Spider-Man macera özetleri -Göründüğü diğer sayılar da dahil/Okuma sırasına göre

Başlatan teks55, 17 Temmuz, 2020, 14:35:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

teks55

Fantastic Four Vol 1 #111 (1971)

-Thing bunalımda-

Bu sefer Thing benden kaçamayacak! Bu sefer Thing ölmeli!

--Hulk

Fantastik Dörtlü'den ayrılan Thing, New York şehrinin sokaklarında koşar.Trafiği karıştırıp işçilerin yoluna çıkar ve bir şantiyeyi yıkar, bu polisin dikkatini çeker.

Polis ona yetişmeden önce kendisi bir yağmurluk çalar ve köşeyi döndüğünde insan formuna dönüşüp kendini kamufle eder.

Bu arada Johnny Thing'in kentteki raporlarını takip eder.Nerede olduğunu araştırır.Ben'in peşinden gitmeye kararlıdır. Reed bunu yapmasına izin verir, ancak Johnny'yi sadece durumu gözlemlemesi için uyarır. Kısa bir süre sonra Reed ve Sue, Reed'i Negatif Bölgeden kurtardığı için Agatha Harkness'e teşekkür eder.Franklin'i Whisper Hill'e geri götürmeye hazırlanırken Sue ona katılmayı teklif eder. Gitmeden önce, Reed, evliliklerinde yaşanan son sıkıntılardan dolayı özür diler.

Daha sonra Reed, problemin Thing ile nasıl çözüleceğini düşünerek, kişiliğindeki değişikliğin, kısa süre önce Ben'in insan ve Thing formları arasında dönüşmesine izin veren deneyden kaynaklandığını fark eder.

Bu sırada İnsan Meşalesi, Ben'i aramak için şehirde arama yapmaya devam eder.

Meşalenin kendisini takip ettiğini anlayan Ben, Thing'e dönüşür ve ona saldırır.İki arkadaş arasında kavga başlar.

Savaş sırasında Thing, yere çarpıp kaçarak geri çekilmeye karar verir, Johnny'yi savaşlarının neden olduğu hasara yanıt olarak oluşan kızgın kalabalık ile başa çıkmaya bırakır.

Johnny halkın ona bu kadar çabuk saldırmasına şok olur, Johnny alev alır ve aceleyle kendini geri çeker.Daily Bugle'dayken, Meşale ve Thing'in savaşı hakkındaki haberler, başka bir süper kahraman karşıtı olan editör J. Jonah Jameson'a ulaşır.

Peter Parker'ın fotoğrafları çekmesini reddetmesi ve şehir editörü Joe Robertson'ın bir Fantastik Dörtlü yazı işleri yazmayı reddettiğine dair kızgınlık taleplerini görmezden gelen Jameson, işi kendisinin yapacağını söyleyerek odadan çıkar.

Baxter binasının sahibi Walter Collins, Reed'e, Fantastik Dörtlü'yü protesto etmek için binanın etrafında ortaya çıkan büyük kalabalığa işaret ederek Fantastik Dörtlü'nün binadan tahliye edilmesi gerektiğini söyler.Reed, Walter'ı öfkeyle laboratuvarından kovalar ve çalışmalarına devam eder.

Şehrin başka yerlerinde, Thing bir banka soymaya karar verir. Görevini tamamlamadan önce Meşale tarafından tekrar saldırıya uğrar.Bir metal levhaya sarılan Meşalenin alevi dışarı fırlar ve Thing tekrar kaçmayı başarır.Yetkililer gelip Johnny'yi tuzaktan kurtardığında, alev almaya başlar ve avına devam etmek için tekrar uçar.

Sue haberleri televizyonda izler ve takım arkadaşlarının yardımına yönelik görüşmeler yapar, ancak bebeği Franklin ağlamaya başladığında Whisper Hill'de kalmaya karar verir.

Franklin babası için ağlıyor gibi göründüğünde Sue endişelenir.Bunun ne anlama geldiğini merak etmeye başlar.

Thing yetkililerin onun için bir tuzak kurup kurmadığını öğrenmek için başka bir bankayı soymaya karar verir.

