Marvel Cinematic Universe

Başlatan dean, 17 Haziran, 2015, 14:57:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Bizim teliften kurtulmak için yaptığımız yöntemi kullansınlar:

Darkdevil, Pinpin, Powder Man, Iron Kick, Jessie Jones vs gibi. ;D ;D ;D

Nightrain

2020'den sonra; Daredevil, Iron Fist ve The Punisher için film çekmelerini bekliyorum. Özellikle Iron Fist. Tam da sinemaya yakışan bir karakter. Hem bu sefer K'un-Lun ejderhası ile olan dövüşünü de izlemiş oluruz. Gerçi Shang-Chi filmini çekeceklerdi. Iron Fist'e el sürmeye bilirler. Disney'in sinemada sokak kahramanlarına ağırlık vermesini çok isterim. Dizi evrenindeki Defenders faciasından sonra; Daredevil, The Punisher, Shang-Chi, Ghost Rider, Iron Fist gibi karakterler ile Defenders'i sinemaya taşımaları güzel olurdu. Phase 4 olmazsa, Phase 5'te kesinlikle yapmalılar.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 13 Aralık, 2018, 14:25:18
Gerçi Shang-Chi filmini çekeceklerdi. Iron Fist'e el sürmeye bilirler.

Shang-Chi duyurulduktan sonra benimde aklıma acaba Iron Fist'i ne yaparlar sorusu düştü. Shang-Chi üçlemeye dönüşürse belki Iron Fist'i ikinci ya da üçüncü filmde team-up karakteri olarak kullanabilirler. Orta vadede Iron Fist'in solo filmi geleceğini düşünmüyorum. Zira diziler Daredevil'in marka değerini arttırdı ama geri kalanı özellikle Iron Fist'i çok düşürdü. Bence sinemada Iron Fist kendine Shang-Chi filmlerinde yer bulabilir.

İdrava

Sevgili dean dizi yerine sinemayı tercih ederim demişsin ama bu daredevil için geçerli değil bence. Ben hiç bir marvel karakterini yada filmini bu kadar kaliteli ve zevkli izlediğimi hatırlamıyorum. Öyleki çizgi romanda hiç şans vermediğim daredevil karekterinin bütün kitaplarını bugün almış bulunmaktayım. Arkabahçe yayınlarının çıkardığı ilk 4 kitapda dahil. Çizgi roman tadında ilk televizyon deneyimimdi. Keşke devam etseydi.

ZGeralt

Alıntı yapılan: İdrava - 13 Aralık, 2018, 17:46:01
Sevgili dean dizi yerine sinemayı tercih ederim demişsin ama bu daredevil için geçerli değil bence. Ben hiç bir marvel karakterini yada filmini bu kadar kaliteli ve zevkli izlediğimi hatırlamıyorum. Öyleki çizgi romanda hiç şans vermediğim daredevil karekterinin bütün kitaplarını bugün almış bulunmaktayım. Arkabahçe yayınlarının çıkardığı ilk 4 kitapda dahil. Çizgi roman tadında ilk televizyon deneyimimdi. Keşke devam etseydi.

Daredevil (çizgi romanı) Marvel'in çıkardığı en iyi işlerin başında geliyor bence, hatta iddialı olacak ama Türkçe basılmış en iyi Marvel serisi diyebilirim.

Diziye gelirsek , izlediğim en iyi süper kahraman dizisi kesinlikle, zaten çoğu gerçekten çok kötü yapımlar. Netflix'in yaptığı güzel işlerden biriydi Daredevil(2.sezonu pek sevemesem de). İptal olması üzücü .
Ben de Daredevil'ın dizi formuna çok uygun olduğunu düşünüyorum, dev MCU bütçelerine ihtiyacı yok çünkü, gezegenler patlayıp, robotlar parçalanmıyor :)
Tam da Bullseye ortamlara tam gaz akacakken bitmesi ekstra üzücü oldu .

eyoruk

Bir sonraki kozmik evrede Spider ve Black Panther gibi karakterlerin rolü ne olabilir ? Sonuçta etkileri sınırlı olacak ?
Larson'un sözleşmesi kaç yıl acaba bilen var mı ?

