LAL Kitap

Başlatan hanac, 02 Ekim, 2010, 12:56:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aa

Sorun değil, LAL istikrarını bozmaz.
Esse Gesse Hayranı...

hanac

LAL Kitap,

Tex Dev Albüm, Maxi Tex ve Tex Willer'in teliflerini almış.

Renkli Tex ve Klasik Tex teliflerini almadılar.

gargaris

Alıntı yapılan: hanac - 12 Ocak, 2023, 13:47:49
LAL Kitap,

Sevgili Hanac güzel haberler verdin bize, teşekkürler... Klasik Tex dediğimiz, bildiğimiz aylık serinin eski sayıları. Aylık serinin telifini de Mylos aldı diye biliyoruz. Bu eski sayıları Mylos'dan başka yayınevi alıp yayınlayabilir mi, telif konusu nasıl işliyor onu bilemiyorum. Bilen biri aydınlatsa güzel olur aslında...

hanac

Alıntı yapılan: gargaris - 12 Ocak, 2023, 14:09:53
Sevgili Hanac güzel haberler verdin bize, teşekkürler... Klasik Tex dediğimiz, bildiğimiz aylık serinin eski sayıları. Aylık serinin telifini de Mylos aldı diye biliyoruz. Bu eski sayıları Mylos'dan başka yayınevi alıp yayınlayabilir mi, telif konusu nasıl işliyor onu bilemiyorum. Bilen biri aydınlatsa güzel olur aslında...

Telif olayı şu şekilde galiba; sayılar üzerinden alınıyor.

+700 lü sayılar Mylos'da mesela

Kinowa59

Değerli hanac dostumuz. Lal kitap, Tex mujdeleriniz için çok teşekkür ediyorum. Yalnız burada ifade etmek istediğim bir husus var. Gerçek Tex tutkunları da iyi bilirler ki, Tex'i Tex yapan ve 74 yıldır bu kadar sevilip tutulmasını sağlayan klasik maceralar ile baba Bonelli'nin, ABD tarihiyle ilgili bilgi ve donanımı dır. ABD tarihiyle ilgili hiçbir bilgi sahibi olmayanlar bile klasik Tex'leri okuyarak 19 yüzyıl ABD' si hakkında geniş ve detaylı bilgi edinebilir. Çizgi düşler' in en son yayınladığı klasik tex _ Ceronimo _ macerası bunun örneği dir. Ben, her halükarda klasik Tex'lerin yayınlanacağına inanmak istiyorum.

Kinowa59

İnşallah dev albümler orijinal baskısı gibi olur. Lal kitap'in ilk basacağı iki albüm No 34 ve 35 dir. Vahşi batıda gerçekten yaşamış Doc holiday'in hikayesi, ilk kadın Tex çizeri Laura Zucheri tarafından No 34 te ölümsüz kılınmıştır. Hikâye gerçekten yaşanmış. Senaryo nefis. Çizimler nefis. Heyecanla bekliyorum. Dev albüm No 35 ise,  bütün Tex tutkunlarının yıllardır özlemle, hasretle beklediği, baba Bonelli'nin güvenle teslim ettiği ve  "işte Tex'in geleceği" dediği C.willa tarafından çizilen ve sert kapak olarak ta _ İtalya'da _ yayınlanan bir başyapıt. İnşallah Lal kitap biz Tex tutkunlarına hardcover olarak bu defineyi yayınlar. Çizgi düşler'in biz Tex tutkunlarına yaşattığı hayal kırıklığını, Lal kitap'in başarılı ve saygılı yayıncılık anlayışıyla unutturacagina inanıyorum. 

Mrtekin

Alıntı yapılan: hanac - 12 Ocak, 2023, 13:47:49
LAL Kitap,

Güzel haberler. Yalnız; Renkli'yi neden almadılar onu anlamadım, Audace serilerinden renkli basıyorlar halbuki...

Tex Willer'ı aylık okumak çok keyifli olacak...
They drew first blood...

YzbVolkan

Renkli baski maliyetleri 3 kat artmis. O yuzden almamislardir.

Dev albumleri de kucuk  basarlar bence  :-[
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Orontes81

Mister no lar az basılıyor herhalde ve çabuk tükeniyor :((

DAMPYR

Lal Kitap yayınlarına gene zam gelmiş herhalde yeni alınan teliflerin parasını hepsine yaydılar :(

cyclops

Merhabalar, resimliroman.netten sonra  bir çizgi roman formuna ileti yazmayalı her halde 15 yıl olmuştur. Ama merakıma yenik düştüm.  Rahmetlli Suat Yalaz'dan sonra Karaoğlan telifi kime kalmıştır. Lal kitap yıllar önce devam edemediği içimizde ukte kalan seriyi acaba bir gün tamamlar mı ( 2023  ekonomisi ile çok zor olsa da)?

YERDENİZ

Karaoğlan telifi üç kişide görünüyor. Lal kitap devam etmez artık...

DAMPYR

Lal kitap yeni yayınlarını duyurdu ama piyasaya çıkması dağıtım sorunu yüzünden gecikti inşallah bu sorunu en kısa sürede çözerlerde bizde yeni yayınlara kavuşuruz

Kinowa59

Lal kitap aylık yayınlar, Darkwood çizgi roman evinde satışta görünüyor.

gargaris

Alıntı yapılan: Kinowa59 - 28 Şubat, 2023, 16:02:18Lal kitap aylık yayınlar, Darkwood çizgi roman evinde satışta görünüyor.

Bazı çizgiroman satış noktalarında (Büyülü Dükkan vb.) satışa çıkmış fakat büyük internet kitap sitelerinde henüz ön siparişte... Mesela Kitap Yurdu'nda temin süresi 6-8 gün olarak yazılı. İdefix'de ön siparişte bile değil...