Tex Willer - LAL

Başlatan hanac, 09 Eylül, 2023, 20:35:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Tex Willer Sayı 3 - Genç Bir Haydut

Sınır Kurtları çetesine katılan kardeşi Will'i kurtarmak isteyen Reba adındaki genç kıza yardım etmek için çeteye giren Tex'i zor kararlar beklemektedir.

Yayın Tarihi: Mayıs 2023
Fiyat: 40 ₺  Mayıs 2023 Fiyatı 35 ₺

Tex Willer Sayı 2 - Sınır Kurtları

Will kolay para kazanmak için kanun dışı yollara saparken, kızkardeşi Reba onu suçtan uzak tutmaya çalışır. Ancak genç bir kız, haydutlar için kolay bir avdır. Reba'nın imdadına Tex Willer yetişecektir.

Yayın Tarihi: Mart 2023
Fiyat: 40 ₺  Mart 2023 Fiyatı 30 ₺

Tex Willer Sayı 1 - Dağdaki Esirler

Tex Willer serisi Tex'in gençliğinde yaşadığı maceraları anlatan bir dizi. Orijinal 15. sayıya denk gelen bu ilk sayımızda Tex kaçırılan iki kızı kurtarmaya çalışıyor.

Yayın Tarihi: Şubat 2023
Fiyat: 40 ₺  Şubat 2023 Fiyatı 30 ₺

hanac

Tex Willer Sayı 6 - Seminol Topraklarında

Florida'da Seminollere karşı oluşan nefret, savaş rüzgarları estirmektedir. Tex her ne kadar seminollerin haklarına saygı duysa ve disiplinden hoşlanmasa da, Carswell'den kurtulmak için orduya katılır.

Yayın Tarihi: Temmuz 2023
Fiyat: 40 ₺

Tex Willer Sayı 5 - Denizde Kaçış

Mary adlı gemiye sahte bir isimle binen Tex'in amacı Florida'ya kaçarak peşindeki federal ajandan kurtulmaktır. Ancak gemide de federal ajan peşini bırakmaz.

Yayın Tarihi: Haziran 2023

Tex Willer Sayı 4 - Federal Ajan

Federal ajan Cardswell Tex'in peşini bırakmamaktadır. Kanun adamlarıyla silahlı çatışmaya girmek istemeyen Willer'a kaçmaktan başka yol kalmamıştır.

Yayın Tarihi: Mayıs 2023
Fiyat: 40 ₺  Mayıs 2023 Fiyatı 35 ₺

Kinowa59

Tex willer No 7 seminoller macerası tüm aksiyonu ve ABD utanç tarihinde önemli bir yer tutan seminol katliamlarından göndermeler ile biz Tex tutkunlarını sabırsızlıkla yeni sayıları beklememize neden olmaktadır. Tex willer serisi western'in başyapıtı olma yolunda hızla ilerlemektedir. Çizgi roman tutkunu dostlar, takip etmiyorsanız çok şey kaybediyorsunuz.

hanac

Tex Willer Sayı 7 - Florida Günlükleri

Tex Florida'da katıldığı ordunun Seminollerle olan mücadelesinde vicdani olarak arada kalır.

Yayın Tarihi: Eylül 2023
Cilt Bilgisi: Amerikan cilt, karton kapak
Kağıt Bilgisi: Kitap kağıdı
Sayfa Sayısı: 64
Ebat: 16 x 21 cm
Kitap Ağırlığı: 80 gr

hanac

Tex Willer Sayı 8 - Bataklıkta Savaş

Seminoller  aralarına asla beyaz bir adamı kabul etmezler, Tex bir istisna olmak üzere ancak hayatta kalması ve Seminollerin arasına katılabilmesi için eski silah arkadaşlarına karşı savaşması gerek!

Yayın Tarihi: Ekim 2023
Cilt Bilgisi: Amerikan cilt, karton kapak
Kağıt Bilgisi: Kitap kağıdı
Ebat: 16 x 21 cm
Kitap Ağırlığı: 80 gr

hanac

Tex Willer Sayı 10 - Nueces Yağmacıları

Tex'in Nueces vadisindeki çiftliğini terk etmek zorunda kaldığı zamana dönüyor ve başından geçenleri öğreniyoruz.

Yayın Tarihi: Aralık 2023
Fiyat: 50 ₺

Tex Willer Sayı 9 - Kanunun Elinde

Tex, askerler ve Seminoller arasında barış sağlamaya çalışırken, peşindeki Carswell de onu takipten vazgeçmez.

