X - MEN KLASİK - Gerekli Şeyler

Başlatan michel, 07 Nisan, 2011, 16:32:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Taaa ilk cilt çıktığında almış, devamını getirmemiştim. Dün ilk cilde tekrar göz gezdirince devam edesim geldi. 4.cilt tükenmiş umarım en kısa zamanda basarlar. Thor Klasik ile birlikte verdim siparişi.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

X-men klasik serisinde Uncanny X-men fasiküllerinden en son hangisi basıldı yardımcı olacak var mı?

gamlıbaykuş

Bir an yeni sayı mı geliyor acaba diye sevindim, malûm uzun zamandır kullanılmayan bir başlık >:(
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

memospinoz

Alıntı yapılan: rumar80 - 21 Mayıs, 2018, 15:32:07
X-men klasik serisinde Uncanny X-men fasiküllerinden en son hangisi basıldı yardımcı olacak var mı?

7. cildin arkasında "Bu ciltte Uncanny X-Men 176-184 sayıları ve Özel Sayı 7 yer almaktadır." yazıyor.

rumar80

Alıntı yapılan: gamlıbaykuş - 21 Mayıs, 2018, 16:05:03
Bir an yeni sayı mı geliyor acaba diye sevindim, malûm uzun zamandır kullanılmayan bir başlık >:(

Tabi ki yeni sayı ile ilgili değil. Sadece elimdeki orjinal klasik maceralar ile Türkiye arasını belirlemek istedim.

rumar80

Alıntı yapılan: memospinoz - 21 Mayıs, 2018, 20:53:19
7. cildin arkasında "Bu ciltte Uncanny X-Men 176-184 sayıları ve Özel Sayı 7 yer almaktadır." yazıyor.
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

dayıcomics

bu serinin pek azı artık piyasada bulunuyor. yakalayabildiğinizi alın zira gerekli tekrar basmazsa bulamazsınız.

pizagor

Eritmeye çalıştığım 'alıp da bir türlü okuyamadıklarım' tomarından keyifle, hazla, sindire sindire okuduğum bir seri oluyor Klasik X-Men. Arka Bahçe'nin başlattığı ve 6 cilt sürdürebildiği Klasik X-Men'den sonra, Claremont döneminin devamını getiren Gerekli Şeyler baskılarından Melike Acar kapağını tercih ettiğim birinci cildi ve sonrasında da ikinci cildi tamamlayıp özenle yerleştirdim kitaplığa. Bu ciltlere iyi bakmalı, yıpratmamalı. Yolum tekrar tekrar bu ciltlere düşecek, ne okusam diye kendi kendime sorduğumda aklıma ilk düşenlerden olacak belli ki.

Yedinci cilde gelmeme daha çok var ancak Claremont dönemi bu ciltle tamamlanmıyorsa (ki Wikipedia'ya göre tamamlanmıyor, 17 yıl boyunca X-Men yazarlığını yapan Chris Claremont'un yazdığı son sayı #279 oluyor) yarım bırakılmış olması okurlar için net kayıptır.

Acaba bir gün devamı gelir mi?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Bir X-men, daha özelinde Claremont hayranı olarak Türk okuyucular için keşke derim ama çok zor gözüküyor. Oysa bizdeki yedinci ciltten sonra karşımızda trial of Magneto, Mutant Massacre, Inferno, Muir island saga, X-tinction agenda var

pizagor

Eylül 2002'de sonlandırılan Klasik X-Men'in devamı 2011'de gelmişti. ' Bi' umut ' artık benimkisi...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

connyapku

Ben umudumu yitirdigim icin 185-261 fasikul olarak almistim.

darbove

Şu klasikler keşke renkli basılsaydı. Dönem zaten detaycı anlatımla ilerliyor. Bir de üstüne siyah beyaz olunca insanı çok fazla zorluyor. Mide kaldırmıyor bir yerden sonra. Elime alıyorum 3 sayfadan sonra bir daralma geliyor bana.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Vassago007

Alıntı yapılan: darbove - 06 Temmuz, 2021, 23:30:08
Şu klasikler keşke renkli basılsaydı. Dönem zaten detaycı anlatımla ilerliyor. Bir de üstüne siyah beyaz olunca insanı çok fazla zorluyor. Mide kaldırmıyor bir yerden sonra. Elime alıyorum 3 sayfadan sonra bir daralma geliyor bana.

Vakti zamanında çıkan Amerikan çizgi romanlarını okuyamama ve sevmeme sebebim, o dönem için kötü baskı küçük boy edisyon işkence gibi geliyordu. Şimdiler de okuyorum ama orjinal edisyonda basılması buna büyük etken (eski klasikler gene zor çok yazı az resim misali)

ZGeralt

X-Men Milestones ismiyle klasikleşmiş X-Men hikayeleri basılıyor Amerika'da bir süredir. Kuşe kağıda ve renkli :)
Mutant Massacre, Inferno, Messiah War, Onslaught vs.  gibi hikaye başlıklarıyla. 300-400 sayfalık, soft cover bu ciltler 25-30 dolara satılıyor gördüğüm kadarıyla.
Bu şekilde bir edisyon ile basılsa almak isterim ancak fiyat ne olur, buradaki okura ne kadar hitap eder bilemiyorum. X-Men maalesef bizde çok satan bir seri değil gibi.     
Geçen sene iki tane klasik hikaye bastı Marmara, acaba satışlardan memnun kaldılar mı ? Devamı gelse güzel olurdu...

rumar80

Ki bir tanesi Dark Phoenix idi ve daha önce siyah beyaz basılmıştı.
  Diğeri de mutant genesis idi ve 1996-97 yıllarında renkli basılmıştı.

Umarım satışlar iyi olmuştur da benzer klasik hikayeler en azından basılır. Ama Claremont döneminin kötü yanı; o klasik hikayeye gelene kadar diğer fasiküllerde tohumların atılması. u yüzden bazen konuya hakim olamayan okuyucu klasik macerayı okurken bu da nereden çıktı diye düşünebilir.