Rise of Empires: Ottoman

Başlatan hennessy, 25 Ocak, 2020, 21:33:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

https://www.imdb.com/title/tt9244578/

Benim için bu toprakların gördüğü en iyi iki lider komutandan biri Sultan Mehmed öbürü de Atatürk tür. Diziyi bir solukta bitirdim. Eleştirecek yanları da var ama güzel bir hikaye örgüsü var İlber Hocanın olmaması üzücü....7.5/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dayıcomics

Yayınlandı mı bu belgesel? :o

hanac

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dayıcomics

doktor1881

24 Ocak 2020 tarihinde altı bölümlük tek sezonun yayınlandığı, yönetmen koltuğuna Emre Şahin'in oturduğu, senaryosu Celal Şengör ve Emrah Safa Gürkan danışmanlığında; Kelly McPherson tarafından kaleme alınan, tarih ve kurgu türündeki Netflix'in Türk orijinal belgesel dizisi Belgesel tarzında olan dizi, Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluş dönemini bitiren olay olan Kostantiniye'nin düşüşünü ve Fatih Sultan Mehmet'i farklı bir açıdan ele alıp anlatmaktadır

doktor1881

Bölüm:1 Jeneriğinde dediği gibi ''Bir İmparatorluğunun yükselebilmesi için diğeri düşmek zorundadır''
Değişik bir gözden olayları izlemek değişik Dizi Gladyatör filmi çekim tarzında hatta ilk bölümde o filmden bire bir sahne bile vardı
Tavsiye ederim ilk bölüm tahta çıkma ve siyasi oyunlarla geçti

Bölüm Notu:9/10

doktor1881

Bölüm:2 Sultan 2. Mehmet'in çocukluğu ile geçen bölümde bizim öğrendiğimiz 12.yaşta tahta geçişi ve ayrılışı ile bilgilerle çelişiyor
Zorlu kuşatma devam ediyor

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

Bölüm:3 İstanbul Fethinde unuttuklarımı hatırladığım  veya bilmediklerimi öğrendiğim belgeseli film tadında izliyorum
Lağımcıları,Haliç önündeki savaşı destek aldığımız unsurları görüyoruz

Bölüm Notu:8.5/10