2020 Kasım - Çizgi roman listesi

Başlatan afu, 06 Kasım, 2020, 16:35:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TKnKT

Alıntı yapılan: Kauss - 13 Kasım, 2020, 17:26:59
Şahsen kendisini şu yönden takdir ediyorum; çoğu Türk çizgi roman vloggerı gibi  '' bu paket 750 TL değerinde '' veya '' x sitesinden alışverişim '' gibi saçma içerikler üretmiyor. Maalesef ülkemizde ki çizgi roman vloggerlığı bu düzlemde gidiyor.

Konudan konuya zıplamış gibi olacak ve yeni yayınlar başlığını bugün genel tartışma konularına çevireceğiz ama yeri gelmişken buna da değinmiş olalım madem. Niyetim hiçkimsenin video kurgusunu yermek ya da övmek değil. Nitekim içeriğini üreten memnun izleyen memnun, birbirlerini buluyorlar. Ancak değinmek istediğim nokta nedenini henüz hiç incelemediğim bir şekilde insanlar "kutu açılışı" dediğimiz şeye vurgunlar. Yani o kutunun içinden ne çıkacak diye delice merak ediyorlar.  Bu durumu bahsi geçen içerik üretisinin kanalının son yayınladığı 25 videosundaki tek "unboxing" içeriğinin açık ara en çok izlenen içerik olması da kanıtlar pozisyonda.

Daha öncesinde de bu forumda Rewhat'ın "Evde Cat Başına" eseri altında dile getirdiğim bir düşüncem mevcuttu. Artık bizi kaç kişi beğenecek, kaç kişi izleyecek, kaç kişi takip edecek gibi kısa süreli uyarılmalara ihtiyaç duyan bir şekle bürünen bir toplum mevcut. Artık eylem/fayda değil, sonucunda gelecek tepki/ekranda yükselen sayılar önemli bir hal almış durumda. Doğal olarak insanların tercihlerini cezbetmesi gereken içerik üreticileri de muhtemelen "unboxing" dediğimiz etkinliklere özen gösteriyor.
"The man who opens topics faster than his shadow"

seastar1000

Benim kişisel görüşüm yerli çizerlere en büyük destek Rodeo dan geldi belkide geliyor
Ben de hadi Rodeo ya destek olalım Ken Parker ı belki bir sayı daha çıkarırlar diye ne bassalar aldım bi aralar ama ne bileyim bişeyler olmuyor tutmuyor maya yine İletişim de çıkardı yerli çizimler onlarda da benim hoşuma gitmeyen bir politik duruş var ki yoksa da bana öyle geliyor aldım okurken pişman oldum
Şimdi yerli çizerler çizsin kitabı bastırabilirse bastırsın ama bize yerliye destek hadi alın bunu demesinler e geldik ki ne araba üreticileri ne beyaz eşya üreticleri ne de bira üretenlerin böyle bir söylemi yok

afu

Çizgi Düşler'in yeni kitapları matbaadan geldi  :)
Fumetti ağırlıklı kitaplar %35 indirimle, www.cizgiromansepeti.com da satışa konulmuş.
Listeye de eklendiler.

AU4

Lal'in kitapları da çıkınca bu ay Fumetticiler için yılın en güzel ayı olacak herhalde.

darkwood

Gerekli den -Avatarı da "baskı da" listeye ekleyebiliriz sanırım.
Darkwood Sakinleri..

darkwood

Alıntı yapılan: AU4 - 18 Kasım, 2020, 15:50:51
Lal'in kitapları da çıkınca bu ay Fumetticiler için yılın en güzel ayı olacak herhalde.

Fumettiler açısından güzel bir ay olduğu muhakak ama Lal'in yenileri de bu ay zamlı gelecek gibi.
Darkwood Sakinleri..

pizagor

Secret Origins 3 - 4 ve Lobo - Roadrunner fasikülleri de çıkmış.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

afu

Lal'ler de zamlı olarak listeye eklendi.

Mrtekin

Baya güzel bir ay oldu.

Yayıncılarımızın; eğer yapılabilse idi; Tüyap için hazırladıkları birtakım sürprizleri de Aralık ayı içerisinde görebilirsek; seneyi çr cephesinde en azından güzel bitiricez gibi görünüyor.

Bu arada Komik Şeyler'den Vampir Avcısı D'de çıkmış.
They drew first blood...

darkwood

Alıntı yapılan: Mrtekin - 28 Kasım, 2020, 18:35:16
...
Bu arada Komik Şeyler'den Vampir Avcısı D'de çıkmış.

Vampir Avcısı D çıktı ama çizgi roman olmadığından aylık çizgi roman listesine ekleyelim mi ?
Darkwood Sakinleri..

Mrtekin

Alıntı yapılan: darkwood - 29 Kasım, 2020, 22:53:22
Vampir Avcısı D çıktı ama çizgi roman olmadığından aylık çizgi roman listesine ekleyelim mi ?

Galiba novella'lar eklenmiyor. Neyse en azından çıktığını belirtmiş olduk.
They drew first blood...

Mrtekin

Bu arada JBC'den;

Batman: Dünyadaki Son Şövalye İkinci Kitap

Batman: Dünyadaki Son Şövalye Üçüncü Kitap

Hazel ve Cha Cha Yılbaşını Kurtarıyor'da
çıktı.
They drew first blood...

dean

Alıntı yapılan: darkwood - 29 Kasım, 2020, 22:53:22

Bu tür kitaplar Light Novel olarak geçiyor. Eklenmemesi daha doğru. Japonların bir tür Young Adult kitapları diyebiliyoruz bazılarına.

afu

Marmara "Rick & Morty" ye hız verdi. Aynı hızı Conan'da da bekliyoruz :)
Aspendos yayınlarından çıkan iki kitap genç bayan kardeşlerimizi epey sevindirecek.
Aralık yayınlarında görüşmek üzere.

Jedmau

Alıntı yapılan: Mrtekin - 29 Kasım, 2020, 23:47:14
Bu arada JBC'den;

Batman: Dünyadaki Son Şövalye İkinci Kitap

Batman: Dünyadaki Son Şövalye Üçüncü Kitap

Hazel ve Cha Cha Yılbaşını Kurtarıyor'da
çıktı.

Teşekkürler dostum.