Yetkililer, barikatlarını parçalayıp çalınan bir arabaya kaçmayı başaran Thing'e engel olamazlar.

O anda, Johnny, Reed tarafından ateşlenen bir Fantasti-Flare'ye cevap verir.Eniştesi'nin talimatlarını takip ederek, ateşiyle gökyüzünde Bruce Banner'dan yardım isteyen bir mesaj yazar.

Gökyüzünde bu yardım çağrısını gören Banner, Baxter Binası'na doğru bir taksiyle gider.Taksiyle giderken yolda Thing'in şehri harabeye çevirişine tanık olur.

Ben'in bu kadar çok kaosa neden olduğunu görmesi Banner'ın Hulk'a dönüşümünü tetikler.

Hulk taksiden çıkar ve Thing'i çağırır.En büyük rakibine bu sefer onu öldürmek istediğini söyler.

teks55

Fantastic Four Vol 1 #112 (1971)

-İki Dev'in savaşı-

Hulk: Hulk daha büyük! Hulk daha güçlü!

Thing: Peh...Ben daha hızlıyım...Beni keklik yavrusu mu zannettin?

Thing'in New York üzerindeki öfkesi Hulk ona saldırdığında sona erer.İki canavar Central Park'ta savaşırken, Reed Richards, Thing'in kişilik bozukluğunun tedavisi için çalışmaktadır.Johnny, Reed'e New York halkına Fantastik Dörtlü'yü yok etmek için çağıran Daily Bugle sahibi J. Jonah Jameson'dan bahseder.Reed'in Johnny'ye şu anda bu problemle başa çıkamayacaklarını söylemesi bittiğinde, binadaki elektrik aniden kesilir.

Birdenbire, bir kez daha Fantastik Dörtlü'nün hemen boşaltılmasını talep eden Baxter Binası'nın sahibi Walter Collins'den bir telefon alırlar.Reed bunu reddeder.Johnny, Thing'in yanına gitmek istese de Reed binadan ayrılmaması gerektiğini söyler.İkisi Reed'in işini bitirebilmesi için elektriği nasıl geri getireceklerini düşünürler.

Bu arada, Central Park'da Thing ve Hulk, kavgalarına devam ederler.Yetkililer ağır silahlarla onlara yaklaşır.Kavga, ikisini şehir sokaklarına getirdikçe, basın olayları kaydetmeye devam etmektedir.

Whisper Hill'deki Agatha Harkness'ın evindeki gelişmeleri dinleyen Sue, kocası için endişelenmeye başlar. Yardımını sunan Agatha Harkness, kristal topundan Reed'in bir görüntüsünü ortaya çıkarır.

Reed'in mevcut krizi çözmek için çok çalıştığını fark eden Sue, kocasının yanında olmaya karar verir ve bebeği Franklin'i Agatha'nın bakımında bırakır.

Alicia Masters radyodaki gelişmeleri de duyup, şehre girmeye ve savaşı durdurmaya ikna etmek için Ben'i bulmaya karar verir.

Thing ve Hulk kavgası onları şehrin merkezine götürür ve ikisi birbirleriyle savaşırken açıklanamayan maddi hasara neden olmaya devam eder.

Alicia ikisini de bulmayı başarır ve yabancı erkek arkadaşına(Thing'e) seslenmeye başlar.

Bu sırada Baxter Binasında Reed elektrik sorunlarına bir çözüm bulur. Johnny alevini bir enerji verici cihaza kanalize ederken Reed, Thing'i iyileştirmesini sağlayacak cihazı tamamlamaya başlamak için yeterli güce sahiptir.

Bununla birlikte, savaşta uçan bir enkaz parçası Alicia'nın kafasına çarpar ve Thing'in dikkati dağılır.Bundan yararlanan Hulk ona güçlü bir darbe indirir.

Reed ve Johnny kısa süre sonra olay yerine gelirler.Hulk, insan hali olan Bruce Banner formuna geri dönmeye başladığında, Alicia ve Johnny korkunç bir görüntüyle karşı karşıya kalırlar.

