Western Muhabbeti-Kim Kazanır?

Başlatan caretta, 10 Mayıs, 2015, 21:31:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Teksas'tan Yarasa, Tommiks'ten Binbir Surat'a karşı.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

aaciltan

Binbir surat açık ara kazanır...
Yarasa'nın hiç şansı yok

caretta

Yarasa ve Binbirsurat!Yarasa kara çarşaf giymiş bir İngiliz casusu.Yumruk attığı kişilerin yüzüne "GB"damgası vuruyordu.Blek ve arkadaşlarını epeyce
uğraştırmıştı.Binbirsurat (Magicface)Tommiks ve arkadaşlarını çok uğraştırmış çok zorlu bir düşmandı.Tam bir kılık değiştirme ustası.Doktor ve Konyakçı dahil birçok kişinin kılıklarına girmişti.Kadın ve kızılderili dahil.Pek düşmanlarını öldürmüyordu.Bana göre kurnazlık,ustalık,örgütçülük açısından Yarasa'nın bayağı önünde giden birisi.Hatırladığım kadarıyla iki kez geliyor.İlk macerada nehir kenarında Tom ile dövüşürken üzerine yıldırım
düşerek nehre yuvarlanıyordu.İkinci gelişnde sağ olarak yakalanıyordu.Gerçek yüzünü ancak o zaman görmüştük.Dazlak kafalı,zayıf biriydi.Çocukluğumda macaralarını biraz da hayranlıkla okuduğum Binbirsurat diyorum.

s.b

Oylamada bir tuhaflık var.
Ben, aaciltan ve caretta, Binbir Surat dedik ama oylama 2-1 şeklinde.

doktor1881

V

"İstemem,eksik olsun.."

xmenac

Binbir Surat açık ara kazanacak gibi gözüküyor. :)

Animvader

İkisi hakkında da hiç bir fikrim yok, herkes binbir surata veriyor diye mazlumun yanında olayım dedim Yarasaya verdim oyumu. ;D

aa

Yarasa Binbir Surat yanında çok masum kalır. Birbir Surat dedim. Yarasa maceraları bir albümde biter, oysa Binbir Surat maceraları çok daha uzundur.
Esse Gesse Hayranı...

s.b

Binbir Surat açık ara önde gidiyor.

s.b

ZAGOR-ÇELİK BLEK

köstebek

tam bir iki yiğit çıktı meydane durumu olmuş...

Zagor her ne kadar sert görünse de, birebirde Çelik Blek'in o kasların hakkını vermesi lazım diyorum...

caretta

Zagor ve Çelik Blek.Ben hiç fiziki güç tartışmasına girmeyeceğim.Zagor 1840'larda Darkwood Ormanı'nda yaşıyor.Çiko'su ile keyfi yerinde.
Bir de "Baltalı İlah"ayakları ile kızılderilileri kafakola almış.Arada hır çıkaran kızılderili kabilelere,haydutlara derslerini veriyor.Kale komutanları ile
de arası iyi.Bağımsız,yeni yeni zenginleşmekte olan bir ülkede keyif sürüyor.
     Çelik Blek ise bir özgürlük savaşçısı.İngiliz idaresi altında olan ülkesinin bağımsızlığı için savaşıyor.Sadık avcıları ile bu mücadeleye baş koymuş.
Zagor ile ortak özellikleri yok değil.Her ikisi de kızılderililer tarafından seviliyor,sayılıyor.Para pulla işleri yok.Zagor arada bir kadınlarla takılıyor ama
Blek'te bunlar hiç yok.Blek'in arkadaşları Profesör sağduyu,kurnazlık,planlı olmayı temsil ediyor.Çocuk yaştaki Rodi de bu yeni ve özgür ülkenin
genç umudunu temsil ediyor.Çiko ise adeta bir mizah karakteri gibi.Ne bileyim Meksika'nın Amerika karşısındaki ezikliğini mi simgeliyor?
       Her iki karakteri de seviyorum ama ulvi amacı Blek'i birkaç adım öne taşıyor.

xmenac

Zagor kazanır gibi gözüküyor.

hanac