2019 MAYIS AYI EN İYİ KAPAK

Başlatan s.b, 17 Haziran, 2019, 21:18:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

All New X-Men Cilt 6 Büyük Macera ve Ütopialılar         Beat Kuşağı                                                   Daredevil Cilt 1-Şeytanın İçi ve Dışı

Cadı Avcısı-Witch Hunter Cilt 3                               Cadı Avcısı-Witch Hunter Cilt 4                        Dylan Dog Sayı 51-Yabancı

Fairy Tail 6                                                           Gençlik Yolculuğu 1                                        Guardians Team-Up

KARANLIK İSTİLA                                              Ken Parker Özel Seri 11 - Korku Kıvılcımları                  Komançi 4 

Rick and Morty 9                                                  Rick and Morty 10                                             ROM 1-KAPAK A   

ROM 1-KAPAK B                                               ROM 1-KAPAK C                                                     ROM 1-KAPAK D

Sherlock Holmes - Moriarty Günlükleri     Sinestro Hükümranlığı-Hal Jordan ve Green Lantern Birliği Cilt 1      Star Trek 13 - Hendorff

Tentenin Maceraları 10-Esrarengiz Yıldız                              Tentenin Maceraları-11 Tek boynuzun Esrarı          Tex Klasik Seri 45-Gökyüzüne Yolculuk

Tex Yeni 37-Madison Creekde Düello                              Thanos Kazanır                                              Topşik

Transformers - Kayıp Işık 3 Kapak A                         Transformers - Kayıp Işık 3 Kapak B                  Transformers - Kayıp Işık 4 Kapak A

Transformers - Kayıp Işık 4 Kapak B                Uncanny Avengers Birlik 5-Üstüme İyilik Sağlık                            WEAPON X 2

Yargıç Dredd 11 - Kapak                                        Yargıç Dredd 11 - Kapak B                                        Yargıç Dredd 12 - Kapak A

Yargıç Dredd 12 - Kapak B                                     Zagor Klasik Maceralar Cilt 108                                 Zagor Sayı 206-İsyan

Romeo ve Juliet                                                            Julius Caesar                                                        Bir Yaz Gecesi Rüyası                       
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

2019 MAYIS AYI EN İYİ KAPAK OYLAMASI BAŞLADI.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

aa

Esse Gesse Hayranı...

V

Komançi, Daredevil arasında kalıp Daredevil dedim..
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Sherlock Holmes - Moriarty Günlükleri dedim.

hanac

Oylarınızı bekliyoruz arkadaşlar.

ghostrider

Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

peder clemente

Tenten 11 - Tekboynuz'un esrarı.Ligne Claire=Temiz Çizgi'nin, güzel bir macera vaad eden örneği.1956 tarihli, "Lust for Life" adlı, Vincente Minnelli'nin yönettiği filmde: Genç Vincente Van Gogh'a şöyle der usta ressam:"Hemen deniz çizme.Deniz çizmek zordur."Herge, denizi ve yelkenliyi ne güzel çizmiş.Değil mi?

Gabby

Alıntı yapılan: peder clemente - 21 Haziran, 2019, 03:44:19
Tenten 11 - Tekboynuz'un esrarı.Ligne Claire=Temiz Çizgi'nin, güzel bir macera vaad eden örneği...."Herge, denizi ve yelkenliyi ne güzel çizmiş.Değil mi?

Kapağa da taşınan yelkenli çizimindeki dalga yorumları Hergé'in Ligne Claire anlayışından daha stilize, daha zarif. Bu haliyle elebaşılığını Jijé'in çektiği Neo-Ligne Claire, yani Atom Stil'e daha yakın duruyor. 
Farklı da anlaşılmasın, elbette Hergé zarif değildi demiyorum ama rahmetli malum Diksaçlı konusunda çok tutucuydu; :) Fazla teferruatı sevmezdi, algılanması kolay işlerden yanaydı.

