Kötü Kedi Şerafettin - Bülent Üstün - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 30 Kasım, 2019, 23:28:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Cihangir'in tekinsiz tekiri Kötü Kedi Şerafettin'in aşk ,macera, tutku, aksiyon, pençe, öfke, hırs, şarap, intikam, kavga, ihtişam, kıl ve yün dolu dünyasına hoş geldiniz!

Yazar: Bülent Üstün
Çizer: Bülent Üstün
Editör: Cenk Könül
Baskı Hazırlık: Veli Okulan
Boyut: 190x270 mm
Sayfa: 112
Yayınlanma Tarihi: Kasım 2019

İdrava

ferzan

90 'lı ve 2000 'li yıllardaki ilk basımlarını da, daha sonra yeniden basılıp kutulu halde de satışa sunulan yeni edisyonunu da, Marmara Çizgi 'nin bastığı yepyeni edisyonunu da almış biri olarak çıkacak her Şero kitabını koleksiyon adına alacağım...İlk ve ikinci basımlarda, L-Manyak dergisindeki son dönemlerinde yer alan bazı maceraların sırası 2. ve 3. kitapta karışık verilmişti ve bu beni çok rahatsız etmişti...Sanıyorum kutulu edisyonda da malzeme olduğu gibi basıldı ve aynı kronoloji karmaşası burada da vardı diye hatırımda kalmış...Marmara 'nın yeni kitaplarında bu kronoloji sorunu ortadan kalkar umarım...Çok değil, 3-5 maceranın sırası şaşmıştı eski edisyonlarda ama ben maceraları dergilerden takip etmiş biri olarak yadırgamıştım...Marmara Çizgi 'den ricam, sorunsuz olan ilk albümden sonrakilerde özellikle L-Manyak ve Lombak dergilerindeki yayın kronolojisine göre sıralamayı yapmaları...

Marmara Çizgi 'nin birinci cildini almış olan dostlara ve burayı görecek olan Marmara Çizgi yetkililerine bir sorum olacak...Bendeki albümün yarısından sonra bir ya da iki maceranın bazı sayfaları tekrar basılmış, o esnada devam eden maceranın da final sayfaları basılmamış...Kunilyalılar 'la ilgili olan ve dağ evinde geçen, şeytan çıkarmalı macera tamamlanamıyor...Onun yerine bir önceki maceranın bazı sayfaları yeniden karşımıza çıkıyor ve kitabın yarısından sonrası epey karışıklaşıyor bendeki albümde...Bir kontrol edilebilir mi? Bana denk gelen baskıda mı böyle, merak ediyorum...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

tulgan

Alıntı yapılan: ferzan - 02 Aralık, 2019, 16:04:21

Marmara Çizgi 'nin birinci cildini almış olan dostlara ve burayı görecek olan Marmara Çizgi yetkililerine bir sorum olacak...Bendeki albümün yarısından sonra bir ya da iki maceranın bazı sayfaları tekrar basılmış, o esnada devam eden maceranın da final sayfaları basılmamış...Kunilyalılar 'la ilgili olan ve dağ evinde geçen, şeytan çıkarmalı macera tamamlanamıyor...Onun yerine bir önceki maceranın bazı sayfaları yeniden karşımıza çıkıyor ve kitabın yarısından sonrası epey karışıklaşıyor bendeki albümde...Bir kontrol edilebilir mi? Bana denk gelen baskıda mı böyle, merak ediyorum...

Size konuyla ilgili mesaj attım.

ferzan

Alıntı yapılan: tulgan - 02 Aralık, 2019, 17:46:33
Size konuyla ilgili mesaj attım.

Çok teşekkür ederim, benim açımdan herhangi bir sorun kalmadı...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hanac

Kötü Kedi Şerafettin 2. Kitap

19cm x 27cm, 104 Sayfa, Renkli, 40 TL, Eylül 2021
Yazar - Çizer: Bülent Üstün, Editör: Cenk Könül

Kedinin dibi, tekinsiz tekir, testesteron topu; ayarsız enerjisi
kestirilemez hiddeti, sıkıntılı tabiatıyla 90'lı yıllara damgasını vuran ölümsüz
çizgi karakter Kötü Kedi Şerafettin!
Hayvan birey Şerafettin veyancıları, çeşitli husumetleriyle Cihangir'i yine birbirine katıyor.

Ayrıca bu ciltte, L-Manyak dergisinde yayınlanan ve daha önce hiçbir Şerafettin toplamasına dahil
edilmeyen 2 macerayı da bulacaksınız.

TKnKT

Kötü Kedi Şerafettin - 3

Yazan/Çizen: Bülent Üstün
Yayın Tarihi: Eylül 2022
Sayfa Sayısı: 104
Etiket Fiyatı: 100₺
Tanıtım Metni: Bela, belayı doğurur.

Tonguç, Şerafettin ve Tacettin söz konusuyken aksini düşünmek mümkün değil.

Şarap, ihtiras ve mermiler su gibi akarken iyi bir baba ya da iyi bir oğul olmanın ne demek olduğunun cevabı Cihangir'in yakınından bile geçmiyor.
"The man who opens topics faster than his shadow"

gevheri

3.albümün kapağı daha önce 1997 yılında H.B.R Maymun dergisinin 7.cildinde kullanılmış. H.B.R Maymun dergisi 1995 yılında yani L-Manyak yayın hayatına başlamadan ve bizler Şerafettin ile tanışmadan önce kapanmış. Tonguç karakteri H.B.R Maymun dergisinde bant karikatürleri olan bir karakterdi. Dergi kapanıp daha sonraları eski sayıları piyasaya cilt halinde sürülürken yayınevi Bülent Üstünden bir kapak çizimi isteyince Tonguç'un yanına Şerafettin'i de eklemiş anlaşılan.

hanac

Kötü Kedi Şerafettin - 4

Kadim karakter Kötü Kedi Şerafettin, babası Tonguç ve oğlu Tacettin'den oluşan bu şer yuvası aile yine türlü maceralara yelken açıyor! Şero'nun barzoluğu, Tacettin'in neşesi ve Tonguç'un boş entelektüelliği bir araya gelince ortaya çıkan şamatanın dibine değdirdikleri, mermilere pençe attıkları kuyruk kuyruğa mücadelelere onlarla birlikte katılmak istiyorsanız tam yerine geldiniz! Hadi basalım gaza...!

Ve perde!! Carrt!!

Yayın Tarihi: Eylül 2023
Yazan ve Çizen: Bülent Üstün
Sayfa Sayısı: 104
Fiyat: 175 ₺