X - MEN KLASİK - Gerekli Şeyler

Başlatan michel, 07 Nisan, 2011, 16:32:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Ben şunu anladım Sn. Semerci, herşeyi zamanında okumak iyi.

Yıllar sonra nostalji niyetine okuduğumun % 90 ından zevk alamadım.

tommikser

Valla abi bende de aynı sıkıntı var.Bir Thorgal okurken yok ne bileyim yeni Teksi bile okurken acayip keyif alıyorum.İnş. klasik Örümcek te aynı sıkıntıyı yaşamam
;)

HacıGeraltEmmi

Bazı eserlerin zamanı hiç geçmez. Thorgal, Conan, Red Kit, Asterix gibi... Büyük çoğunluğu ise döneminde güzeldir, nostalji için 1-2 sayı çekilirler ancak. Zorlamıyorum o yüzden kendimi. ;) 

gamlıbaykuş

Eski meski, nostalji mostalji ben Essenşılları seviyorum. Okumak da ayrı bir zevk veriyor. Mesela İç Savaşdı Gizli İstilaydı derken Comics alemi birbirine giriyor. Şimdiye kadar çıkan Essenşıllarda böyle bir sıkıntı yaşamadım :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

tommikser

Valla aslında Gizli İstila bence tam araklama.Hemde kendi kendilerinden araklamışlar.Nasıl derseniz çok kolay cevabı.Fantastik Dörtlü Alfa zamanında hatırlar mısınız bilmem.Bir maceradaSukrullar gene bizim kahramanların yerine geçiyordu.Örümce Adam Xmen zannetikçe birilerini adamlar değişip duruyordu.Bunu ilk olarak anlamamışlardı sonradan çıkmıştı olay.Bence Gizli İstila neredeyse birebir araklama.Kapakta bu;

Nightrain

Alıntı yapılan: omega red - 30 Mayıs, 2013, 14:09:38
türkiyede yayınlanan seri "essential x-men" amerikada da siyah beyaz yayınlanan bir arşiv dizisi. bazı önemli maceraların renkli olarak tekrar  basıldığı "masterworks" arşiv dizileri haricinde 90lardan önceki eski marvel serilerinin renkli tekrar basımı bulunmuyor. Ayrıca o dönemin renklendirmeleri oldukça kötü olduğu için pek bir kaçırmıyoruz.

Bence gayet güzel renklendirmeler mevcut.  Days of Future Past (bizde 3.cilt)'te bir örnek:

Şahsen siyah beyaz yerine renklilerini okumayı tercih ederdim. =)
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

tommikser

Bence de renkli yayınlanması gerekirdi.Maliyet falan demeyin bence hemen.Elimizde örnek var Superman vs Örümcek adam sayısı çok iyi olmamışmıydı?Bence o kağıt kalitesinde renkli yayınlansa alanı daha çok olabilirdi.Yeni nesil renkliye daha yakın.Bir tek mangalar bunun dışında duruyor sanırım.

omega red

bu renklendirme fazladan verilecek 10-15 liraya hiç mi hiç değmez bana göre.

tommikser

Bence de Xmen klasik için hiç gerek yok.Bence klasik Xmenler kadar okurken adamı uyuz edeni de yoktur sanırım.

dean

Ben açıkçası siyah-beyaz, Essential konseptini seviyorum. O dönem ki maceraları da seviyorum. Ama şöyle de bir durum var günümüz amerikan çizgi romanına alışan bünyeye hafif gelebilir hikayeler.(bi'de bazen romansı anlatım can sıkabiliyor)

tommikser

Dean dostum çok balon var.Bir ara sayacam valla özel bir sayfada kaç kelime var diye.Bir X men e bak birde Milazzo'nun balonsuz Ken Parker'ına.İsterse balonsuz bile anlatabiliyorusn.Acaba o dönem okuma yazmayı daha kolay söksün diye mi o kadar balon ve boş konuşma eklemişler ;D ;D ;D

dean

Alıntı yapılan: gunessemerci - 04 Temmuz, 2013, 13:55:52
Dean dostum çok balon var.Bir ara sayacam valla özel bir sayfada kaç kelime var diye.Bir X men e bak birde Milazzo'nun balonsuz Ken Parker'ına.İsterse balonsuz bile anlatabiliyorusn.Acaba o dönem okuma yazmayı daha kolay söksün diye mi o kadar balon ve boş konuşma eklemişler ;D ;D ;D

Haklısın, o dönem çok balon ve yazı var. Bazen gereksiz bile dedirtebiliyor. Valla itiraf edeyim ingilizce Essential okurken konuşmaları değilde o köşelerdeki anlatım kısmını atladığım oluyor  ;D

okuyan çocuk

dean

Alıntı yapılan: okuyan çocuk - 04 Temmuz, 2013, 18:20:50
x men klasik 5 nezaman geliyor ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Şu an için belli değil. Sırada, Spider-Man ve Avengers'ın klasik maceraları var. Belki ondan sonra Wolverine ile birlikte gelir.

hennessy

Ben bu X-Men den bişi anlamıyorum :) onun için yorumsuzum sırf ilke kardeşime destek için X-Men alıyorum ondanda eh işte bişiler anladım :) onun için X-Men bana uzak Güneşime yakın olsun
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları