Conan the Barbarian - Marmara Çizgi

Başlatan tommikser, 19 Mart, 2019, 14:05:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: ilke - 20 Mart, 2019, 19:35:59
Bu işi ilk Lal denedi, sonra biz denedik. Şimdi yine biz deniyoruz ve bu sefer fasikül formatında. Hem de baş çizeri Mahmud.

Mahmud'la da temas halindeyiz. 12 sayının kesin olduğunu söylediği için biz de anlaşmayı 12 fasikül için yaptık. Eğer Marvel izin verirse Rick and Morty #1'de yaptığımız gibi 10'a yakın dükkan varyantıyla gireceğiz.

Format konusunda önerim Avenging Spider-man fasikülleri gibi ikili olan ve dolayısıyla daha doyurucu bir okuma deneyimi yaratan, daha tok duran yapı olacaktır. Bu seçeneği de yabana atmayın sevgili ilke :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

yalcinerol345

Alıntı yapılan: pizagor - 20 Mart, 2019, 21:10:58
Format konusunda önerim Avenging Spider-man fasikülleri gibi ikili olan ve dolayısıyla daha doyurucu bir okuma deneyimi yaratan, daha tok duran yapı olacaktır. Bu seçeneği de yabana atmayın sevgili ilke :)
O zaman 2 ayda bir yayınlanır ama.

pizagor

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 20 Mart, 2019, 21:42:29
O zaman 2 ayda bir yayınlanır ama.

Periyot belirlendikten ve buna uyulduktan sonra bence sorun değil.

İdrava

Fasikülden sonra acaba cilt olarak basılacak mı?

ilke

Anlaşma tekli fasikül olarak yapıldı. Şu an cilt konusuna hiç girmedik. Bu serinin devamına göre ilk 12 sayı belki ciltlenebilir ya da cilt olarak yeniden basılabilir.
Ama satışlara bakmadan şu an cilt konusunda bir yorum yapmış olmak istemem.

Nightrain

İlke bey, umarım ilerde yeni Savage Sword of Conan serisini de basarsınız.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

can amca

Ben ki gerçekten büyük bir Conan hayranıyım, kendim bile Marmara'nın bastığı renkli Conan'ları öyle büyük bir zevkle hazırlamadım.

Ben hala "renkli Conan tutmadı" işini anlamıyorum. Hele İlke bile bunu söylüyorsa bu yeni serinin de hiç şansı olamayacaktır. Hadi lal'in yayınladığı seride Cary Nord çizimleri bize yabancı gelmiş olabilir. Ama Marmara'nın yayınındaki Thomas Giorello çizimleri bence yakın dönemde gerek dinamizmi, gerek ayrıntısı açısından John Buscema-Ernie Chan-Tony DeZuniga üstatlara en yakın Conan çizimleri idi. Aşağıdaki linkteki siyah-beyaz ve renkli King Conan tasvirine bakınız lütfen. Bu durumda Mahmut Asrar'ın çizimleri de iyi ama bir John Buscema değil, hem de renkli, o halde tutmayacak mı diyelim?

https://www.comicartfans.com/gallerypiece.asp?piece=932990

memospinoz

Gençler Marvel'i seviyor, renkli çizgi romana aşinalar ve fasikül formatına da. O halde tutmaması için bir neden göremiyorum.  :)

Mrtekin

Ben de konuya olumlu bakanlardanım. Açıkçası Marmara'nın bu derece kısa bir süre içerisinde anlaşmayı yapabilmesi de biz okuyucular açısından çok güzel bir gelişme. Burada Mahmud Bey'in etkisinin de olduğunu düşündüğümden mutlu oldum:-)
They drew first blood...

-brendon-

İster renkli ister renksiz ister ciltli ister fasikül Conan alınırrr

Mrtekin

Temmuz bitti. Yaz bitmeden Conan bekliyoruz.:-)
They drew first blood...

yunusmeyra

Alıntı yapılan: Mrtekin - 04 Ağustos, 2019, 22:39:11
Temmuz bitti. Yaz bitmeden Conan bekliyoruz.:-)

conanperverlere selamlar  :)
hail kalidor!!!
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

pizagor

Pizagor boş kapak sergisi konusunda güzel demiş. Eğer izin koparabilirsek neden olmasın ama anca Eylül-Ekim gibi olur olursa. Yani sergi için kafamızda yeşil ışık yaktık ama herhangi bir girişimimiz yok henüz. Çünkü görseller en erken Haziran gibi elimizde olabilecekmiş.

Conan Boş Kapak Sergi projesi konusunda herhangi bir gelişme var mı?

Mrtekin

En son Eylül ayında yayınlanacağı söylenmişti? Son durum nedir, acaba?
They drew first blood...

ilke

Kitaplar şu an baskıda. Önümüzdeki hafta ICAF standına yetiştirmeyi planlıyoruz. Ama kitaplar matbaadan çıkmadan kesin konuşamıyorum.
Plan haftaya :)