The Hobbit: The Battle of the Five Armies

Başlatan dean, 22 Temmuz, 2014, 23:53:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Üçüncü filmin adı ilk olarak Hobbit There and Back Again olarak açıklanmıştı. Ama sonra Peter Jackson tarafından filmin adı The Hobbit: The Battle of the Five Armies olarak değiştirildi. Değişikliğin sebebide eski ismin yeteri kadar karizmatik olmayışıydı.

Peter Jackson aynı zamanda filmin fragmanının montajını tamamladığını ve stüdyoya verdiğini açıkladı. Bu da yakın bir zamanda bolca Hobbit ile ilgili haberleri göreceğiz anlamına geliyor.

http://www.imdb.com/title/tt2310332/

Ras Al Ghul

alan ford

There and Back Again kitabın da alt başlığıdır ve bence bu film için çok da uygun değildi. Bütün macerayı çağrıştıran bir isim.  5 ordular savaşı ise orta dünyadaki en şahane savaşlardan biri bence filme daha çok yakışmış. Merakla beklemedeyiz.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

dean

Ben The Hobbit: The Battle of the Five Armies ismini Hobbit There and Back Again'e milyon kere tercih ederim. The Hobbit: The Battle of the Five Armies serinin finaline uygun, görkemli bir isim. Tüm macerayı çağrıştırma konusunda  alan ford'a yüzde yüz katılıyorum. Zaten Peter Jackson'da üçlemeyi There and Back Again olarak anmanın daha uygun olacağını söylemişti.

dean

Filmden ilk afiş geldi. Oldukça göz alıcı olmuş. Beğendim.

Harun Ça

dean

Fragman etkileyici, ben beğendim. Güzel bir final bizi bekliyor.

dean

Mrtekin

Ailecek bekliyoruz.

Umarim, Star Wars'in yeni serileri de bu kadar Guzel olur.

Sakalim sahidimdir.
They drew first blood...

dean

alan ford

Beş Ordular Savaşı ve Pelennor Çayırları Savaşı benim Orta Dünya'da en sevdiğim savaşlar. ( az önce savaş seviyorum mu dedim ben  :P) Jackson'un Yüzüklerin Efendisi'ni çok sevmeme rağmen  bence savaş sahneleri kitabın yanından bile geçmiyordu , özellikle Pelannor'da ki savaşta hem Rohirrim'in hem de Aragorn'un gelişi filmde gerçekten çok kötüydü. Kitabı okuyanlar bilir bu sahneleri kitapta okurken tüyleriniz diken diken olur. Tolkien hem müthiş bir görsellikle hem de tempoyu hiç düşürmeden anlatır bu sahneleri. Jackson bu sefer nasıl yapacak bakalım savaş sahnelerini. Özellikle bütün öfkesi ile Beorn'ü görmeyi merakla bekliyorum.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Harun Ça

Gala ön izlemeye gidenler baya kötü yorumlar yapmışlar yinede 17 Aralık'a bekliyorum.

Mrtekin

They drew first blood...

darkwood

Merakla bekliyorum, bakalım beklediğimize değecek mi?
Darkwood Sakinleri..

Gambit

Alıntı yapılan: Mic-Har - 16 Aralık, 2014, 12:08:07
Gala ön izlemeye gidenler baya kötü yorumlar yapmışlar yinede 17 Aralık'a bekliyorum.

valla ne beklediklerine bagli tabii (yorumlari okumasam da)

ben oldukca begendim, hatta bu Pazar yine gidicem.  Bu film, daha cok aksiyon ve savas filmi ve bu acidan basarili ama bi return of the king degil

Filmin en iyi sahnesi Gandalf in kurtarilisi sahnesi. Ama burayi izlerken matrix den sahneler ile karistiracaginiz bazi sekanslar var.
Filmde sacmaligin ucustugu yerler de var (Legolas in filmin sonuna dogru bir yerde taslara basarak zipladigi sahne). File oklardan tirmanarak ciktigi sahne bile bunun yaninda cok gercekci kaliyor, o sahne o kadar kotu oyle soyleyeyim

son olarak, film de gereksiz drama ve romantik sahnelerde var. Bu acilardan biraz bayik bazi sahneler ve gereksiz uzun.

Ama genel itibari ile ben cok begendim, dedigim gibi 2. kere de izleyecegim ve tabii ki blu ray ini de alip arsive atacagim cikinca