Horla - Yapı Kredi Yayınları

Başlatan memospinoz, 27 Ekim, 2018, 08:47:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hercai

Alıntı yapılan: Nomad - 17 Aralık, 2020, 15:39:25
@peder clemente
Üstad yine dert kapısı açtın  :)
Merak ve itki etkisiyle alacağım bir şekilde bu kitabı.
Zaten zor bela dengede tuttuğum psikolojimi sanayide rot balans görmüş araç gibi dağıtıyor bu tür eserler.
Sonra gelsin" acaba" lar, gitsin "sanki" ler.
Şahsi kanaatim yazarın psiko sosyal arızalarını yansıttığı bu tür eserlerin güzel yurdumda +18 olarak satılması gerektiği yönünde.
Zaten toplumun yarısı sayko, kalanını da bozmamak lazım.
Ayarbozan sınıfı bir eser bu benim kategorizasyon tablomda.
Sevgili nomad cevap ve değerlendirmeleriniz sitcom kalitesinde ;D

KenParker

Olay hikayeciliğinin babası, üstadı, duayeni, gustosu Maupassant'tan; akıcı, 64 sayfa, akıllara korku, gözlere şenlik bir hikaye.

Hikaye Maupassant'tan çizim ve geriye kalan her şey Guillaume Sorel'den. Resimlere bakıp boyasına hayran kalmamak mümkün değil. Her panelde neredeyse tablo hassasiyeti. Otobiyografik çizgi romanlar bekleneni vermiyor ama Sorel'den sırf boyamanın hatrına şunu da alacağım:

http://altinmadalyon.com/altin/yky/stefan-zweig-in-son-gunleri-yky/

Horla sayfa 20'den 25'e kadar bahsi geçen Mont Saint Michel manastırını çok ilginç bulurum. Michel, Michael malum olduğu üzere melek Mikail. Tour de France bisiklet yarışını izlerken her sene bu manastır kaleyi görüp hayran hayran bakarım. Gözleri son kez kapamadan yerinden görürüm umarım.

hanac

Güzel muhabbetler dönmüş burada.

Geç de olsa gördüm ve okudum, herkesin emeğine sağlık.

peder clemente

Alıntı yapılan: hanac - 26 Aralık, 2020, 15:06:28
Güzel muhabbetler dönmüş burada.

Geç de olsa gördüm ve okudum, herkesin emeğine sağlık.
Hanac dostum,
Yorumunuz, resim boyutlarını ayarlamanız ve yazı düzenlemeniz için çok teşekkürler.
Böyle daha güzel oldu.