JBC Pulse

Başlatan Nightrain, 17 Ağustos, 2019, 10:49:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Animvader

Ertan bey yanlış anlaşılma olmasın, ben sizi veya firmanızı yermek, kötülemek için yazmıyorum. Açıkçası benim kendi çizgi roman/kitap okuyuculuğum ve koleksiyonerliğimde imzalı kitap diye bir hevesim de yok.

Peki bunları niye yazıp duruyorsun be adam diyenler olursa, herkesin çok güzel, heyecanlı şeyler yazdığı bir yerde kendimce şeytanın avukatlığını yapıyorum. Çizgi romanla ilgili bir etkinliğin daraltıcı kurallara sahip olmasındansa daha kapsayıcı, ulaşılabilir olmasını istiyorum.

Ama dediklerinizi anlıyorum, sonuçta önemli bir çizeri ülkemize getirmek ve böyle bir etkinliği düzenlemek basit şeyler değil. Umarım herkesin zevk aldığı bir etkinlik olur.

xmenac

JBC Pulse ismini ilk duyduğumda etkinlik ihtimali aklıma gelmişti. Comic Con benzeri bir şeyler olur mu diye düşünmüştüm hatta. Anladığım kadarıyla aralıklı olarak etkinlikler olacak.

Belki bir süre sonra her sene aynı tarihlere denk gelecek şekilde daha geniş katılımlı bir etkinlik olur. Yerli ve yabancı pek çok sanatçının katılımıyla bu şekilde gelenekselleşecek bir etkinlik çok güzel olur.

shiroyasha

Gönül isterdi ki orjinal dilde fasikül vs de imzalatalım falan ama bunada şükür Jbc olmasa Jock'u nerede göreceğiz de, çizgi roman imzalatacağız da, resim çekineceğiz. Büyüksün Jbc ;)

memospinoz

Alıntı yapılan: Nightrain - 22 Ağustos, 2019, 11:41:00
JBC Pulse bu tarz etkinlikler için kurulmuş arkadaşlar. Her 3-4 ayda bir böyle sürpriz etkinlikler olacakmış.

3-4 ay hımmm....

Jedmau

Alıntı yapılan: Animvader - 22 Ağustos, 2019, 17:34:38
Ertan bey yanlış anlaşılma olmasın, ben sizi veya firmanızı yermek, kötülemek için yazmıyorum. Açıkçası benim kendi çizgi roman/kitap okuyuculuğum ve koleksiyonerliğimde imzalı kitap diye bir hevesim de yok.

Peki bunları niye yazıp duruyorsun be adam diyenler olursa, herkesin çok güzel, heyecanlı şeyler yazdığı bir yerde kendimce şeytanın avukatlığını yapıyorum. Çizgi romanla ilgili bir etkinliğin daraltıcı kurallara sahip olmasındansa daha kapsayıcı, ulaşılabilir olmasını istiyorum.

Ama dediklerinizi anlıyorum, sonuçta önemli bir çizeri ülkemize getirmek ve böyle bir etkinliği düzenlemek basit şeyler değil. Umarım herkesin zevk aldığı bir etkinlik olur.

Yazdıklarınızı yanlış anlamadım, elimden geldiğince ve paylaşabileceğim kadarı ile açıklamaya çalıştım.

Anlayışınız ve destekleriniz için teşekkür ederim, ülkemize çizgi roman piyasası adına pek çok ilkin yaşanacağı bu etkinlikte sizleri de aramızda görmek bizi mutlu edip, yeni maceralar için cesaretlendirecektir.

Sevgiler

Jedmau

Alıntı yapılan: shiroyasha - 22 Ağustos, 2019, 18:30:31
Gönül isterdi ki orjinal dilde fasikül vs de imzalatalım falan ama bunada şükür Jbc olmasa Jock'u nerede göreceğiz de, çizgi roman imzalatacağız da, resim çekineceğiz. Büyüksün Jbc ;)

Bizlik bir durum olsa sorun olmazdı ama dediğim gibi, artistler farklı şekillerde geliyor. Bizler bu iki kitap için gerekeni yaptık, ileride daha farklı olabilir.

Büyük olan sizlersiniz, teşekkür ederim.

Sevgiler

Jedmau

darbove

Jock'u araştırırken Wytches'i gördüm bu etkinlik için çok tatlı olabilirmiş. Sanırım image serileri türk yayınevleri arasında bir problem bu aralar yeni ciltler gelmiyor. Bizim tarafta sıkıntı olmadığını ilke bey belirtmişti. Bu etkinlik için şimdiden bütçe ayırmak lazım. Ertan bey basılan ciltler sınırlı sanırım baskı adetleri 300ü geçiyor mu?
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

eysude

Ertan bey, sizi ve JBC'yi kutluyorum. Bu arada Kara Ayna ve İlk Yıl'ın piyasadaki versiyonları epeydir bulunmuyor ve malum ortamlarda fahiş fiyatlara satılıyor. Eliniz değmişken bu yayınların yeni baskılarını yapmayı düşünmez misiniz?

Mrtekin

Tebrik ediyorum, ekonomi bu haldeyken herkesin harcı değil bu işleri başarabilmek.

Umarım kitaplar limitli değildir de; sözkonusu etkinliğe katılamayacak benim gibiler için yazık olmaz.
They drew first blood...

Nightrain

Ülkemizde ilk kez orijinal boy Absolute basılıyor ne güzel. Marmara Çizgi'de ülkedeki ilk Omnibus'u basmıştı.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Jedmau

Alıntı yapılan: Mrtekin - 22 Ağustos, 2019, 20:12:31
Tebrik ediyorum, ekonomi bu haldeyken herkesin harcı değil bu işleri başarabilmek.

Umarım kitaplar limitli değildir de; sözkonusu etkinliğe katılamayacak benim gibiler için yazık olmaz.

Sağol dostum,

Elimden geleni yapcağım.

Sevgiler
Ertan

rumar80

Alıntı yapılan: ZGeralt - 22 Ağustos, 2019, 17:03:06
Benim de aklımda o var açıkçası :) Jim Lee gelir mi acaba, gelmez herhalde. Gelse ne biçim olur ama :))))

O sevgilisiyle İtalya'da geziyor.

Jedmau

Selam,

Etkinliğe katılamayacak ama kitapları almak isteyen arkadaşlar için bir ayarlama yapacağız.

Daha sonra duyuracağım bir tarihte jedbang.com a azda olsa adet girip satışa açacağız, muhtemelen imzalı olacaktır, ama isme özel olması çok zor gibi.

Netleştiği zaman haber vereceğim, ön satışta alım yapmak isteyen arkadaşların şimdiden siteye üye olmasını tavsiye ederim.

Sevgiler
Ertan

noir

Alıntı yapılan: Jedmau - 25 Ağustos, 2019, 00:41:38
Selam,

Etkinliğe katılamayacak ama kitapları almak isteyen arkadaşlar için bir ayarlama yapacağız.

Daha sonra duyuracağım bir tarihte jedbang.com a azda olsa adet girip satışa açacağız, muhtemelen imzalı olacaktır, ama isme özel olması çok zor gibi.

Netleştiği zaman haber vereceğim, ön satışta alım yapmak isteyen arkadaşların şimdiden siteye üye olmasını tavsiye ederim.

Sevgiler
Ertan

Harika haber  :D gelmek için ayarlama yapmaya çalışıyordum ama işim yüzünden olmadı, alamayacağım için üzülüyordum. Biz gelemeyecek olanlar için de uğraştığınız için teşekkürler