Blacksad - YKY

Başlatan rumar80, 20 Kasım, 2010, 17:30:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Dargaud 6.albümü duyurdu. 1 Kasım'da çıkıyor. Biz de ise ne 5.albümden haber ne de 2.baskıdan.

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

pizagor

YKY yeni albümü raflara koymak için bu 6. sayıyı bekliyor olabilir.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nightrain

Umarım. Diğerleri gibi büyük boy basarlar inşallah.

darkwood

3.albüm tamamlanana kadar, ilk 2 albümün tekrar baskılarını yapsalar artık.
Darkwood Sakinleri..

KenParker

Ben de tekrar baskı bekliyorum. Hatta mail attım.
Mail atılırsa beyefendiler ilgilenir belki.

alan ford

çizeri bout değiştirmeye izin vermiyor gibi bir şey kalmış aklımda. İnşallah aksiliği devam ediyordur :)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

dayıcomics

Sanırım Red Kit'te yaptığı gibi 3. albümle beraber tekrar baskılarıda girecek YKY. Gerçi ben sağlam bir ücret vererek aldım ama yeni baskıdan da alırım :)

Nightrain

Yeni baskılar karton kapak ve öncekiler gibi ikisi bir arada değil. Neyse ki büyük boy basmaya devam ediyorlar;

https://www.yapikrediyayinlari.com.tr/blacksad-1-cilt-golgeler-arasinda-bir-yerde-karton-kapak.aspx

Agamotto

Yıllardır baskısı tükendiği için almayı beklediğim bir seri. Sert kapak basılmasını tercih ederdim tabi ama en azından boyutunun değişmemesine sevindim. Tek sayı olması iyi mi olmuş biledim zira bu sayede yeni sayı çıktığında 2. bir sayıyı beklemeden basabilirler. Tabi canları basmak isterlerse. :)

nicholaihel

Doğan Kardeşler yüzünden hala bitmeyen kredisi var bende ve yeri ayrı YKY'nin. Bence hala hem çocuk heyecanı hem yetişkin ruhuna en çok hitap eden orijinal işleri, frankofonları basanlar onlar. Ama nedense bir ölü sessizliği bir durma var :( çizgi roman dergisi formatında yapıp maalesef tutturamadıkları dergi dönemindeki eserleri biraz bastılar, sonra frenlediler. Fiyat performansı, ciltli halleriyle Tetikçi, Samuray, Blacksad, Komançi, Okko... ne şahane serilerdi. Keşke Blacksad dışında kalanlar da büyük boy basılsa idi.

Bu yad ettiğim örnek serilerden yenileri gelmeyecek sanki ve bu beni üzüyor. Keşke hiç duyup bilmediğim iyi frankofonları yine ciltli, uygun yky fiyat/dağıtım politikası ile yayınlasalar da sürpriz yapsalar.

Blacksad tekrar baskı iyi haber ama başka işler de bekliyoruz.

Nightrain

Blacksad dünyada ilk kez yayımlandığı 2000 yılından beri pek çok dilde yayımlandı ve ülkemizde de ilgi gördü. YKY tarafından ciltli baskıları ilk kez 2011 yılında yayımlanan bu kült polisiye dizi karton kapaklı yeni baskılarıyla yeniden raflarda yerini alıyor.

Smirnov, Blacksad'i bir cinayet kurbanının teşhis etmesi için çağırır. Kurban özel dedektifin bir zamanlar hayatının en güzel zamanlarını geçirdiği ünlü aktris Natalia Willford'dan başkası değildir ne yazık ki. Smirnov, Blacksad'i uyarsa da bunun hiç önemi yoktur. Bir kadın ve beraberinde Blacksad'in en güzel anıları katledilmiştir. Katil bunun cezasını mutlaka ödeyecektir.

Juan Díaz Canales ve Juanjo Guarnido'nun yarattığı bu müthiş çizgi roman serisi 2013'te iki dalda Eisner Ödülü kazandı ve Angoulême En İyi İllüstrasyon Ödülü de dahil olmak üzere pek çok ödül aldı.

30 TL, 52 Sayfa

Mrtekin

Blacksad kapağının karton olması biraz üzdü. Hal böyleyken, bu baskıya da talebin çok yüksek olacağını düşünüyorum. Güzel sanatlar fakültesi hocaları tarafından öğrencilerine tavsiye edilen nadir çizgi romanlardan biri olduğunu duyduğum için, her daim el altından aranan, sorulan ve takip edilen bir seri.

Dilerim güncele kısa zamanda ulaşırız.
They drew first blood...

darkwood

Bu kadar bekledikten sonra nihayet tekrar 1.cilt ön siparişe çıkmış. Tekrar baskı olduğu için 2.cildi de birlikte basarlar diye düşünüyordum ama 2.cilt henüz satışa açılmamış, bunun için bizi biraz daha bekletecekler gibi görünüyor. Peşlerinden de 3.cilt için fazla bekletmezlerse güzel olur.
Darkwood Sakinleri..

Nightrain

Agamotto

Blacksad 2. ciltte sanırım bu ay itibariyle çıkmış. İlk cildin kısa sürede tükenmesini anlarım ancak ikinci cilt bile çıkar çıkmaz YKY'nin sitesinde ve çeşitli yerlerde tükenmiş gözüküyor. Acaba YKY mi az basım yaptı yoksa herkes basılmasını mı bekliyordu emin olamadım :D