Sandman

Başlatan dean, 14 Nisan, 2021, 11:00:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Netflix, Sandman dizisi hazırlıklarına devam ediyor. Dizinin bu sene içerisinde yayınlanması bekleniyor. Allan Heinber dizinin showrunner'ı. Netflix tarafından yapıldığı için şahsen hiçbir beklentim yok. Bakalım asıl olacak.

rorschach1940

Bir Sandman fanı olarak Lucifer ve Lucien için yapılan oyuncu tercihi ve dizinin günümüz tarihinde geçecek olması moralimi çok bozdu. Neil Gaiman bir röportajında mekanları direkt çizgi roman sayfalarından 3d tarattıklarını ve dizi için olabilecek en iyi hale getirmeye çalıştıklarını söylemişti. Her şeye rağmen umarım iyi bir dizi olur.

dayıcomics

Bu diziyi HBO yapmalıydı. Netflix'in Witcher'da neler yaptığını gördük.

KenParker

American Gods gibi ilk sezon bomba gibi başlar. Devamında çok şey anlatacakmış gibi yapıp hiç bir şey anlatamadan bitirir diyorum. Hatta daha beterini yapıp batırır diyorum. Sandman evreni daha büyük çünkü. Hem Sandman'daki binbir hikayenin hangi kısmını verebilecekler? ciddi soru işareti.

dean

Mrtekin

İlk bölüm itibarı ile beğendim. Güzel iş çıkarmışlar.
They drew first blood...

battlehammer

Alıntı yapılan: KenParker - 21 Nisan, 2021, 20:32:08
American Gods gibi ilk sezon bomba gibi başlar. Devamında çok şey anlatacakmış gibi yapıp hiç bir şey anlatamadan bitirir diyorum. Hatta daha beterini yapıp batırır diyorum. Sandman evreni daha büyük çünkü. Hem Sandman'daki binbir hikayenin hangi kısmını verebilecekler? ciddi soru işareti.

Aslında Neil Gaiman buna ve benzer endişelere baya net cevap vermişti.

"I want to have faith in Netflix but then I remember how American Gods got totally fucked. The Sandman looks great but I almost feel like @neilhimself projects rarely survive corporate meddling. Excited to watch though." diye soran birine (tr: Netflix'e inanmak istiyorum ama sonra Amerikan Tanrıları'nın nasıl içine sıçıldığını hatırlıyorum. Sandman harika görünüyor ama Neil projelerinin "kurumsal işgüzarlıktan" nadiren kurtulabildiğini hissediyorum.)

Gaiman şöyle cevap veriyordu: "There's a huge difference. I didn't make American Gods. I made this" (tr: Arada oldukça büyük bir fark var. Amerikan Tanrıları'nı ben yapmadım ama bunu ben yaptım.)

Son bir yıldır, depresyonla, hastalıkla, bin bir türlü bokla mücadele ederken, zaman zaman sabrım tükendiğinde ve artık yeter dediğimde, kendime söylediğim, sabır taşı gibi sarıldığım üç beş şeyden biriydi "Ama Sandman izleyeceğiz bu yaz ve galiba çok iyi olacak". Ve bu sefer haklı çıkmışım gibi görünüyor. Hayat bir gün öncesinden çok daha güzel benim için şu anda. Ha nefret edecek olan yine eder, bir sebep bulur. Ona yapacak bir şey yok. (aslında var ama insanları Gulag'a gönderip, 20 yıl boyunca taş kırmayla mahkum etmeme izin vermiyorlar maalesef)

Mrtekin

An itibarı ile bitirdim. Bazı bölümler çok iyi, bazı bölümler ortalama üstü olarak gidiyor ama genel olarak çok iyi
bir iş çıkmış. Oyuncuların performansı çok farklı ve de iyi, detaylı bir hazırlık süreci geçirip oynayacakları rollere çok iyi adapte edilmişler.

Devam sezonlarının geleceğini düşünüyorum.
They drew first blood...

Mrtekin

2. sezon hazırlıkları başlamış. İlk 10 bölüm, Sandman'in orijinal 75 sayısının ilk 16 sayısına dayalı idi. Herhalde 2. sezondan sonra, ilgi yoğunluğuna göre, yavaş yavaş spin off planlamaları da yapılabilir gibi geliyor.

https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/neil-gaiman-kimse-sandman-bekciligi-yapmasin/
They drew first blood...

hanac

İlk bölümü izledim ve oldukça beğendim.

Devam edeceğim.

Animvader

Netflix kalitesinin üzerinde bir iş olmuş. Çizgiroman uyarlaması olarak da aslına mümkün olduğunca sadık bence.

darkwood

İlk bölüm olarak fena değildi, Sandman çizgiromandan kalitesinden fazla sapmamışlar. Bunda Nail Gaimen'in etkisi olduğu da oldukça açık.
Bakalım diğer bölümler nasıl olacak.
Darkwood Sakinleri..

doktor1881

Bölüm:1 İlk bölüm olarak çok güzeldi hiç sırıtmadı Görsel olarak bir kaç hata hariç mükemmeldi Seyrederken zevk alacaksınız ve insanoğlunun hırsını bir kez daha iliklerinizde hissedeceksiniz

Bölüm Notu:9/10

battlehammer

Dün akşam yatmadan önce tekrar izledim 6. bölümü. Çok ama çok güzeldi.
Casting özellikle inanılmaz, "siyahi death olur mu?" diye twitterda kıvıl kıvıl kaynaşan alt-rightcı tayfanın bile sesi çıkmıyor artık. Gözlerim doldu gerçekten.

Netflix'de bu kadar iyi bir şey izlediğimize inanamıyorum. 20 küsur yıl önce Yüzüklerin Efendisi'ni sinemada izlediğimde hissettiğim şeylere benzer hissediyorum. Çok iyi geldi benim ruhuma. Gerçekten özel bir adam Neil Gaiman.

KenParker

Umduğumdan iyi çıktı. Diziyi çekenler Nail Gaiman'a danıştıkları için sorunsuz iş çıkarmışlar. Bu sezon ilk iki cildi içerdiğine göre epey sezonluk malzeme var demektir.

Siyahi Ölüm'ü yadırgadım yalnız. Siyahiliğnden değil de, hani Ölüm'ün yaptığı işe zıt neşeli yanı, felsefi konuşmaları, candan kardeşlik halleri var ya hani, artık yok. Bilmiyorum, belki de oyuncu becerememiş.