2019 Ocak - Çizgi Roman Listesi

Başlatan afu, 22 Ocak, 2019, 18:18:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dylandog

Tekrar baskı da olsa listeye Zagor km 10 da eklenmesi lazım benim gibi zamanın da alamayanlar var bu siteden takip ediyorum bu ay ne çıktı diye

memospinoz

Alıntı yapılan: Dylandog - 23 Ocak, 2019, 23:08:12
Tekrar baskı da olsa listeye Zagor km 10 da eklenmesi lazım benim gibi zamanın da alamayanlar var bu siteden takip ediyorum bu ay ne çıktı diye

Merhaba,
Listelerin amacı yeni yayınları liste halinde göstermek ve tarihe not düşmek. Sadece Zagor değil hiçbir çizgi romanın diğer baskıları -başka yayınevi tarafından tekrar basılanlar hariç, Örnek: Persepolis, Watchmen- listelerde yer almıyor.  (Batman çizgi romanları mesela birçok baskı yaptı, hatta farklı kapaklarla da çıktı fakat listelerde yer almadı.)
Fakat her çizgi romanın kendi özel başlığında tekrar baskı yapması durumunda bu durumun yer alması muhtemel.

Dylandog

Cevap için teşekkür ler daha önce listede zagor km tekrar baskılar yayınlandığı için bu yorumu yazdım bu ay göremeyince şaşırdım artık zagor bölümde takip ederim bu ay zagor km çıktı mı diye  iyi günler

ferzan

Alıntı yapılan: Dylandog - 24 Ocak, 2019, 10:24:23
Cevap için teşekkür ler daha önce listede zagor km tekrar baskılar yayınlandığı için bu yorumu yazdım bu ay göremeyince şaşırdım artık zagor bölümde takip ederim bu ay zagor km çıktı mı diye  iyi günler

Sanki ben de hatırlıyorum Dylandog 'un dediği gibi bir şeyi...Hani, listede bizzat Lal bölümünde değil de listenin en altında ''tekrar basılanlar'' gibi bir bölüm olduğunu çok net hatırlıyordum Zagor KM olsun, Batman olsun tekrar baskıların yer aldığı ama şimdi son iki yılın listelerini kontrol edince aslında öyle bir şey olmadığını fark ettim...Ya listeler bir ara düzenlendi ve tekrar baskıların olduğu son kısımlar çıkarıldı, ya da Dylandog ile ben ortak bir hayal görmüş olduk geçmişe dair... :) Sanırım ikincisi daha mümkün gibi görünüyor... ;D
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

memospinoz

Alıntı yapılan: Dylandog - 24 Ocak, 2019, 10:24:23

Merhaba,
En son Aralık 2018'de Zagor KM 106 listede yer almıştı. Zagor KM 100'den itibaren sadece yeni basılanlar listelerde bulunmaktadır.

Not: Sadece Mart 2017'de Zagor KM 3 listede yer almış, fakat yanlış görmediysem yeni yayın olmadığı için yıllık hesaplamada fumettiye eklenmemiş sayı olarak.

memospinoz

Desen'den Sempé'nin "Sahne Işıkları ve Diğer Şeyler" karikatür albümü de bu ay çıktı.

afu

Alıntı yapılan: ferzan - 24 Ocak, 2019, 12:02:34

Sanki ben de hatırlıyorum Dylandog 'un dediği gibi bir şeyi...Hani, listede bizzat Lal bölümünde değil de listenin en altında ''tekrar basılanlar'' gibi bir bölüm olduğunu çok net hatırlıyordum Zagor KM olsun, Batman olsun tekrar baskıların yer aldığı ama şimdi son iki yılın listelerini kontrol edince aslında öyle bir şey olmadığını fark ettim...Ya listeler bir ara düzenlendi ve tekrar baskıların olduğu son kısımlar çıkarıldı, ya da Dylandog ile ben ortak bir hayal görmüş olduk geçmişe dair... :) Sanırım ikincisi daha mümkün gibi görünüyor... ;D

;D ;D ;D
hayal değil ferzan
bir ara tekrar basımları da ekliyordum. sonrasında takibi çok zor olduğu için vaz geçtim.
ama zagor km'ler için durum biraz farklı gibi.
zagor'a iltimas yapmaya karar verdim.  ;)

NIC

Alıntı yapılan: afu - 24 Ocak, 2019, 21:13:56
zagor'a iltimas yapmaya karar verdim.  ;)

Hem cizgiroman okuyucusu hemde fenerli olmak bugunlerde çok yoruyor beni,bu habere bile sevinir oldum :-\

darkwood

Listeye Seraph of the End - "KuruKafa" 11.sayıyı da ekleyelim.
Darkwood Sakinleri..

kharon

Alıntı yapılan: haziran00 - 23 Ocak, 2019, 22:00:31
birde çok daha bağnaz bir Fumetti okuyucusu var ki onlarda Tay yayınlarında ve Ceylan yayınlarında kalmış asla ve asla Lal yayınlarının Oğlak ve devamında Çizgi Düşlerin çıkardığı kitapları almıyor. Gruplarda ve forumlarda gördüğüm kadarıyla.

bunu ilk kez duyuyorum, cok enteresanmis; ornegin Zagor hayrani oldugu halde yayinevi yuzunden yeni yayinlari almayanlar mi var  , dertleri neymis merak ettim  :D

bir aciklamalari vardir herhalde ?!?

memospinoz

YKY'nin son 3 çizgi romanı 1 Şubat 2019'da çıkacak. Şimdilik ön siparişteler.

Bilal ceylan

Arkadaşlar bana öyle geliyorki 2019 yılı çok kurak geçicek.gönül isterki yağsın ama gidişat yokuş aşagı,elde avuctaki yayin evleri bu seneyi kazasız belasız atlatırlarsa belki önümüzdeki yıllar da bolluk geri gelir diye temenni ediyorum.

haziran00

Alıntı yapılan: kharon - 25 Ocak, 2019, 13:49:07
bunu ilk kez duyuyorum, cok enteresanmis; ornegin Zagor hayrani oldugu halde yayinevi yuzunden yeni yayinlari almayanlar mi var  , dertleri neymis merak ettim  :D

bir aciklamalari vardir herhalde ?!?

Sanıyorum ki yeni çizerleri sevmemeleri, Aslan Şükür ya da Ömer Muz vb çizim kapaklarının daha nostaljik olması gibi sebebler sanırım.

Bilal ceylan

Vay bee bu sene ye hakikaten çok kötü başladık umarım ilerleyen aylarda düzelir.