Ve son olarak Scarlett ve Vision daha çok görecek miyiz ? Umarım hikayeleri bitmemiştir ,bitemez. ;D

dean

Alıntı yapılan: İdrava - 13 Aralık, 2018, 17:46:01

Daredevil özelinden konuşursak planlandığı gibi 6 sezonun tamamlanmasını bende tercih ederdim. Galiba kendi başlığında söylemiştim. Keşke Iron Fist ya da Defenders vb. ortak evren işleriyle uğraşmayıp, stand-alone şekilde MCU dışında kalıp hikayesini anlatsa ve dizilerin The Dark Knight'ı olarak kalsaydı. Ama ben aynı zamanda şu açıdan bakıyorum. Çizgi roman hikaye ve görsel estetiğin birleşiminden oluşan bir sanat dalı. Harika bir hikayede olsa onu yalnız bırakamazsın. Görsel açıdan destekleyip, estetik duyuları ön plana çıkartıp çizgi romandan alınan zevki katlayabilirsin.

Benzer şekilde süper kahraman uyarlamalarının hikayenin yanında görsel olarak da seyirciye bi'şeyler vermesi gerektiğini düşünüyorum. Televizyon bütçeleri maalesef bunu yapmaya elverişli değil. Para yetmediği için Iron Fist'de Shou-Lao'yu yapamadılar. Karakterin orijininin en can alıcı noktası gerçekleşmedi. Daredevil ikinci sezonda sıkıntı çekti. Çünkü Hand hikayesini işlemeye kalktı. Defenders ise komple patladı. Zira Hand hikayesi tek bir ara sokakta işleyebileceğinden çok daha büyük bir hikaye. Hep bir seviyenin altında kalma ihtiyacı beni bu dizileri izlerken son derece rahatsız ediyor.

Film ve diziler arasında şöyle bir fark var. Filmler yüksek bütçeleri dahilinde farklı lokasyonlarda, farklı karakterle, hızlı, estetik yönü kuvvetli ve daha yoğun hikayeler anlatabiliyorlar. Diziler ise daha güvenilir. Benzer mekanlarda çekilirler, estetik yönü değişiklik göstermez ve göze alışkanlık yapan tasarımları kullanırlar. Bir film gerektiğinde 1 dakikalık sahne için milyonlarca dolar harcayıp, sinematografik açıdan tablo gibi sahneler üretebilir. Diziler ise tam tersi bir kere ürettiği mekanda bütün sezonu, hatta komple diziyi götürebilir. Bu ikisinden alınan estetik zevk tamamen farklı. Süper kahraman uyarlamalarından estetik zevk bekleyen bir insan olarak bu yüzden filmleri görsel olarak tercih ediyorum.

Gelelim işin hikaye yanına. Sinema filmleri çok daha yoğun hikaye anlatabiliyor. Bir ya da iki ana konuya odaklanıp, sadece anlatması gereken noktaları işleyip daha doyurucu işler çıkarabiliyor. Dizilerde ise maalesef hikayeyi natürel olmayan yollarla uzatmak zorunda kalıyorsun. Bu bazen karakteri derinlemesine tanımak anlamına geliyor. Çoğunda ise tam tersi ben diziyi uzatmak için buradayım diye bağırıyor. Açıkçası ben bir komple sezon boyunca Matt Murdock'ın kimlik bunalımını izlemeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Ben Poindexter'ın Bullseye olmaya giderken ki yolunun en ince ayrıntısına kadar öğrenmeme gerek yok. Bütün bunları ana hikayeden kopartan dikkat dağıtıcı ve diziyi gereksiz uzatan detaylar olarak görüyorum. The Punisher izlerken travma sonrası stres bozukluğundan stres sahibi olmuştum.

