Alice in Borderland (2020) (Netflix)

Başlatan doktor1881, 14 Aralık, 2020, 14:35:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

işsiz bir genç olan Ryohei Arisu zamanını bilgisayar oyunu oynayarak geçirir. Bir sabah uyandığında Tokyo'da hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını fark eder. Kendisini büyük bir oyunun içinde bulan Arisu ve arkadaşları hayatta kalmak için oyunu kurallarına göre oynamak zorundadır. Hayatı tehdit eden oyunlarda tek başına mücadele eden Usagi ile tanışan Arisu, bu yeni dünyanın sırrını çözmek için birlikte hareket etmeye karar verir

https://www.youtube.com/watch?v=49_44FFKZ1M

https://www.youtube.com/watch?v=EEJ7nUvXUYA

memospinoz

İlk 2 bölümünü izledim. Gantz'a benzeyen bir dizi. İzlenir, fena değil.

doktor1881

Bölüm:1 Manga uyarlaması (Haro Aso'nun eseri) olan dizi ilginç başladı Bildik bir konusu var  (Benzer konularda çeşitli filmler mevcut)Tokyo da geçen olayda üç arkadaş yeni ortama uyum sağlamaya çalışır Bölüm sonunda ortaya çıkan Yuzuha ilerleyen bölümlerde diziye damgasını vuracak gibi

Bölüm Notu:7.5/10

doktor1881

Bölüm:2 Yeni bir oyun,kalabalık bir oyuncu grubu. Heyecan üst seviyede.Gerilim yüksek

Bölüm Notu:8/10

V

1.sezonu 1 oturuşta bitirdim tabiri caizse.Genel puanın 9/10..
"İstemem,eksik olsun.."

Mrtekin

Diziyi ben de beğenenler arasındayım. Bir mangaseveri cezbedecek tüm unsurlara sahip, kaliteli bir prodüksiyon.

Teşekkürler Erol Ağabey:-)
They drew first blood...

doktor1881

Bölüm:3 Finali hiç beklediğim gibi bitmedi Benim beklentim daha değişikti Kupa 8 lisi oyunu gerçekten çok zordu İnsanın beynini zorlayan bir dizi

Bölüm Notu:8.5/10

doktor1881

Alıntı yapılan: Mrtekin - 17 Aralık, 2020, 15:03:12
Diziyi ben de beğenenler arasındayım. Bir mangaseveri cezbedecek tüm unsurlara sahip, kaliteli bir prodüksiyon.

Teşekkürler Erol Ağabey:-)
asıl ben teşekkür ederim bu platformun amaçı gözden kaçırdığımız bir şeyi burdan yakalamamız. Bu kitap olur dizi olur film olur
Bende çok şeyi burada sizin ve diğer arkadaşların  sayesinde öğrendim Ama yoğun çalışmadan dolayı ağır seyrediyorum diziyi herhalde

doktor1881

Bölüm:4 Oyunların yaratıcısı kimse çok acımasız Bu oyunlardan sağ çıkmak çok zor Güya bu bölümdeki oyun Sinek (İskambil kağıdı) idi
Nefesim kesildi Öz eleştiri yapınca ilk oyunu bile kazanamayacağımı anladım

Bölüm Notu:9/10

doktor1881

Bölüm:5 Nerede bu dizinin klanı derken 5. bölümde Sahil bölgesi ve lideri Şapkaçı ortaya çıkar
İnsanlar zor durumdayken kendilerini daha da zor duruma düşüren bir lider bulurlar herzaman

doktor1881

Bölüm:6 Cennet gibi görünen Sahil'in birde görünmeyen yüzü var Sahildeki en büyükgüç elinde silahları bulunduran Militanlar
Bu arada Sahil nedir Ana amaç nedir her şey anlatılırken acımasız oyunlar devam etmektedir

doktor1881

Bölüm:7 Herkes kartların peşinde olup türlü ayak ayak oyunları dönerken güvenli liman sahil bir anda oyun alanına döner Oyun ''Cadı Avı'' dır
Muhteşem bir bölüm sizi bekliyor İyi seyirler

Bölüm Notu:10/10

doktor1881

Bölüm:8 (Sezon FinaLi) Sahil'deki katliamdan kurtulan az miktardaki insan ne yapacağını şaşırır Arisu ve diğerleri oyunun merkezi metrodaki üssü bulur Ama orada saşırtıcı bir sürpriz vardır 2.sezon 2021 sonunda imiş Muhtemelen ne olduğunu o zaman unuturuz Ama siz renkli kart oyunlarına yine de hazır olun

Bölüm Notu:9.5/10

worldman

Dün itibarı ile 1.sezonu bitirdim. Son bölümlere yaklaştıkça tempo ve  merak tavan yaptı...

AU4

Japon dizisi çok iyi olmaz diye başladım ama gerçekten başarılı bir dizi olmuş.