Thing'i ölü olarak bulurlar....

teks55

Fantastic Four Vol 1 #113 (1971)

Reed, Johnny ve Alicia, Hulk ile şehir çapında kavga edip ölen Thing'in hemen başında bulunmaktadırlar.Reed küçük bir mucize ile arkadaşının kalın derisinin altında bir nabız attığını tespit etmeyi başarır.Yetkililer ve kalabalık kahramanları kuşatmaya başlar.Bruce Banner oradan uzaklaşır.

Polis Fantastik Dörtlü'yü tutuklamaya çalışır,Reed direnir, çünkü teslim olurlarsa, Ben kesinlikle ölecekti.

Sue tam zamanında uzay gemisiyle gelip onları gemiye alır.Baxter binasına giderlerken gökyüzünde uğursuz bir ışık ve aşağıda halkın büyük protestolarını görürler.İniş yaparlar ve Ben'i laboratuvara götürürler.

Mister Fantastic, Ben'in hayatını kurtarmaya çalışırken, Johnny gökyüzündeki ışığın büyüdüğünü ve sokaklardaki kalabalığın her geçen an daha çılgınlaştığını fark eder.

Gruplarını protesto eden insanlardan bıkan Johnny, onları dağıtmak için bir duman bombası gönderi. Reed, Johnny'yi laboratuvara geri çeker ve onun Ben'in hayatını kurtarmak için gereken cihaza enerji vermek için güçlerini kullanması gerektiğini söyler.

Operasyon başarılı olur. Ben'in kişiliği normale döner, ancak insan formuna dönüşme yeteneğini kaybetmiştir.Hep Thing olarak kalacaktır.

Ben Alicia'yı bir randevuda çıkarmaya karar verir, böylece işleri düzeltebilirler.Bu manzara Johnny'yi üzer.Oradan ayrılmaya çalıştığında,dikkati dağılır ve alev almayı unuttuğunu fark etmeden pencereden atlar.Reed sadece onu yakalamayı başaramaz, ama Johnny güçlerini açmayı başarır,

Bu arada Gökyüzündeki parlak ışık yaklaşır ve Baxter Binasına girer.Reed ve Sue'ya görünür.

Watcher* adlı bu varlık onlara bir uyarı vermeye gelmiştir.

Watcher: Gözlemci/Gözcü. Milyarlarca yıldır yaşayan bu ırk, galaksiyi dolaşarak olayları izler, kendilerine nazaran az gelişmiş ırklara yardım ederler. Watchers'lar evrenin kaderine müdahale etmezler. Yine de güçleri Galactus'a eş değerdir.

Watcher onları bir tehdit hakkında uyarmak ister.Ancak tekrar müdahale etmeme yemini kırmak istemeyen Watcher, onlara sadece OverMind'e (Büyük akla) dikkat edin der ve ışınlanır.

Reed ve Sue, Johnny ve Ben'i bulmaya çalışmak için Pogo-Plane'ya binerler.

Uçuş sırasında telepatik olarak Agatha Harkness tarafından temasa geçerler , o da onları büyük bir tehlike olduğu konusunda uyarır ve Franklin'in de tehlikeyi algıladığını ima eder.

Sue, radyoyu açtığında Reed, ekibin geri kalanına sinyal göndermeye hazırlanır.İkisi de New York Belediye Başkanı'nın Fantastik Dörtlü'nün tasfiye edilip dağıtılmasını emrettiği bir radyo raporu duyduklarında şok olurlar.

Bunun yargılamada hata olduğunu düşünürler.Johnny ve Ben de olanları duyar ve belediye binasına giderler.Reed ve Sue de oraya giderler.

Orada belediye başkanını Dünya'ya gelen tehlike konusunda uyarmaya çalışırlar.

Ancak Belediye Başkanı, onları reddeder ve polisi çağırır.

Thing savaşmaya çalıştığında, Reed ona geri çekilmesini emreder ve Fantastik Dörtlü'nün gözaltına alınmasına ve tutuklanmasına izin verir.

Fantastik Dörtlü polis arabasına bindirildikleri sırada ise belediye başkanının zihnini kontrol eden OverMind, Belediye Başkanının yanına gelir.

