Monster - Marmara Çizgi (Devam ediyor)

Başlatan dean, 18 Mayıs, 2021, 19:07:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Monster Cilt 1

Herkes hayatının bir noktasında tereddüte düşer. Yetenekli cerrah Dr. Kenzo Tenma için de bu durum farklı değil. Fakat başarılı bir kariyer peşinde koşmayı bırakıp hayat kurtarma yeminine yoğunlaşmasının zalim bir yaratığın doğumuyla sonuçlanacağını bilmesi mümkün olamazdı. Şimdiyse iyi ve kötüye dair tüm şüpheleri dehşet verici bir somutlukla karşısında. Yıllar sonrasında, çalkantılı bir birleşme döneminden geçmiş Almanya'da, orta yaşlı ve çocuksuz çiftler
peş peşe cinayetlere kurban gitmektedir. Seri katilin kimliği belli. Cinayetlerinin nedeniyse muamma. Dr. Tenma, katilin ikiz kardeşini bulmak ve bu "Canavar"ın sırrını çözmek için yola koyuluyor.

darbove

Alıntı yapılan: dean - 18 Mayıs, 2021, 19:07:56

Herkes hayatının bir noktasında tereddüte düşer. Yetenekli cerrah Dr. Kenzo Tenma için de bu durum farklı değil. Fakat başarılı bir kariyer peşinde koşmayı bırakıp hayat kurtarma yeminine yoğunlaşmasının zalim bir yaratığın doğumuyla sonuçlanacağını bilmesi mümkün olamazdı. Şimdiyse iyi ve kötüye dair tüm şüpheleri dehşet verici bir somutlukla karşısında. Yıllar sonrasında, çalkantılı bir birleşme döneminden geçmiş Almanya'da, orta yaşlı ve çocuksuz çiftler
peş peşe cinayetlere kurban gitmektedir. Seri katilin kimliği belli. Cinayetlerinin nedeniyse muamma. Dr. Tenma, katilin ikiz kardeşini bulmak ve bu "Canavar"ın sırrını çözmek için yola koyuluyor.

Sanırım lone wolfun tahtını alan eser bu oldu. Periyodun manhwalar ve şeytani ilahi gibi olmaması umuduyla. Hayırlı olsun.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Nightrain

Seneler önce Gerekli Şeyler manga atağına başladığında, "Monster ve 20th Century Boys'u basmayı düşünüyor musunuz?" diye sormuştum. "Naoki Urasawa mangalarını basmak o kadar kolay değil" demişlerdi. Demek ki bazı şeyler değişti ve ben bu habere inanılmaz sevindim. Darısı 20th Century Boys'un başına.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

KenParker

20th Century Boys harikaydı. Mükemmel başladı, mükemmel devam etti, eh işte dedirterek bitti. Adamın hayal gücüne hayran kalmamak elde değil. Sürekli merakı diri tutan bir anlatımı var. Japonların yaşam tarzına ilgilı biri olarak rahatlıkla önerebilirim.

Monster'i yarım okumuştum. Aklımda kaldığı kadarıyla o da sürükleyiciydi. Zeki, manyak bir katilin peşinden gidiyoruz. Tek tek almaktansa 5, 10 cilt toplayarak almayı düşünüyorum.

nicholaihel

Benim kanaatim, türkçeye kazandırılacak (şimdiye kadar yayınlananlardan) en özel, en iyi manga bu olacak bence.

Elimde tam set İngilizce olmasına rağmen türkçe baskıyı da almayı düşünüyorum :)

ZGeralt

İngilizce özel edisyon olarak ( perfect edisyon diyor yayıncısı sanırım) Monster veya 20th Century Boys toplamak için bir karar vermek durumunda kaldım geçen sene. 20th Century Boys'u tercih ettim, tam da isabet olmuş Monster Türkçe olarak basılıyor :)

Diğer tüm türler için sorun üstüne sorun konuşurken mangalar çeşitleniyor ve baskı üstüne baskı yapıyor. En azından bir tür için yüzler gülüyor. 
Marmara güzel seçim yapmış, kesinlikle alacağım bir seri.

hennessy

Lone Wolf And Cub bitiyor diye üzülüyordun. Sevdiğim bir hikaye bitiyordu çünkü. Artık bu kalitede bir manga bulur muyum diye düşünüyordum.