Tekboynuz'un Esrarı ile Komançi arasında kaldım, oyumu Hermann usta'dan yana kullandım. :)

KenParker

Alıntı yapılan: peder clemente - 21 Haziran, 2019, 03:44:19
Tenten 11 - Tekboynuz'un esrarı.Ligne Claire=Temiz Çizgi'nin, güzel bir macera vaad eden örneği.1956 tarihli, "Lust for Life" adlı, Vincente Minnelli'nin yönettiği filmde: Genç Vincente Van Gogh'a şöyle der usta ressam:"Hemen deniz çizme.Deniz çizmek zordur."Herge, denizi ve yelkenliyi ne güzel çizmiş.Değil mi?

Muhterem Peder, Sayın Gaby, çizerler hakkında yazdıklarınız çok hoşuma gitti. İzin verirseniz bir iki kelam etmek istiyorum.

Hikayeleri çocuklara yazılmış tadı veren anlatıma sahip olsa da Hergenin çizgi güzelliğine hak veririm. Ancak burada ciddi şekilde abartılmış maksadını aşan bir espiri yapılmış. Bildiğiniz gibi Van Gogh Hergeden çok önce yaşamış modern sanatın öncülerinden bir sanat dahisiydi. Amiyane tabirle Hergenin Van Gogh'a ulaşabilmesi için bir fırın ekmek yemesi gerekir.

Bana sorulsa deniz söz konusu olduğunda W. Turner derdim. Onun tablolarında deniz sadece bir güzellik unsuru değildir; insanla konuşan canlı bir varlıktır çünkü. Resmin bütünüyle beraber izleyiciye hikayesini anlatır. Eğer tek bir resim söylemem gerekseydi de Katyuşika Hokusai'nin dünya döndükçe muazzamlığı artan defalarca taklit edilip yeniden yorumlanan ünlü eserini tek geçerdim: Great Wave of Kanagawa.

darkwood

Darkwood Sakinleri..

peder clemente

Değerli yorumları ve ekledikleri güzel resimler için Gabby ve KenParker'a çok teşekkür ederim.
Sevgili KenParker, adı geçen filmde: Henüz karakalem çizen amatör bir genç ressam iken, resimlerini gösterdiği usta ressam söyler o sözleri Van Gogh'a. Ayrıca, suluboyalar ve yağlı boyalar vererek renkli çizime geçmesini sağlar.
Herge'nin çizdiği, Tenten-Kara Ada macerasının kapağı da, deniz&tekne çizimlerindeki başarısının bir diğer örneği.

Dylan Dog 121. sayı (Lâl 23)- "Ölüm Sizi Ayırana Kadar" adlı maceranın 98. sayfasının en altındaki geniş panelde; Sanatçı Brindisi, tenten'in "Kara Ada" macerasının kapağının neredeyse aynısını "Herge'ye saygı" ifadesi olarak çizmiş. Bu sefer küçük bir tekneyle adaya giden Dylan Dog.

kharon

Alıntı yapılan: peder clemente - 23 Haziran, 2019, 13:34:31
Değerli yorumları ve ekledikleri güzel resimler için Gabby ve KenParker'a çok teşekkür ederim.
Sevgili KenParker, adı geçen filmde: Henüz karakalem çizen amatör bir genç ressam iken, resimlerini gösterdiği usta ressam söyler o sözleri Van Gogh'a. Ayrıca, suluboyalar ve yağlı boyalar vererek renkli çizime geçmesini sağlar.
Herge'nin çizdiği, Tenten-Kara Ada macerasının kapağı da, deniz&tekne çizimlerindeki başarısının bir diğer örneği.

Dylan Dog 121. sayı (Lâl 23)- "Ölüm Sizi Ayırana Kadar" adlı maceranın 98. sayfasının en altındaki geniş panelde; Sanatçı Brindisi, tenten'in "Kara Ada" macerasının kapağının neredeyse aynısını "Herge'ye saygı" ifadesi olarak çizmiş. Bu sefer küçük bir tekneyle adaya giden Dylan Dog.

Dylan Dog 'un bu gondermesini bilmiyordum; harika olmus. Cok tesekkurler @Peder

kharon

Daredevil ve Komanci arasinda gidip geldim , Daredevil dedim son olarak.

hanac

Oylamada son durum :

Kullanılan Oy Sayısı: 65

Sherlock Holmes - Moriarty Günlükleri .................. 11

Daredevil Cilt 1-Şeytanın İçi ve Dışı ...................... 10

Komançi 4 ............................................................. 10