Not: Merak edenler için olayın devamı:

Bir sonraki sayıda Fantastik Dörtlü mahkemeye çıkar.Reed, mahkemeye kefalet öder ve serbest kalırlar.Daha sonra OverMind onları halka kötü göstermeye devam eder. Fantastik Dörtlü'nün onunla mücadele etmesiyle macera devam eder.OverMind'i yenemeyeceklerini anladıklarında Watcher(Gözlemci)'den yardım isterler.

Ondan sonraki sayıda: Gözlemci, düşmanları hakkında onlara bilgi verir,OverMind'in büyük güçlere sahip olduğunu söyler fakat yemini dolayısıyla Fantastik Dörtlüye yardım edemeyeceğini söyler.Sonlara doğru OverMind, Reed'in zihnini kontrol etmeye çalışır ve Reed, Fantastik Dörtlüden ayrılır.

Ondan sonraki sayıda ise: Diğer üyeler Reed'i ve OverMind'i ararlar ve bulurlar.OverMind, Thing ve Alev Adam'ı yener.Sue ise yardım aramak için oradan gider.Avengers'dan yardım istemek için Avengers binasına gider.Jarvis ona Avengers'in başka bir görevde olduğunu söyler.New York şehrinde arama yapan Sue, ne Örümcek Adam'ı ne Daredevil'i ne de başka bir kahramanı bulamaz.Agatha, Sue'ya, Sue'nun dünyayı kurtarmasına yardımcı olabilecek tek kişinin eski düşmanları Dr.Doom olduğunu söyler.Sue ondan yardım ister,Dr.Doom başta reddeder, sonra kabul eder.Çünkü OverMind tüm dünyayı ele geçirmek isteyen bir varlıktı.Doom diğer ekip üyelerini de toplayıp OverMind ile savaşır fakat yenilirler.Tam o sırada Stranger denen kozmik varlık OverMind'in karşısına çıkar ve onu durdurmayı başarır.

teks55

Daredevil Vol 1 #77 (1971)

-Örümcek Adam gelir-

Gwen'in gitmesini düşünen  Örümcek Adam, şehirde Daredevil'e rastlar ve onun dünyanın en şanslı adamı olduğunu düşünür. [Gwen Londra'ya amcasının yanına gitmişti (Amazing Spiderman Vol 1 #93)]

Fakat Daredevil'in kendi aşkı Karen Page için uğraştığından haberi yoktur.

Örümcek Adam eve döner ve sivil Peter Parker kılığına girer.Dairesinin dışındaki insanların bir araya geldiğini fark eder, ancak Peter'la konuşmak isteyen Mary Jane'in gelişiyle dikkati dağıtılır, ancak Peter konuşmak istemez ve onu geri çevirir.

İnsanların bir araya geldiği parkta, Namor'u çağıran garip bir uzaylı gemisi vardır.

Daha sonra hem Daredevil hem de Örümcek Adam gelir ve bir dizi yanlış anlama sonucu, her iki kahraman da deniz hükümdarı ile karşı karşıya gelir.

Savaş devam ederken, Los Angeles'ta Karen Page Matt'i görmek için New York'a döner.

Parka geri dönersek, uzaylı gemisi patlar ve bir kadın figürü görünür ve Namor'u bir ışık parıltısıyla uzaklaştırır.

Kimse kavga etmeden Örümcek Adam ve Daredevil oradan ayrılırlar.

Daredevil eve gelir ancak Karen'ın çağrısını kaçırır.

teks55

SAYI 95- The Amazing Spiderman Vol 1 #95 (1971)

