Scalped - Çizgi Düşler

Başlatan emre ozdamarlar, 08 Eylül, 2011, 20:06:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferzan

Scalped'ın 60 ay süren yayın serüveni boyunca ortalama 7 - 8.000 sattığını, hikayenin en tavan yaptığı son 7 - 8 ayında ise stabilleşen 6 - 7.000 rakamında büyük bir istikrarla kaldığını ve yayını bittiğinde 6.000'lerde seyrettiğini birkaç hafta önce öğrendiğimde şok olmuştum...Hani, biraz kassak biz bile yakalarız bu rakamı...6.000, 7.000 nedir yahu...Koskoca kıta, tüm dünya çizerleri için yegane ekmek kapısı bir ülke, aboneliği var, yurt dışı satışı var...Herşey bir yana DC... Vertigo... Scalped... Scooby-Doo aylık fasikülleri ya da Archie'nin 30 - 40 senelik toplama cep albümlerinin yeni basımları ancak bu kadar satıyor...6.000 rakamıyla muhteşem bir yazarın ve çizerin ücretini geçtim, yayın kendini kurtarır mı diye düşünmeden edemiyor insan...Demek DC satışa bakmadı, hikayeye inandı ve başka kazanımlarıyla Scalped'ı satış rakamı adına harcatmadı...Şu an İmage'e yaptıkları '' Southern Bastards '' kaç satıyor, kimbilir...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Sakızlı Ohannes Paşa

6-11 arası sayıları içeren 2. cilt bir solukta bitti. Genel olarak karakterlerin geçmişleri anlatılıyor bu ciltte. O nedenle tempo düşük. Ama hikaye çok derin. Bir kumarhane açılışı gecesinin bölük pörçük, farklı sayılarda anlatılması ve sık sık yapılan geçmişe yolculuklar keyif veriyor.

Çizimler de gayet güzel. Karakterlerin kişilikleri ile çizimleri harika örtüşmüş. Bu şöyle olsaydı diyebileceğim tek bir tasarım yok. 2. cilt de genel olarak başarılı. Sadece ilk 3 sayı çok ağır ilerliyor. 2 sayıda anlatılabilirmiş tamamı. 7.5/10.

emre ozdamarlar

Alıntı yapılan: ferzan - 27 Ocak, 2015, 23:29:50
Şu an İmage'e yaptıkları '' Southern Bastards '' kaç satıyor, kimbilir...

Ilk sayisi 38,029 satmis. Jason Aaron Scalped'i yazarken kimse tanimiyordu ama artik Marvel'in saglam kalemlerinden biri, ismi biliniyor, haliyle satislar da iyi gitmis.

dean

seastar1000

Tuco Ramirez

Scalped'in ilk 2 cildini bir araya getirdiğimde bir şey farkettim. Malesef boyutlarda belirgin bir fark söz
konusu. Julia tex gibi ciltlerde böyle bir sorun yokken daha iyi kağıda basılan ve limitli bir seride şu boyut konusuna daha çok dikkat edilmeli diye düşünüyorum...

köstebek

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 23 Şubat, 2015, 20:40:40
Scalped'in ilk 2 cildini bir araya getirdiğimde bir şey farkettim. Malesef boyutlarda belirgin bir fark söz
konusu. Julia tex gibi ciltlerde böyle bir sorun yokken daha iyi kağıda basılan ve limitli bir seride şu boyut konusuna daha çok dikkat edilmeli diye düşünüyorum...

sonuna dek haklısın Tuco.
Matbaacı Beyefendi ile bu konuyu  konuşmaktan dilimizde tüy bitti.
Lütfen bir kez de sen uyarır mısın.
Meyl adresi: aguzey@figur.com.tr

kalidor

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 23 Şubat, 2015, 22:31:26
sonuna dek haklısın Tuco.
Matbaacı Beyefendi ile bu konuyu  konuşmaktan dilimizde tüy bitti.
Lütfen bir kez de sen uyarır mısın.
Meyl adresi: aguzey@figur.com.tr

Eğer olması gereken boyutu tutturamıyorsa siz de tutturuncaya kadar parasını vermeyin/kesin/eksik verin/süründürün o zaman hemen eski boyutlarda hemen yapar.
Crom! Ölüleri Say...

hennessy

bende fatih kardeşime katılıyorum. hem parasını ver hem sözünü geçireme olmaz. ben aydınlatma sektöründeyim müşteri benden ürün isteyecek ben onun istediğini vermeyeceğim kıyamet kopar. Ayrıca inşallah bu sefer iç kapak isimlerinde İngilizce olanlara Türkçe açıklama yazılmıştır.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

köstebek

Abicim, matbaacı beyin mail adresini verdim, bir sefer de oraya yazsanıza yahu... Biraz da bizim önerilerimize kulak verin...

