Jurassic World

Başlatan dean, 12 Eylül, 2013, 01:59:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Mrtekin

Şimdi, spoiler vermeden, şunu söyleyim.

En iyi film 1. si ise, bu film, 2. sıraya çok rahatlıkla yerleşir, zaten, bol bol 1. filme de saygı duruşu var.

Çok keyifli bir seyirlik olmuş, franchise'ı canlandırmak için çok iyi bir başlangıç yapmışlar.

Seyrederken, 1. filmin vizyonerliği için Spielberg abimiz ve Michael Crichton abimizi bol bol andım, yeniden.

Tek kötü tarafı, Jurassic klişelerinin çok fazla kullanılmış olması yani çok bir sürpriz yok. Ama cidden, gidin, görün, en son sahne için bile seyretmeye değer... :)
They drew first blood...

Kauss

Doğruyu söylemek gerekirse yıllardır bu filmi bekledim. 4. film gelecek söylentisi yapıldı ama bir türlü gelmediydi ki ta ki bu yıla kadar. Gittim izledim. Birinci filmi geçemeyeceği kesin. Belki hasılat ve gişede geçer ama içerik olarak koskocaman bir hayır. Serinin diğer filmlerine göre bakacak olursak bence diğer filmlerinden daha iyiydi.

Spoiler kısmı ise;

Eskiler yeniyi bir güzel patakladı. O fonda ki müziği ve yeni modern kapının açılması içimi de bir hoş ettiğini söyleyebilirim. Şunu da söylemeden edemeyeceğim bir şey kattı mı seriye pek değil. Sonuç yine aynı. Kısır döngü içinde gidip geliyorlar. Ama 5. film olsa izler miyim ? İzlerim :D

Chuck

Son sahneye bayıldım resmen. Üçlü koalisyon ile işi tatlıya bağladılar :D
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Sakızlı Ohannes Paşa

Çok kötüydü çok tırttı. Günümüzde bu popüler kültür avamlığı sinir bozucu hale geldi iyice. Bunun nesi bu kadar izleniyor yahu. Hayır hasılat rakamları falan benim için hiçbir şey ifade etmiyor zaten. Enflasyon diye bir gerçek var. Bilet fiyatlarını eşitlersek en çok izlenen filmler;

http://www.boxofficemojo.com/alltime/adjusted.htm

O yüzden avengerslar falan rekor kırmıyor. Jurassic world de rekorun yanından bile geçmez. Ama yine de çok izleniyor. Heralde herkes benim gibi ne varmış bu kadar izlenecek diye gitmiyordur.

Ya tamam hepsini geçtim. Bu bir film tamam ama şu da olmasın be abi. Zekamıza hakaret etmeyin. Hayvanların vahşi ve evcil diye ayrılmasının bir nedeni var. Vahşi bir hayvanı eğitemezsin, söylediklerini yaptıramazsın, seni korumasını sağlayamazsın. Yapmayın gözünüzü seveyim. İyice boku çıktı senaryo işinin. Star wars'a kadar sinemada film izlemicem bu gidişle.

pearl jam

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa link=topic=7232.msg138215#msg138215quote author=Sakızlı Ohannes Paşa link=topic=7232.msg138215#msg138215 date=1434835118]

Ya tamam hepsini geçtim. Bu bir film tamam ama şu da olmasın be abi. Zekamıza hakaret etmeyin. Hayvanların vahşi ve evcil diye ayrılmasının bir nedeni var. Vahşi bir hayvanı eğitemezsin, söylediklerini yaptıramazsın, seni korumasını sağlayamazsın. Yapmayın gözünüzü seveyim. İyice boku çıktı senaryo işinin. Star wars'a kadar sinemada film izlemicem bu gidişle.

jared diamond muhtesem kitabi tufek mikrop ve celik te hangi hayvanlarin evcillestirilebilecegini birkac kriterle cok güzel aciklar o geldi aklima simdi. Bu kriterlerden biri de yumusak huyluluktu yanlis hatirlamiyorsam. Ornegin zebralar bin yillar boyunca aslan leopar sirtlan gibi envayi cesit psikopatla  yasadigi icin cok tedirgin ve asabi bir yapiya sahipmis. O yuzden tum evcillestirme denemeleri basarisiz olmus ve bu da afrika halklarini binek hayvandan yoksun kilmis.
Ondan sonra yok efendim neymis, afrika halklari geri kalmismis, adamlar bi ayaklarini yerden kesememisler ki gelissinler dinozor vardi da evciletirmediler mi yani bu insanlar  ;D

Pulluk

2. ve 3. filmlerden çok daha iyi olduğu kesin olmakla birlikte, benim gibi ilk filmi küçükken sinemada izlemiş olanlar için aynı büyüyü bulabilmek pek mümkün değil ne yazık ki...
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

Mrtekin

They drew first blood...

dean

Alıntı yapılan: Mrtekin - 17 Temmuz, 2015, 13:44:55
Film,çok ciddi bir hasılat yaptı.

Aynen öyle. Çok büyük para kazandılar. Bir çok devam filmi gelecektir.

@Serhan

Fena hasılat olmuş , o parayla aynı filmden 5 tane çekebilirler :D