Orwell - YKY

Başlatan memospinoz, 09 Şubat, 2022, 17:32:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Hayvan Çiftliği ve 1984 gibi romanlarının etkileri hâlâ felsefe ve sanat alanında devam eden George Orwell'in muhteşem hayat hikâyesini anlatan efsane olmaya aday bir çizgi roman. Hem Orwell hem de çizgi roman tutkunları için tam bir görsel şölen.

André Juillard, Olivier Balez, Manu Larcelet, Blutch, Kuanjo Guarnido ve Enki Bilal'in katkılarıyla

22x29 cm, 160 sayfa

KenParker

nicholaihel

Sipariş verdim bekliyorum.

hanac

V

Christin harika bir iş çıkartmış. Biyografik eserlere mesafeli olsam da Orwell'i pas geçemezdim ki iyi ki de geçmemişim.. Orwell gibi maceraperest, devrimci, doğa aşığı, dik durabilen bir yazarı çok iyi anlatmış. Çizimler de şahane ve sürpriz çizerlerin katkısı eseri hayli taçlandırmış...
"İstemem,eksik olsun.."

nocardia

Orwell'in kitaplarını çok geç olarak, yakın tarihte okumuş birisi olarak biyografisinin çizgi roman olarak çıktığını görünce almak için yeterince itkiye sahiptim. Kitabın çoğu siyah-beyaz ve çok temiz çizimlerden oluşmakta ancak bu çizimlerin bazı yerlerinde renkler bir vurgu olarak güzel bir şekilde kullanılmış. Bazı sayfalar (çok az da olsa) ise tamamen renkli. YKY'nin kitabı büyük boy basması çizimlerin etkisini kaybetmemesi açısından çok önemli, keşke bütün kitapları orijinal boyutunda bassalar... Kitap doğumundan ölümüne Orwell'in hayatını doğrusal bir şekilde anlatıyor, arada da kendi yazılarına yer verirken eserlerinden bazılarına da gönderme yapıyor. Juanjo Guarnido, Enki Bilal, Manu Larcenet, Blutch, André Juillard gibi konuk çizerlerin katkısını görmek ayrıca bir hoşluk olmuş. Genel olarak beğendim, Orwell hakkında merakı olmayanlar bile güzel çizimlerinden dolayı alabilir bence.