The Wolverine (2013) - XMU Film 6

Başlatan pizagor, 08 Şubat, 2012, 11:59:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

13 yaş kabusundan sinemada gidemediniz için sonunda DVD'sini izleyebildim. Gerçekten çok başarılı bir film olduğunu düşünüyorum. Karakterler, öykünün anlatımı çok güzel. Bu senenin bence en iyi çizgi roman uyarlaması filmi olacak.
  Bir de Jean Grey'in varlığı çok iyi oturtulmuş.
  Post credit sahne de Days Of Future Past'a süper kapı aralamış.
  Hasan 2 yıl bekleme hemen izle.

V

Hugh'un karizması tek başına filmi izletmeye yetiyor zaten.Silver Samurai mevzuları bazılarının hoşuna gitmeyebilir ama ben beğendim.
"İstemem,eksik olsun.."

dean

İzleyicinin bir kısmı " filmde çok az aksiyon var. Bir X-men filminde niye hiç mutant yok ! Wolverine niye bu kadar etkisiz. Film boyunca vık vık konuşuyorlar." gibi eleştirilerde bulunmuştu ve halen de devam ediyor. Şimdi şöyle bir durum var ;

1. Bu bir X-Men filmi değil. Wolverine filmi elbetteki Wolverine odaklı olacak ve elbetteki göz alıcı diğer mutant güçler olmayacak. 2009 yapımı filmde çok mutant vardı da ne oldu ?

2. Filmde az aksiyon var diyenlere hızlı tren sahnesi bir daha izleyin demek istiyorum ve sonlara doğru gelişen Wolverine vs. Shingen Yashida dövüşüne duygusal yoğunluk olarak bakmalarını istiyorum.

3. Japonya'da geçen bir filmden azda olsa Felsefik altmetin beklemeyene diyecek bi'şey yok zaten.

4. Wolverine etkisizmiş. Peki filmin konusu zaten bu değil mi ? Wolverine'in kendine tamamen yabancı bir Dünya'da, tek başına ölümsüzlüğüne bile göz dikmiş adamların arasında direnmesi değil mi ?

Herneyse. Kısaca bu film X-Men serisinin en iyi filmidir. Brian Singer'ın X-Men filmlerini hiç bir zaman sevemedim. Sinemada ki X-Men serüveninden de zaten nefret ediyorum. Bu aptalca uyarlanmış serinin hengamesinden uzak -hatta bir okyanus uzak- macera bence bütün X-Men serisinin toplamından bile güzel.

hanac

Dean yukarıdaki yazısında filme en iyi X-Men filmi demiş ama ben katılamayacağım.

Ben filmi vasat buldum.

Üstüme gelmeyin küserim   :)

BAHADIR

Filmin en güzel yeri film bittikten sonra ki havaalanı sahnesi idi... :)

hanac

Alıntı yapılan: BAHADIR - 27 Aralık, 2013, 18:43:00
Filmin en güzel yeri film bittikten sonra ki havaalanı sahnesi idi... :)

Kesinlikle haklısınız Sn. Bahadır.  :)

dean

Alıntı yapılan: hanac - 27 Aralık, 2013, 18:30:58
Dean yukarıdaki yazısında filme en iyi X-Men filmi demiş ama ben katılamayacağım.

Ben filmi vasat buldum.

Üstüme gelmeyin küserim   :)

Olabilir, genel toplama bakıldığında sevmeyeni seveninden daha çok.

BAHADIR

Alıntı yapılan: hanac - 27 Aralık, 2013, 18:50:00
Kesinlikle haklısınız Sn. Bahadır.  :)

Bu mesajın çıktısını alıp çerçeveletmek lazım...

Hasanın beni onayladığı (ve desteklediği) ilk ve tek mesaj olarak tarihe bir not düşmek gerek...

dean

Arkadaşlar film nihayet ev sinemasına geldi. Bende yarın 2D Blu-ray'ini alıyorum. 3D malesef combo değil.

dean

Alıntı yapılan: dean - 27 Mart, 2014, 12:39:51
Arkadaşlar film nihayet ev sinemasına geldi. Bende yarın 2D Blu-ray'ini alıyorum. 3D malesef combo değil.

Gittim filmi almaya bugün. DVD'ler gelmiş Blu-ray'lar gelmemiş haftaya kalmış. Ben de Les Miserables'ı aldım. Bu filmin Blu-ray'i bir türlü çıkmadı gitti  :'(

hennessy

Wolverine filminden çıkartılmış ancak blu-ray'de görülebilen sahne işte kostum bu ya UGH!

https://vimeo.com/79469343
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

Hugh Jackman'ı bir kez olsun o kostüm içinde görmek isterdim. Ama olmadı ve olmayacak. Fox hiçbir X-Men filminde orjinal kostümleri kullanmaya yanaşmadı. Şu ana kadar 7 X-Men ailesi filmi çekildi ve çoğunda kahramanlarımız siyah deri kıyafetler giymek zorunda kaldılar. Sadece X-Men First Class'da yayınlanan ilk sayılardaki kostümleri görebilmiştik o kadar. Ki aslında hiç de ilk zamanlar söyledikleri gibi kötü yada itici durmadı kostümler. Aksine siyah deriler ne kadar ekibimize takım havası vermiş olsada her zaman tekdüze geldi göze. Takım havasının yaratılması için illa karakterlerin aynı yapıda elbise giymesi gerekmiyor Bkz. Avengers.