Monster bir kaç kere elim gitti sayfalarına baktım alayım m diye ama bir türlü almadım. Geçen goodreads yorumlara bakınca o kadar beğenilmişti ki almamak elde değildi.

Polisiye, gizem ve daha ne ararsanız içinde olan bir cilt bitti. Çizimlerine hayran olmamak elde değil birde hikaye iyi olunca ne zamandır bu kadar keyifli bir hikaye okumadım dedim.

Bir solukta bitti...Okuyun demiyorum okumazsanız çok şey kaybedersiniz 9/10

Not:İlke kardeşim ve ekibi bize yeni ve güzel bir manga kazandırdı....

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Harun Ça

Başta ve sonda bir kaç sayfa renkli keşke bütün cilt renkli olsaydı renkli sayfalar çok güzel görünüyor.

Mrtekin

They drew first blood...

Mrtekin

:)
Alıntı yapılan: hennessy - 30 Mayıs, 2021, 19:43:02
Lone Wolf And Cub bitiyor diye üzülüyordun. Sevdiğim bir hikaye bitiyordu çünkü. Artık bu kalitede bir manga bulur muyum diye düşünüyordum.

Monster bir kaç kere elim gitti sayfalarına baktım alayım m diye ama bir türlü almadım. Geçen goodreads yorumlara bakınca o kadar beğenilmişti ki almamak elde değildi.

Polisiye, gizem ve daha ne ararsanız içinde olan bir cilt bitti. Çizimlerine hayran olmamak elde değil birde hikaye iyi olunca ne zamandır bu kadar keyifli bir hikaye okumadım dedim.

Bir solukta bitti...Okuyun demiyorum okumazsanız çok şey kaybedersiniz 9/10

Not:İlke kardeşim ve ekibi bize yeni ve güzel bir manga kazandırdı....

+1. Gerçekten benim de hem konu anlatımı hem de çizgilerdeki estetik nedeniyle çok beğendiğim bir cilt oldu. Takip edeceğim.
They drew first blood...

nicholaihel

Alıntı yapılan: Mrtekin - 01 Ekim, 2021, 15:17:32
İlk cildin tükendiği söyleniyor.

Söylenti doğru ise 2'yi ve devamı hızla çıkarsalar...

Gerçi Marmara Çizgi kitaplarını normal sitelerden edinmek İstanbul dışı için zor hale geldi.

İngilizce tam set olmasına rağmen türkçeyi almaya devam edeceğim.

hanac

Monster Cilt 2

14,8cm x 21cm, 400 Sayfa, Siyah-Beyaz, 64 TL, Kasım 2021

Yazar: Naoki Urasawa
Çeviri: Alp İlkkurşun
Editör: Aytuğ Yıldırım

Johan'ın kurduğu tuzağa düşen Tenma, polis tarafından "seri katil" olarak aranmaya başlar.
Yeni bir cinayet daha işlenmesini önlemek ve kendi masumiyetini kanıtlamak adına Johan'ın peşine düşer ve bu sırada bir polis kuşatmasından kıl payı kurtulur. Gizli geçmişinin izini sürerken canavara adım adım yaklaşmaktadır.
Nina, Neo-Nazi bir çetenin eline düşer. O sırada Nina'yı arayan ve Johan'ın kim olduğunu
söyleyebilecek tek kişi olan Tenma, korkunç bir gerçekle karşı karşıya gelir.
Aşırı sağcılar, Johan'ı ikinci Hitler'e dönüştürmenin planlarını yapmaktadır.

darkwood

İlk cildi oldukça güzeldi, 2.cilt ne zaman dağıtılıyor.
Darkwood Sakinleri..

gizmoo

alan ford

ikinci cildi merakla bekliyorum, animesine de başladım. şahane hikaye, şahane çizimler. Ters okumaya da alıştık artık.(gerçi hâlâ düz basılsıncıyım ama neyse) Umarım araları fazla açılmaz ciltlerin.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir