Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 16 Eylül, 2009, 13:16:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

antiochia

10.cilti okuyan var mı? nasıl hikayeler aldığımıza değer mi arkadaşlar...

darkwood

Alıntı yapılan: antiochia - 19 Mayıs, 2014, 23:42:19
10.cilti okuyan var mı? nasıl hikayeler aldığımıza değer mi arkadaşlar...

Conan ın bu serisi en güzel hikayelerden oluşuyor, kesinlikle alın.
10.cildi aldım ve kitabı inceledim çok iyi hikayeler var. Özellikle daha önce 2-3 kez okuduğum Erlik'in Gözü ve Zambolular'da Taht Kavgası da
bu kitapta yer alıyor.
Darkwood Sakinleri..

hanac

Cilt 11 çıktı !

Tanıtım Bülteninden

Conan'ın genellikle 1981 yılında yayınlanan siyah-beyaz maceralarını toplayan bu ciltteki çizimler John Buscema, Gil Kane,
Ernie Chan, Ernia Colon, Alfredo Alcala ve daha birçok başarılı sanatçıdan geliyor!

Howard'ın en çok sevilen barbarının artık birer klasik kabul edilen "Kaplan Tapınağı" ve "Kanlı Köprü" adlı maceralarını da bu ciltte okuyabileceksiniz. Ayrıca hikayelere Alex Toth, Joe Chiodo, Ernie Chan, Carl Potts, Tony de Zunigagibi ünlü sanatçıların pin-up çizimleri de eşlik ediyor.

Kılıç ve Büyü öykülerinin en güzel örneklerini barındıran bu ciltte Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı serisinin #61-65 arasındaki sayılar bir araya
getirilmiştir.

kalidor

Kaplan Tapınaģı müthiş, unutulmaz bir öyküdür.
Crom! Ölüleri Say...

antiochia

klasik seriyi basabilecek babayiğit var mı?

köstebek

antiochia

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 29 Kasım, 2014, 02:51:44
Conan'ın her sayısı klasiktir...
Klasikten kastım alfa yayınlarından çıkanlardı

kalidor

Alfa Yayınları çok farklı serilerle SSOC ve CTB serilerini karışık olarak yayınladı. CTB orjinalde renkli olan seri oluyor. Lal'in yayınladığı ilk 10 cilt mesela CTB serisine ait. Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı (SSOC) serisi ile sıralı olarak ilk defa Conan okuyoruz aslında.
Crom! Ölüleri Say...

gamlıbaykuş

Şimdi bir uzmanlık sorusu sormak istiyorum. Tabi ki Kalidor' a...

SSOC 7. cilt de yer alan ve orijinal 39. sayı olan Cesetler Alayı isimli sayı Barbarımızın gençlik dönemine ait bir macera. Senaryo Roy Thomas, çizimler Sal Buscema ve Rudy Nebres' e ait. Konuyu merak edenler okusun arkadaş, şimdilik sadece künye bilgilerini verelim.

Soru ise şu macera yarım kalıyor ama devam eden 40. sayıda başka bir macera var. Cesetler Alayı' nın devamı nerede. Sayın kalidor yardım bekliyorum :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

kalidor

Şimdi senin bahsettiğin macera Legions of the Dead olması lazım. Alfa zamanlarında çocukken ilk okuduğumda devamını göremeyince bayağı hayal kırıklığına uğramıştım. Ali Recan'a saydırmış bile olabilirim :D, Allah rahmet eylesin. Normal seride de bunun devamı ise biraz karışık. SSOC'da değil de CTB'de... Yani renkli Conan the Barbarian serisinin 92. sayısı olan "The Thing in the Crypt". Bizde "Mezardaki Şey" olarak çevrilmişti yanılmıyorsam. Bir de bu ikinci adaptasyon. İlk adaptasyonu aynı seride (CTB) 31. sayı. Ama çok tatmin edici bir devam olmayabilir, bakmak lazım.
Crom! Ölüleri Say...

köstebek

Her ay 30, 35 çizgi romanın çıktığı bugünlerde insan Conan okumayı özler mi? Özlemez denir belki, ama ben özlüyorum.
Her şey basılıyor da "kılıçlı barbarlar" mevzusuna bir el atılmıyor?

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 03 Aralık, 2014, 00:42:41
Her ay 30, 35 çizgi romanın çıktığı bugünlerde insan Conan okumayı özler mi? Özlemez denir belki, ama ben özlüyorum.
Her şey basılıyor da "kılıçlı barbarlar" mevzusuna bir el atılmıyor?

Conan' ı belirli bir süre okumazsam ben de özlüyorum. Ama sevimli barbar, bu ülkede hakkettiği derecede ilgi görmüyor bu da beni üzüyor.

Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Mithrandir

Şimdiye kadar çıkan 11 cildi  sipariş ettim ben de sonunda. Muhtemelen yarın elime ulaşır. Conan'ın büyülü dünyasına tekrar dalmak çok keyifli olacak :)

NIC

Son cildin çizimleri harikaydı taaki son maceraya kadar.Gil Kane'in çizimleri çok rahatsız etti beni  >:(

kalidor

Gil Kane'in çizimlerinden ben de pek hoşlanmasam da bir Robert E. Howard hayranı ve koleksiyoneri olarak Kane, Conan'ı çizgiromana uyarlanması için Marvel'a getiren kişidir. Taa 60larda bazı Conan romanlarına illüstrasyonlar felan da yapmıştır. İlk Conan öyküsünü de o çizmiş olsa da (Bal Sagoth'un Tanrıları) ilk Conan macerası olarak Conan'ın Gelişi Barry Smith'e nasip olmuştur. Gil Kane'nin çizimi ise CTB#17/SSOC#13'de yer bulmuştur.
Crom! Ölüleri Say...