Tabi bunlar birazda seyircinin olaya bakışı ve tüketmeyi sevdiği hikaye anlatım biçimi ile de alakalı. En büyük sıkıntı filmi yapılanın benzer zamanda dizisinin, dizisi yapılanında benzer zamanda filminin yapılmaması. Şimdi diğerlerini zaten sayma ama Daredevil, Netflix'te dizi olduğu müddetçe filmi gelmeyecekti. Benim gibi filmi tercih edenler için çok bir sorun yok. Ama diziyi tercih edenler için bu son durum tabi ki sorun. Keşke aynı anda ikisi de olabilse. Charlie Cox'lu dizi devam ederken sinemada'da Daredevil'ı izleyebilseydik. Böylece herkes memnun olabilirdi. Ama maalesef olmadı.

dean

Alıntı yapılan: eyoruk - 13 Aralık, 2018, 18:31:53
Bir sonraki kozmik evrede Spider ve Black Panther gibi karakterlerin rolü ne olabilir ? Sonuçta etkileri sınırlı olacak ?

Çizgi romanlardaki eventlerde ne yaptılarsa filmlerde de onu yapacaklar. Avengers: Infinity War, bu konuyu oldukça başarılı işledi. Banka soyguncuları ile mücadele eden Spider-Man biranda kendini Titan gezegeninde Thanos'a tekme atarken buldu.

Larson'un sözleşmesi kaç yıl acaba bilen var mı ?

5-6 filmlik sözleşmesi vardır. Marvel genelde bu hatta sözleşme imzalatıyor. Solo üçleme + 2 ya da 3 filmde crossover hikaye şeklinde.

Ve son olarak Scarlett ve Vision daha çok görecek miyiz ? Umarım hikayeleri bitmemiştir ,bitemez. ;D

Göreceğiz. The Vision and the Scarlet Witch mini dizisi Disney+ tarafından yayınlanacak.

eyoruk

Teşekkürler.
Diziden haberim var aslında.Asıl olarak kendilerini bir sonraki sinema evreninde görecek miyiz onu merak ediyorum.Çünkü tam olarak potansiyellerini göremedik diye düşünüyorum.

İdrava

Ha bu arada şunu da söylemeden geçmeyeyim. Charlie cox sanki daredevil karekteri için yaratılmış. Bu güne kadar bir marvel karekterini en güzel oynayan kendisi oldu. Bazen acaba gerçekten daredevilmi diye düşünüyorum. Burdan daredevil karekterini oynayacak kişiye şimdiden allah kolaylık versin diyorum.

dean

Kaçan inanılmaz fırsata bakın. İlk The Conjuring filminin ardından James Wan, Marvel Studios'a gitmiş. Blade'in hayranıyım fikirlerim var. Blade'i reboot'lamayı düşünür müsünüz demiş. O dönem Marvel Studios başka projeler ile meşgul olduğundan Wan'ı geri çevirmiş.

Marvel Studios'a diye bileceğim tek şey bu ne cüret be Marvel. James Wan tek başına 2000 yılı sonrası korku sinemasına Saw, The Conjuring ve Insidious filmleriyle damga vurdu. Aksiyon çekebildiğini Furious 7 ile gösterdi. Görsel anlamda yapabilecekleri ise Aquaman'in fragmanından belli. Hem de adam kendi gelmiş. İnanamıyorum. James Wan, Blade gibi bir karakter ile akla hayale sığmayacak derecede işler çıkarabilirdi. Gerçekten inanılmaz bir fırsat kaçmış.

Nightrain

Mortal Kombat filmini için ismi geçiyor :D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ghostrider

İnşallah olur ama filmin 18+ hatta 23+ olması makbuldür. Ben fatality görmek istiyorum,önceki filmler gibi istemiyorum.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

eyoruk

Keşke olsa..Ama olmaz.

Gişe peşinde koştukları için çoğu filme hakettiğini vermiyorlar ve belki de yönetmeni sınırlıyorlar.Yok süre kısıtlaması yok yaş kısıtlaması.Bakın End Game de az süreli olacak mesela.

noir

Ben bu süre kısıtlaması olayını anlamıyorum, süre biraz uzun olunca ne kadar izleyici kaybedebilirler ki? Filmi doya doya, arada boşluklar kalmadan izlemek varken sahneleri kese kese büyük bir kesitler topluluğu izliyoruz