 ile küçük ortak olacaktı. Disney'de Fox alımı tamamlandıktan sonra elinde kalacak %39'luk kısmı Comcast'e satmaya karar verdi.

Bu süreç Disney-Fox anlaşmasını şöyle etkiliyor. Sky alınmayacağı için insanları ağzından düşürmediği Disney tekelleşiyor mevzusu tamamen ortadan kalkmış oluyor. Sky'ın alınmamasından ötürü özellikle America dışındaki ülkelerin adalet bakanlıklarına düşen iş azalıyor. Böylece Disney'in Fox'u alım süreci ciddi anlamda hızlanıyor. Disney, Sky'ı almayacağı ve hatta elindekileri de satacağı için Fox'u alımı daha ucuza geliyor. 

Gelen bilgilere göre Fox 1 Ocak itibariyle bütün kadrolarıyla Disney'e geçiş sürecini tamamlamış olacak. Dünyada bu anlaşmaya onay vermesi gereken 15 ülke var. Bu 15 ülkenin sonuncusu da onayı verdiği zaman resmi olarak Disney, Fox'un sahibi olacak. Ocak ila Mart ayı civarı satın alımın biteceği tahmin ediliyor.

Nightrain

Avengers 4'ün fragmanının sızdırıldığı iddia ediliyor. Ayrıca filmin tam ismi de linkte mevcut. Yazı spoiler içeriyor olabilir.

http://www.saklikumanda.com/avengers-4-fragmani-sizdirildi-mi/

dean

Annihilation ismi ilk kez en güvenilir scoop'çu jeremy conrad'den geldi. Halen resmi değil tabi ki. Lakin filmin figürlerinden sızan bir bilgiye göre Thanos'tan daha büyük bir villian çıkabilir. O da filmin adının Annihilation olabileceği düşünülürse Annihilus. Orada işler karışıyor. Annihilus Fox karakteri. Normal şartlar altında henüz kullanamazlar. Ama dedikodulara göre Guardians of the Galaxy vol  2 zamanı Ego alınmışken Annihilus'ta Fox'tan alınmış olabilir. Bu durumda negative zone kullanılamayacağı için Annihilus quantum gelmeden gelebilir. Şu an filmle ilgili aşırı dedikodu var. Bakalım ne kadarı doğru çıkacak.

Nightrain

Infinity War filmini izlerken zerre heyecan duymamıştım. Bu film ile ilgili de bir şey hissetmiyorum. Sanırım süper kahraman filmlerine doydum. Şuan beni heyecanlandıracak tek film; Batman. Tabii Batfleck ayrılmazsa.

rumar80

Infinity war oldukça iyi bir filmdi bence. Ama zevkler ve renkler tartışılmaz.

ghostrider

Adam Warlock un olmaması çok büyük eksiklik olmuş. Bu serinin ana karakteridir.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

dean

Marvel 31 Temmuz 2020 için olan tarihini listeden kaldırdı. Şu an için 2020 yılında vizyona girecek 2 film gözüküyor. Kaldırılan film tahmin edilebileceği üzere Guardians of the Galaxy vol. 3. Marvel'ın yakaladığı bu vibe'ı düşürmemek adına 2020'ye üçüncü bir film koyacağını ve bunun en olası The Eternals olacağına inanıyorum ama şu an için tarih silindi.

dean

Kevin Feige, Namor'un önümüzdeki dönemde filmlerde görünebileceğini söyledi. Bunun olup olmayacağını ve olursa ne zaman olabileceğine karar verme aşamasındalarmış. Daha önce bir çok kez sözü edildiği gibi Namor'u evrene sokacak en uygun filmin Black Panther 2 olacağını düşünüyorum. Evrene önce villian olarak sokup ardından anti kahraman olarak harika kullanılabilir.

dean

Marvel'ın Netflix karakterleri ile alakalı ilginç gelişmeler var. Disney'in bu karakterleri istediği gibi kullanabileceğinden bahsetmiştik. Bu halen sabit. Ama zaman kuralı varmış. Bu karakterlerin dizileri ancak iptalinin iki sene sonrasında kullanılabilecek. Üstelik, bu kural bütün live-action mecralar için geçerli. Bu iki senede Marvel, filmlerinde ve dizilerinde kesinlikle Daredevil, Iron Fist ve Luke Cage'i kullanamayacak. Hatta karaktere reboot atıp yeni oyuncu ile bile anlaşamazlar.

Şuan için Jessica Jones ve The Punisher iptal edilmedi. Yeni sezonların ardından iptal edilmeleri bekleniyor. Bu hesapla ister film olsun, ister dizi olsun, hiçbir şekilde ve formda Iron Fist ve Luke Cage Ekim 2020, Daredevil'da Aralık 2020'den önce kesinlikle live-action olarak görünemeyecekler. The Punisher, Ocak 2019'da ikinci sezonun ardından iptal edildiğinde onunda 2 senelik geri sayımı başlayacak. Aynı şekilde Jessica Jones'da bu yolu izleyecek.

Bu haberle birlikte bu dizilerin Disney+'da devam edeceği umudu da ortadan kalkıyor. (Ki şahsen bunun olacağına ihtimal vermiyordum. Zaten istemiyordumda. Süper kahramanları dizilerde değil, her zaman filmlerde tercih ederim.)