-Örümcek Adam Londra'da-

Peter, ne yaparsa yapsın Gwen'i aklında çıkaramamaktadır. Bu sebeple Londra'ya gitmeye karar verir. Daily Bugle'a gidip Joe ile konuşup borç isteyecektir. Fakat Joe, Peter'a bir iyilik yapar ve onu Londra'ya muhabir olarak gönereceğini söyler. Sevinçten havalara uçan kahramanımız, May yengesi ile vedalaştıktan sonra havalimanına doğru Harry ile birlikte yola koyulur. Harry'e onu bıraktığı için teşekkür eden Peter, sonunda uçağa biner. Uçakta önemli bir hükümet görevlisi olan Herbert Knowles ve onun küçük oğlu ile tanışır. Uçak, Londra'ya indiğinde gelen anons karşısında herkes irkilir. Buna göre kimse uçaktan inmeyecektir. Çünkü uçağın iniş pistine bir bomba yerleştirilmiştir. Peter kimseye görünmeden Örümcek Adam kıyafetini giyer ve bombayı etkisiz hale getirip, insanları kurtarır. Olayı tertipleyen teröristlerin arabasına ise bir örümcek vericisi yerleştirir. Yerel polise bilgi verdikten sonra arabanın peşine düşer. Londra sokaklarında ağ atarken tesadüf eseri Gwen onu görür ve bayılır. Amcası Arthur ve eşi Nancy, Gwen'i hemen yatağa alır. Bu arada kahramanımız arabaya ulaşmış ve teröristleri etkisiz hale getirmiştir. İçlerinden birisi gülerek, Örümcek Adam'ın A.B.D.'nin önemli adamlarından birisinin ölümüne engel olamayacağını söyler. Bu, Peter'ın uçakta karşılaştığı hükümet görevlisidir. Ağ Kafa, Londra'nın her yerinde Herbest Knowles'ı arar. Sonunda örümcek hisleri ile Big Ben saat kulesinde esir olan baba oğulu kurtarmayı başarır. Bu olay tüm İngiltere gazetelerine manşet olur. Böylece Peter'ın Gwen'i bulma umudu suya düşer. Çünkü eğer Gwen'i bulacak olursa, Gwen, Peter'ın Örümcek Adam olduğunu anlayacaktır. Üzgün bir şekilde Londra'dan ayrılır.

-Sayı özeti için Nemo'ya teşekkürler.

teks55

SAYI 96- The Amazing Spiderman Vol 1 #96 (1971)

-Ve sıradaki: Goblin!-

Peter, New York'a dönmüştür. Aklından Gwen'i çıkaramamaktadır. Ertesi gün okulda Harry ile karşılaşır. Mary Jane'in de rol aldığı tiyatroya onu davet eder ama Peter bunu kibarca reddeder. Harry bir kez daha Peter'a, babası Norman Osborn'un ofisinde işe başlayabileceğini hatırlatır. Peter, Osborn ile konuşmak için onun ofisine gider ve Norman Osborn'un iş teklifini kabul eder. Dileği ise Osborn'un geçmişte Green Goblin olduğunu hatırlamamasıdır. Osborn'un ofisinden ayrıldıktan sonra yolda May yengesi ve Anna Watson ile karşılaşır. İkili, Mary Jane'in tiyatrosunu izlemeye gitmektedir. Şov zamanı geldiğinde Peter'da gösteriyi izlemek için oradadır. Harry ve MJ ile karşılaşır. MJ, Peter'a laf atarak Harry'i kıskandırmaktadır.Peter ise Mary Jane'in neden böyle davrandığına bir anlam veremez. Norman Osborn'da oğlunun sevgilisinin gösterisini izlemek için oradadır. Tesadüf eseri bulundukları tiyatro Green Goblin'in eski sığınaklarından birisidir. Ve elbiselerden birisi gizli bir odada saklıdır. Norman Osborn geçmişi hatırlamaya başlamıştır yavaş yavaş. Harry'nin yanında ayrılır. Bunu farkeden Peter, Osborn'u izlemeye başlar. Sonunda gizli bir odaya giren Osborn, Green Goblin kıyafetini giyer. Örümcek Adam odanın kapısını açınca, eski düşmanı ile karşı karşıya kalır.
-Parker, buraya gelmeye cesaret ettin ama buradan sağ çıkamayacaksın! Sana bunun sözünü veriyorum!...

teks55

SAYI 97- The Amazing Spiderman Vol 1 #97 (1971)

