Tex Willer - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2020, 19:27:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

TEX WILLER SAYI 1

ÖLÜ YA DA DİRİ – RED BILL'IN ÇETESİ

128 Sayfa

Siyah Beyaz

Yepyeni bir macera!

Yazar: Mauro Boselli

tommikser

seastar1000

Orijinalini görmedim ama senaryonun gidişine göre sanki birinci sayfada bir tercüme hatası var gibi
Şimdi spoiler olmasın okuyacaklar bakar

Zeljko

Hoşgeldiniz sayın Hanac,paylaşımlarınızı özlemişiz
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

s.b

TEX WİLLER: 1 - ÖLÜ YA DA DİRİ

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

dean

Kahramanımız Tex Willer'in gençlik yıllarına hâla bir kanunkaçağı olduğu günlere yönelmiş yepyeni ve heyecanlı bir seriyle karşınızdayız. Her şey yeniden başlıyor....

Ölü Ya Da Diri

Teks'in maceralarının yayımlanmaya başlamasının yetmiş yıl sonrasında... kahramanımızın kanundışı bir sürdürdüğü gençlik günlerine geri dönüyoruz. Gizemli Totem macerasının öncesine inen bu ilk macerada genç ve güçlü atı Dinamit'in üstünde genç ve korkusuz bir delikanlıyla karşılaşıyoruz.

Red Bıll'in Çetesi

Arizona'nın yabanıl dağlarında, tek başına bir kanun kaçağı peşindeki ödül ve avcıları şeriflerden uzak durmaya çalışıyor. Teks adındaki bu genç aradığı yardımı Apaçilerin reisi Cochise'den bulmuştu, elinden geldiğince kavgadan gürültüden uzak durmaya çalışıyordu. Ne kadar uğraşsa da babasının intikamını almak isteyen Tesah adlı bir yerli kız yüzünden epeyce kanlı bir macera girmek zorunda kalacaktı...

Sayfa Sayısı: 128
  Etiket Fiyatı: 24 TL

Zeljko

caretta

Bu kitap aylık Tex Willer Serisi'nden farklı olarak yıllık bir seri. İlk sayısı 5.12.2019'da çıkan "Fantasmi di Natale".
Bu 2.sayı da 5.12.2020'de çıkacak...

Zeljko

Alıntı yapılan: caretta - 06 Kasım, 2020, 19:01:53
Bu kitap aylık Tex Willer Serisi'nden farklı olarak yıllık bir seri. İlk sayısı 5.12.2019'da çıkan "Fantasmi di Natale".
Bu 2.sayı da 5.12.2020'de çıkacak...

Atilla abi bahsettiğin 1. sayıyı okudum ve çok beğendiğim için 2. sayısını da paylaşmak istedim.Tex Willer serisi zaten beni heyecanlandırıyordu üstüne ilk sayıdaki Dampryvari hikaye ile beklentim arşa çıktı.Umarım Çizgidüşler bu seriyi de çok geçmeden basar.
    Not:Aylık ve klasik seriyi -şimdilik- almayı bıraktım

BAHADIR

Alıntı yapılan: caretta - 06 Kasım, 2020, 19:01:53
Bu kitap aylık Tex Willer Serisi'nden farklı olarak yıllık bir seri.İlk sayısi
5.12.2019'da çıkan "Fantasmi di Natale".Bu 2.sayı da 5.12.2020'de çıkacak...

Tex'de İtalyanın spiderman'i.... Etinden, sütünden, derisinden... Ne varsa faydalanıyorlar... ;)

Bilal ceylan

Ben beğendim güzel bir seri olacak belli,ancak iflah olmaz bir marty amca hayranı olarak,italyada basılan 2 one shoot seri olan martin mystere le nuove avventure a colori nin de biz de yayınlanmasını sabırsızlıkla bekliyorum.

-brendon-

Bir Zagor okuyucusu olarak Tex i pek sevemedim maxi albümlerinin birkaçını okumuştum,Tex Willer onlardan güzel mi başlasam mı diye Tex severlere sorim dedim

Mrtekin

Brendon, selam, bu soruya cevap verebilmek çok zor. Tex Willer, geçtiğimiz senelerde çıkan ve salt Tex'in gençliğine odaklanan yeni bir seri olsa da Tex esasen baya dev bir külliyat.  Tex'e nereden başlanması gerektiğine ilişkin ayrı bir başlığımız bile var.

http://altinmadalyon.com/altin/teks-muhabbeti/teks-okumaya-nereden-baslamaliyim/

Eskiden olsa bana Sn. Hanac'ın önerdiği Tex Oğlak Süper Cilt 1-10 arasını al, beğenirsen oradan devam et derdim. Şahsen ben ilk başladığımda bu öneriyi takip ettim ve halen Tex ile tanışmak isteyenler için de en iyi tavsiyenin bu olduğunu düşünüyorum. Hal böyleyken, şu anda o ciltlerin fiyatı çok arttığı için bu öneriyi tekrarlayabilmem cidden çok zor.

En kötü ihtimalle bu seriyi alıp bir göz at diyorum ama Tex'de derinleşmek istiyorsan başlıktaki tartışmalara da bir göz at. İstersen, fiyat/performans açısından Çizgi Düşler'in Klasik ve Aylık ciltlerinden devam da edebilirsin.
They drew first blood...

-brendon-

Cvp için çok teşekkür ederim Mrtekin Tex willer a başlıcam