Otto manga

Başlatan darbove, 20 Nisan, 2023, 00:33:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darbove

Yeni bir manga yayınevi geliyor sanırım.  Hangi grubun alt markası yada butik bir yayınevi mi emin değilim. Sadece instagram hesapları var.
https://instagram.com/otto.manga?igshid=YmMyMTA2M2Y=
Dikkatimi çeken bonelli adı altında manga denemeleri olmuş. Fransadan çıkanlara manfra diyorduk italyadan çıkıyorsa o zaman manita oldu  ;D
Gea serisinin yazarı dragonnero yazarıymış
Attica sanırım zamanında italya için en azından ses getirmiş
Chanbara ise dylan dog son dönem yazarının kalemindenmiş
Bilgisine güvendiğim bir abi yazmıştı. Detayını bilmiyorum. Kalan seriler ise tokyopop mangaları üst düzey işler değiller. Yani en azından popüler olup kendini kanıtlayan iş değiller. Ben şans vereceğim. Yayınevini de tanımıyorum pek. İşler nasıl gelişir emin değilim umarım devamını getirebilirler.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

darbove

Animvader

Yeni bir yayınevi geliyor. İsmi Ottomanga ama sadece manga basmayacaklar. Bonelli, Marvel ve Tokyo Pop serilerinin tanıtımını yapıyorlar.

Yayınlayacakları Bonelli kitapları arasında Gea, Attica, Chanbara, Kay gibi daha önce basılmamış yayınlarla beraber ülkemizde tamamı basılmış Lilith de tanıtımı yapılan yayınlar var. Bu fumettilerin manga tarzı gibi olduğunu okudum birkaç yerde.

Marvel olarak ise Marvel Comics Presents serisinin tanıtımı yapılmış.

Yeni manga yayıncıları görmeye alıştık ama fumetti ve comics basacağını söyleyen yeni bir yayınevi görmek beni sevindirdi, takip için aşağıya instagram hesaplarını bırakıyorum.

https://instagram.com/otto.manga?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Nightrain

Lilith basacaklarmış. Fumetticiler yaşadı  :)
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Mrtekin

2023'ün bence en güzel haberi.
They drew first blood...

KenParker

O0o Lilith hanım gelmiş, hoş gelmiş.

ferzan

Ottomanga'ya yayın hayatında başarılar elbette ama Lilith konusuna takıldım biraz. Zaten birkaç sene önce Çizgi Düşler tamamlamıştı seriyi. Şimdi tekrar basılmasının mantığını anlayamadım. Manga formatında mı basacaklar? Luca Enoch'un Gea'sı olsun, Lilith olsun bunlar klasik fumetti çizgisinde olmamakla birlikte orijinal formatı fumettidir. En azından orijinal ilk baskılarında. Şimdi bunları manga diye Otisabi'de yapıldığı gibi bir taktik mi uygulanacak? Ha, Bonelli'nin bizzat İtalyan üretimi manga denebilecek kaliteli konseptleri var. Sanırsam onlar da yayın planlarında ama Gea ve bilhassa Lilith konusunda merak içerisindeyim.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

DAMPYR

Aynen bitmiş bi seriyi yayınlamanın bi anlamı yok onun yerine yeni yayınlara el atsınlar...

pizagor

Alıntı yapılan: ferzan - 16 Mayıs, 2023, 12:56:25Ottomanga'ya yayın hayatında başarılar elbette ama Lilith konusuna takıldım biraz. Zaten birkaç sene önce Çizgi Düşler tamamlamıştı seriyi. Şimdi tekrar basılmasının mantığını anlayamadım. Manga formatında mı basacaklar? Luca Enoch'un Gea'sı olsun, Lilith olsun bunlar klasik fumetti çizgisinde olmamakla birlikte orijinal formatı fumettidir. En azından orijinal ilk baskılarında. Şimdi bunları manga diye Otisabi'de yapıldığı gibi bir taktik mi uygulanacak? Ha, Bonelli'nin bizzat İtalyan üretimi manga denebilecek kaliteli konseptleri var. Sanırsam onlar da yayın planlarında ama Gea ve bilhassa Lilith konusunda merak içerisindeyim.

Çeviri ve edisyon farklı... Ve manga style!

Ottomanga'nın verdiği yanıta göre Çizgi Düşler'den farkı bu olacakmış. Çevirinin farkı, yeniden yapılması tamam; edisyon farkı da muhtemelen her bir sayı ayrı ayrı basılacağı için anlaşılır. Ancak manga tazından kastedilen nedir anlamadım; sondan başa ve sağdan sola mı okuyacağız kitabı?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Daha önce açılmış olan başlıkla birleştirdim.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

darbove

Panelleri aynalamadan sadece sıralarını değiştirerek manga okuma sırasına indirgenecek gibi. Sağdan sola şeklinde. Hedeflenen genç kitle muhtemelen. Satış politikası olarak yorumladım. Fumetti çizgi romanları arşivime almıyordum ama bu yayınevinin manga adı altında fumetti pazarlayarak almama vesile olacak gibi.