-Goblin'in pençelerinde-

Goblin, eskisinden daha güçlü ve daha hırslı bir şekilde kahramanımızın karşısında durmaktadır. Balkabağı bombalarını kahramanımıza fırlatıp oradan kaçmayı başarır. Şehirde devam eden mücadelede, Örümcek Adam, Goblin'e ulaşmayı başarsa da, Goblin'in elinden çıkan sprey ile avını bırakmak zorunda kalır. Gizli kimliğini bilen hayattaki tek kişi olan Osborn'u durdurmanın yollarını düşünerek eve gelen Peter, evde Harry ile karşılaşır. Harry, Peter'a Mary Jane'den dolayı sinirlidir. İlaç alıp uyur. Ertesi gün üzgün bir şekilde okula giden Harry, öğrencilere uyuşturucu satan bir adamdan olanları unutmak için uyuşturucu satın alır. Peter ise Mary Jane'e tepki göstererek Harry'i üzmekten vazgeçmesini söyler. Harry, Mary Jane ile ilişkileri hakkında konuşmak ister. fakat MJ, kimseye ait olmadığını belirtir. Bu arada kahramanımız yeniden Green Goblin'in peşine düşmüştür. Harry ise Mary Jane'in tavrına üzülüp uyuşturucu alır. Goblin'i şehirde bulamayan Peter eve döner ve uyuşturucu yüzünden baygın olan Harry'i bulur. Onu hastaneye götürmek isterken birden pencereden Green Goblin'i görür.
-Seni bulamayacağımı mı sandın Parker? Green Goblin'in Örümcek Adam'ın yaşamasına izin vereceğini mi zannettin?

teks55

SAYI 98- The Amazing Spiderman Vol 1 #98 (1971)

-Goblin'in son nefesi-

-Harry hasta iken, Goblin ile savaşamam!...

Goblin, tehditkar bir şekilde Peter'ların penceresinde Goblin Glider'ı ile uçmaktadır. Pencereyi kırıp içeri girer. Peter, Harry'i kollarına almıştır. Goblin bunu görünce eski anıları canlanır. Ve hızla oradan uzaklaşır. Böylece Peter, Harry'i hastaneye zamanında ulaştırmayı başarır. Aynı anda Londra'da Gwen üzüntüsünden biçaredir. Düşünmek için sokağa çıkar ve Peter'sız bir hayat süremeyecegine karar verir. Peter ise Harry'i hastaneye bıraktıktan sonra onun bu hale gelmesine neden olan uyuşturucu satıcısını ve adamlarını bulup haklar. Harry'nin hastane olayı Daily Bugle'a ulaşır ama JJJ, Osborn ile ilişkilerini bozmamak adına bununla ilgili haber yapmayı istemez.
Örümcek Adam şehirde ağ fırlatırken Green Goblin ile karşılaşır. Ağ sıvısı biten kahramanımız sonradan kendini toparlar ve Green Goblin'in sırtına atlayarak onu Harry'nin yattığı hastanenin önüne getirir. Harry'nin o halde olmasına baba yüreği dayanmaz ve gözyaşları içinde bayılır. Ağ Kafa, Norman Osborn'u evine götürüp bırakır ve uyandığında herşeyin bir hayal olduğunu hatırlamasını diler. Aklında ölümsüz aşkı Gwen varken yolda ilerler. Birden arkasından Gwen seslenir. Koşarak Peter'a sarılır. Gwen sonunda dayanamayıp New York'a, Peter'a dönmüştür. İkili sarılarak öpüşürler...
Kim demiş, hikayeler mutlu sonla bitmez diye!...

teks55

Sub-Mariner Vol 1 #40 (1971)

-Ritüel adı altında-

Lady Tuvia, Namor ve Spider-Man'i, Namor'un şampiyon olmasını umduğu Karadeniz halkının topraklarına götürür.

Namor, göreve bağlı olarak, halkını Atlantis'e karşı savaşa götürmeyi ümit eden Deli Turalla ile kapışmayı kabul eder.

Biraz da Örümcek Adam'ın yardımıyla Namor, Turalla'yı yener ve Karadeniz Halkına düzeni geri kazandırır.