Yayın Tarihi: Kasım 2023

hanac

Tex Willer Sayı 12 - El Paso del Norte

Tex, Sam Willer'ın katillerinden John Coffin'i El Paso del Norte adlı küçük bir kasabada bulur, ancak kahramanımızı temize çıkaracak tek kişi de odur.

Yayın Tarihi: Şubat 2024

Tex Willer Sayı 11 - White Horse'da Hesaplaşma

Bu sayıda Tex'in nasıl aranan bir kaçak haline geldiğini öğreniyoruz.

Yayın Tarihi: Ocak 2024

hanac

Gördüğüm kadarıyla Teksseverler bu seriyle pek ilgilenmiyor.

Bütün muhabbet ana seri etrafında dönüyor.

pizagor

Alıntı yapılan: hanac - 14 Şubat, 2024, 08:12:24Gördüğüm kadarıyla Teksseverler bu seriyle pek ilgilenmiyor.

Ben böyle bir durum olabileceğine asla inanmıyorum. Teksciler kahramanlarını apayrı bir tutkuyla seviyor, ki bu durum Türkiye'ye özgü de değil, İtalyanlar da öyle. Sözüm meclisten dışarı adeta bir kutsallaştırma söz konusu. Dolayısıyla herhangi bir Teks serisinin reddedilmesi mümkün olmayacaktır.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 14 Şubat, 2024, 11:18:41Ben böyle bir durum olabileceğine asla inanmıyorum. Teksciler kahramanlarını apayrı bir tutkuyla seviyor, ki bu durum Türkiye'ye özgü de değil, İtalyanlar da öyle. Sözüm meclisten dışarı adeta bir kutsallaştırma söz konusu. Dolayısıyla herhangi bir Teks serisinin reddedilmesi mümkün olmayacaktır.

Ben bu yorumumu bu başlığa bakarak yazdım.

Bir tane bile yorum, beklenti falan yok Teksseverler den.

YzbVolkan

Hiç bir yayın ana serinin yerini tutmuyor.
Çizerler çok iyi. Boselli de büyük yazar.
Ama
....
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

YzbVolkan

Keşke Bonelli en az 1500 basma şartını kaldırsa da Lal 700 basıp klasik seriyi basabilse.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Kinowa59

Tex willer serisinin Tex külliyatının tamamlayıcısı olduğuna inanıyorum. Tex'i derinlemesine analiz etmek, anlamak için bu serinin önemli olduğunu savunuyorum. Tex'in bütün serilerinin birbirinden güzel ve değerli olduğunu biliyorum. Lal kitap'ın mükemmel bir kalitede çıkardığı Tex willer serisini okuduğum gibi aynı seriyi deri kaplı, dobisko cilt olarak çıkaran çizgi düşler'i de takip ediyorum. Kısa bir süre önce çıkan 5 ciltlik bu seri kütüphanemde bir başka güzel görünüyor.                     

Şimdi bir başka konuya değinmek istiyorum. Oğlak kitap büyük boy Tex serisinin bir sayısında altın arayan büyük maden şirketlerinin Doğa'ya verdikleri zarar gösteriliyordu. Dün Erzincan İliç te gerçekleşen maden felaketini görünce o macerayı anımsadım. Cumhuriyetin ilanından 2002 yılına kadar geçen sürede 1100 adet verilen maden arama ruhsatının son 22 yılda nasıl oluyor da 9700 sayısına ulaştığını anlamaya çalışıyorum. Yerlisiyle yabancısıyla sömürgeci zihniyetli maden şirketlerinin dedelerimizin kanıyla sulanmış bu kutsal topraklara nasıl olup ta bu kadar vahşice zarar verdiklerini üzülerek ve çaresizce, yalnızca izleyebiliyorum.

pizagor

Alıntı yapılan: YzbVolkan - 14 Şubat, 2024, 13:09:59Hiç bir yayın ana serinin yerini tutmuyor.
Çizerler çok iyi. Boselli de büyük yazar.
Ama
....

Bu 'ama' devamını da okumak isterim açıkçası.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nemo

Alıntı yapılan: pizagor - 14 Şubat, 2024, 15:09:12Bu 'ama' devamını da okumak isterim açıkçası.

Bunun devamını ben de merak ediyorum. Mesela ben bir karakteri seviyorsam, aylık yayınının yanı sıra, diğer serilerini de alıp okurum.
Özel Alfa Ajanı