Teks Aylık Seri - Mylos Kitap

Başlatan Zeljko, 03 Aralık, 2022, 19:16:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zeljko

Taze başlangıçlar her daim heyecan vericidir.Bu başlığın dolu dolu geçmesi dileğiyle sevgili Teks okurları. Vira bismillah...
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Rossi

Merhabalar,

Tex' in yeni  çevirmeni Zeynep Ece ( Kumruluoğlu) oldu. Bildiğiniz gibi kendisi deneyimli ve iyi bir çevirmen.

Klasik seri konusundaki isteğinizi ilettim. Özlem hanım öncelikle Tex aylık serinin satışlarını görmek istediklerini söyledi.  Yayinevi ekonomik şartlar ve belirsizlikten çekiniyor.

Bu arada Julia 82,  ay sonuna yetistirilmeye çalışılıyor.

Sevgilerimle

caretta

Alıntı yapılan: Rossi - 12 Aralık, 2022, 21:56:47
Merhabalar,

Tex' in yeni  çevirmeni Zeynep Ece ( Kumruluoğlu) oldu. Bildiğiniz gibi kendisi deneyimli ve iyi bir çevirmen.

Klasik seri konusundaki isteğinizi ilettim. Özlem hanım öncelikle Tex aylık serinin satışlarını görmek istediklerini söyledi.  Yayinevi ekonomik şartlar ve belirsizlikten çekiniyor.

Bu arada Julia 82,  ay sonuna yetistirilmeye çalışılıyor.

Sevgilerimle
7 Aralık tarihli mesajımda "Teks Klasik Seri Çizgi Düşler"başlığının 40.sayfasında Teks'in muhtemel çevirmenlerinden
olarak Zeynep Kumruluoğlu'nun adını zikretmiştim.

Kinowa59

Merhaba sayın Caretta. Ortadoğu'nun en donanımlı Tex araştırmacısı ve aynı zamanda en zengin Tex koleksiyonuna sahip çizgi roman sevdalısı olarak, bu kadarcık bir öngörünuz olsun yani.

BAHADIR

Zeynep Hanım'ın Tex'i çevirecek olması sevindirici... Martin Mystere çevirilerinden tanıdığımız Zeynep hanım, Deadwood Dick'in metin sayfalarının çevirilerinde de yardımcı olmuştu... İşini gerçekten kusursuz yapıyor...

Bu bir nebze içimize su serpti Batuhan bey... Bu güzel haber için Teşekkürler...

Saki

Internette baktim, evet Martin  Mystere çevirmiş, kendisi serbest çevirmen...

caretta

Özlem Özdemir ve Zeynep Kumruluoğlu hanımefendilerden istirhamımdır.
Teks Aylık Seri'nin orijinal editoryal yazıları da yayınlansın lütfen.

Kinowa59

Hakikaten anlayamıyorum. Niçin editoryal yazıları vermiyorlar. Örneğin, ben sırf bu nedenle 1001 romanın dört ciltlik Tex Almanaklarini elden çıkardım. Tamam anladık. Toplumumuzun %73 kısmı yaşam boyu eline bir yazılı kitap almıyor diye, çizgi romanın en hayati kısmı olan editör yazılarını niçin iç edersiniz. Haçan'ki tek amac kitabı biran evvel basıp vurgunu vurayım, kitabın çevirisi, içindeki tanıtıcı yazılar olmasa da olur düşüncesi var, o vakit yayıncının da rahmetli sülün Osman'dan farkı olmaz. Bu tür yayıncıların sonunu da kısa sürede görüyoruz zaten. Gerekirse yayıncı âlemindeki bu sülün Osman'lar dan örnekler de verebilirim. Bilen biliyor zaten...

Zeljko

Alıntı yapılan: caretta - 14 Aralık, 2022, 09:51:50
Özlem Özdemir ve Zeynep Kumruluoğlu hanımefendilerden istirhamımdır.
Teks Aylık Seri'nin orijinal editoryal yazıları da yayınlansın lütfen.

Ben de ayni görüşteyim editoryal yazilari okumak istiyoruz gerekiyorsa eylem yapalim
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Rossi

Julia da editoryal yazılar yayınlanıyor sevgili dostlar. :)

Kinowa59

Insanlar arasındaki bağın temeli nasıl güvene dayanıyorsa, insanların kurumlara inancının temelide güvene dayanır. Ben, Mylos kitap'in, Tex'in yayın akışını okuyucuya saygı ve güven uyandıracak biçimde sürdüreceğine ve orijinal baskıda olduğu gibi editoryal yazıları da biz Tex tutkunlarını memnun edecek şekilde yayınlayacağına canı gönülden inanıyorum. Şimdiden teşekkürler ediyorum.

Ali Murat

Aslında bir babayiğit çıkıp dev albümleri 25 ten itibaren olması gereken orjinal boyunda yeniden yayınlasa keşke..

orhan şafak

Eğer Mylos kitap bizim alıştığımız koleksiyon yaptığımiz boyutların dışında kitap yani tex çıkarırsa vatanına ihanet etmiş kadar üzer bizi.

gunes21

Dev albümler en güzel Tex  serisi ,Satış tiraj sorunu olmasını anlamakta zorluk çekiyorum...

Umarım basan bir yayinevi çıkar ortaya7

pizagor

Alıntı yapılan: Ali Murat - 15 Aralık, 2022, 19:44:36
Aslında bir babayiğit çıkıp dev albümleri 25 ten itibaren olması gereken orjinal boyunda yeniden yayınlasa keşke..

Bir de Yalnız Atlı'yı bir öncülü ve bir ardılıyla aynı formatta yeniden bassalar...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...