Comicslerde yaşanan bahsi geçen sorun için künye sayfasında adı yazan editör kardeşin bizzat kendisiyle temasa geçmeni istiyor; üzmesene adamı... :)

Not: "Bende Fatih'e ..." derken "de"yi ayır... Hiç ortalıkta görünmeyince ben de biraz kıllık yapayım dedim...:)

pearl jam

Ikinci cildi de okuduktan sonra kesin kararimi verdim; Scalped hayatimda okudugum en iyi cizgi romanlardan biri.

Bu sahaseri bu kadar hizli bastiginiz icin ikinci ciltte bulunan bazi konusma balonlarindaki harf eksikliklerini, yazim yanlislarini falan gormezden geliyorum.  :)

Sizi dinleyip su matbaaciya da mail atalim bakalm ne olacak. Adami cr severlerin manyak oldugu konusunda bilgilendirmek istiyorsunuz anladigim kadariyla  :)

hennessy

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 24 Şubat, 2015, 13:40:15
Abicim, matbaacı beyin mail adresini verdim, bir sefer de oraya yazsanıza yahu... Biraz da bizim önerilerimize kulak verin...

Comicslerde yaşanan bahsi geçen sorun için künye sayfasında adı yazan editör kardeşin bizzat kendisiyle temasa geçmeni istiyor; üzmesene adamı... :)

Abi matbaa ben neden mail atacağım ben mi para veriyorum bas kitaplarımızı diye. Adama diyeceksiniz ya adam gibi bas yada matbaacı bakalım.

Künyede yazan kardeşim ile ben her zaman görüşürüm. Kendisini gördüğümde soracağım. Benim isteğim biraz okuyucunun da saygı görmesi bak kaç hafta oldu hala söz verilen Fransızca sayfa Türkçe olarak yayınlanmadı. Siz nasıl buradan bilgilendiriyorsunuz bizleri abi, bizde sizler ile burada dertleşiyoruz. Her daim dediğim gibi okur Türk kitaplarda Türkçe olmalı bu benim fikrim. Nasıl Batman ve Örümcek adamda bir tabela bile yada bir gazete bile yeri geldi mi Türkçe çevriliyor. Onun gibi olmalı. onun için ara başlıklar İngilizce çıksa dahi altlarında parantez içinde Türkçe tercümesi olmalı. ben okuyucuyum kılım ama sizleri severiz.....

Saygılarımla......

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

Jedmau

Yeni aldım , ilk 20 sayfayı okudum. Gayet güzel gidiyor

Sakızlı Ohannes Paşa

3. cilt itibariyle bir şaheserle karşı karşıya olduğumuzu söyleyebilirim. Bu cilt 12-18 arası sayıları içeriyor. 12. ve 18. sayılar Bad Horse ve Memur Falls Down'un iç hesaplaşmalarını konu alıyor ve farklı çizerler tarafından çizilmiş. Aradaki 5 sayılık dead mothers öyküsü ise Gina Bad Horse'un öldürülmesi sonrası yaşananları ve annesini kaybetmiş başka bir çocukla Dash'ın oluşturduğu bağı anlatıyor. İnanılmaz güzel bir hikayeydi. Scalped 3. cilt puanım 9/10.

Jason Aaron gerçekten çok acayip bir yazar. En sevdiğim yazar olma konusunda basamakları hızla çıkıyor. Şu ara Star Wars ve Southern Bastards'ı da takip ediyorum Aaron'ın yazdığı. İki seride mükemmel gidiyor. Scalped'da sinyallerini vermiş zaten bunların. Bundan sonra da keyifle takip edeceğim kendisini.