X - MEN KLASİK - Gerekli Şeyler

Başlatan michel, 07 Nisan, 2011, 16:32:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gamlıbaykuş

Uzun zaman olmustu çıkacak olmasına sevindim. Resimden anladığım kadarıyla yine iki cilde bölünmüş gibi. Umarım devamı için çok beklemeyiz. Ayrica Ali abinin söylediklerine de sonuna kadar katılıyorum...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

yalcinerol345

3.sayı haftaya raflarda.Kaynak;Kahramanlar burada

rumar80

Arka bahçe Facebook'dan açıkladı: klasik X-men 3 satışta. İçinde yeni filme kaynak olan efsanevi "Days of figüre past" ta var. Keyifli okumalar.

connyapku

Arkadaslar benim bir sorum olucak.Simdiye kadar cikan klasik  x men 3 cilt anladigim kadari ile 120-144 saylari iceriyor. John Byrne nun cizdigi bu sayilardan baslanmasi guzelde yine onun cizdigi 111-119 neden yayinlanmadi ? Kitaplari almama ragmen inceleme firsatim yok ama yazilanlara gore 120 den baslanmis.
Yayinlanma ihtimali varmi?

connyapku

108. sayidan diyebiliriz bu sayilar 108-110-111 en iyi 100 cizgiroman sayilarinin icinde.

yalcinerol345

Sanırım daha önceki sayılar Arkabahçe tarafından yayınlanmıştı. 

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 14 Nisan, 2013, 21:35:20
Sanırım daha önceki sayılar Arkabahçe tarafından yayınlanmıştı.

Arkabahçe Vol. 1' i yayınlamıştı. O da 6 sayıya bölerek ve ben sıralı yayınlandı diye hatırlıyorum.

rumar80

6 sayılık seri olarak yayınlandı. Ekrem haklı.

gamlıbaykuş

Hazır konu canlanmış ve Mişel abi de forumda iken 4. Sayıyı bir an önce görmek istediğimizi dile getirwyim...

connyapku

yalcinerol345

3.sayı 1981'li yıllara ait sayıları kapsıyor.1983-1984 yıllarında yayınlanan Conan sayıları içinde, Amerika'da en çok satanlar diye bir liste yayınlanırdı.Bu listede X-Men hep birinci sırada olurdu.Okur mektupları'nda, X-Men yayınlansın diye yazıldıkça, okur henüz X-Men okumaya hazır değil,diye cevaplanırdı.
Ne mutlu ki şimdi o sayılara doğru gidiyoruz.

Gambit

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 26 Mayıs, 2013, 14:53:19
3.sayı 1981'li yıllara ait sayıları kapsıyor.1983-1984 yıllarında yayınlanan Conan sayıları içinde, Amerika'da en çok satanlar diye bir liste yayınlanırdı.Bu listede X-Men hep birinci sırada olurdu.Okur mektupları'nda, X-Men yayınlansın diye yazıldıkça, okur henüz X-Men okumaya hazır değil,diye cevaplanırdı.
Ne mutlu ki şimdi o sayılara doğru gidiyoruz.

Ne mutlu ki gereksiz bainli edildigimiz essegesse afyonundan kurtulmaya basladik ve Amerika nin 30 yil gerisinden takip edebiliyoruz (!)

Nightrain

Uncanny X-Men bizde neden siyah-beyaz yayınlanıyor? Comixology'de bakıyorum, bu zamana kadar çıkan sayıların hepsi renkli. Sırf bu yüzden alasım gelmiyor inanın.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

omega red

Alıntı yapılan: Nightrain - 30 Mayıs, 2013, 11:54:58
Uncanny X-Men bizde neden siyah-beyaz yayınlanıyor? Comixology'de bakıyorum, bu zamana kadar çıkan sayıların hepsi renkli. Sırf bu yüzden alasım gelmiyor inanın.

türkiyede yayınlanan seri "essential x-men" amerikada da siyah beyaz yayınlanan bir arşiv dizisi. bazı önemli maceraların renkli olarak tekrar  basıldığı "masterworks" arşiv dizileri haricinde 90lardan önceki eski marvel serilerinin renkli tekrar basımı bulunmuyor. Ayrıca o dönemin renklendirmeleri oldukça kötü olduğu için pek bir kaçırmıyoruz.

tommikser

Evet X-men Klasik 4'ü okumak için yoğun bür mücadele veriyorum.X men okumak anladım ki gerçekten bir işkence.Arkadaş o dönem mi kötü yoksa ben mi deliriyorum anlamadım.Bir kere balon balon balon vallahi roman okur gibi oldum.Daraldım bazı yerleri okumadan geçtim.Bir sayı sonrası geçen sayının özetini iki sayfa falan verdikleri sayfalar var ya tam işkence.Anlat anlat anlat lan oğlum daha demin okudum ne gereksiz konuşuyon diye diye kendi kendime konuşa konuşa delirecem.

Bu esenşıl aleminde sanırım X men okumak için budist falan olmak lazım.Meditasyon falan yapıp sinirleri aldırıp okuyacaksın.Yoksa mazallah var ya adamı sinir hastası eder :D