Tuvia daha sonra sihrini kullanarak her ikisini de New York'a döndürür.

teks55

SAYI 99- The Amazing Spiderman Vol 1 #99 (1971)

-Hapishanede Panik-

Peter ile Gwen yeniden kavuşmalarının keyfini çıkarırlar. Daha sonra Daily Bugle'a gelen Peter, JJJ'e fotoğraflarını bu kez yüksek fiyata satmayı başarır. Görünüşe göre, Peter'ın hayatı yoluna girmektedir. Ardından kıyafetini değiştirip şehirde tur atan kahramanımız çatıda eli silahlı kişileri durdurur. Şehir hapishanesinde isyan çıkmıştır. Polis memurları esir alınmıştır. Haydutların lideri ise Turpo isimli birisidir. Örümcek Adam, olaya dahil olup, haydutları durdurmayı başarır ve rehineleri kurtarır. Sonrasında ise bir TV proğramına katılıp, hayranlarına küçük bir gösteri sunar. Gösteriden sonra eve gelip Gwen ile buluşur. Onu dışarda yemeğe götüremediği için çok üzgündür. Ama Gwen hayatından oldukça memnundur. Oturup evde başbaşa romantik bir yemek yerler...

teks55

SAYI 100- The Amazing Spiderman Vol 1 #100 (1972)

-Örümcek mi, insan mı?-

Kahramanımız, New York sokaklarında ağ fırlatmaktadır. Her zamanki gibi hırsızları yakalayıp polise teslim edip eve gelir. Ama artık bir seçim yapmak zorundadır. Gwen ile mutlu olabilmesi için Örümcek Adam kariyerine son vermelidir. Aylardır gizliden gizliye, maruz kaldığı radyasyonun etkilerini yok etmek için anti-serum geliştirmeye çalışmaktadır. Doğru zamanın geldigini hisseden Peter, yaptığı serumu içer. Etkisi ne olursa olsun, bunu Gwen için yapar. Ardından uykuya dalar.
Rüyasında Ben amcasının ölümünü yeniden yaşar. JJJ, Betty Brant ile yaşadıkları, sevdigi kızın babasının kollarında can vermesi ve Gwen..Ölümsüz aşkı Gwen...Fakat aniden eski düşmanlarını karşısında bulur. Sırası ile Akbaba, Lizard, Green Goblin,Octopus ve Kingpin ile mücadele eder. Fakat rüyasında koltuk altları feci şekilde ağrımaktadır. Kendisini çağıran sese doğru giden Örümcek Adam karşısında George Stacy'nin silüetini görür.
-Beni dinle Parker. Senin sırrını biliyorum. Ama asıl trajedi bundan sonra yaşanacak. Çok büyük güçlerin var ve bunları insanların iyiliği için kullandın. Sen Örümcek Adam'sın ve Dünyanın sana ihtiyacı var. Örümcek Adam olmak senin için bir lütuf aynı zamanda bir lanet...sonsuza dek...

Birden uykusundan uyanan Peter, vücudunun her yerinde acı hisseder. Ve serumun etkisi olarak, kaçınılmaz son gelmiştir. Peter'ın tıpkı bir örümcek gibi 6 kolu olmuştur!

teks55

SAYI 101- The Amazing Spiderman Vol 1 #101 (1972)

-Morbius-

Yaptığı serumun yan etkisi olarak artık altı kola sahip olan kahramanımız ne yapacağını şaşırmıştır. Onu arayan Gwen ile buluşmayı mecburen erteler. İş için arayan Jameson'ı da şehir dışında olacağını söyleyerek atlatır. Böylece bir anda hem sevgilisini üzmüş, hem de işinden olmuştur. Bir ucubeye dönüştüğünü düşünen Peter'ın aklına Doktor Connors'ı aramak gelir. Connors'ın deniz kıyısında bir evi vardır. Peter'a gidip orda kalabileceğini ve yardım için onun da oraya geleceğini söyler. Böylece Ağ Kafa, Doktor Connors'ın yazlık evine doğru yol alır. Bu sırada, denizde bir gemi yol almaktadır. Tayfalardan birinin çığlığı üzerine herkes güvertede toplanır. Geminin kaptanı ölmüştür. Ve tayfalar bunun sorumlusunun, denizde bulup gemiye aldıkları esrarengiz kişinin olduğunu düşünürler. Morbius isimli bu gizemli kişi görünüşe göre gemiye uğursuzluk getirmiştir. Hep birlikte vampir görünümlü Morbius'un üzerine atılırar. Ama Morbius insanüstü bir güç ile tayfalardan kurtulup, hiçbirisine zarar vermek istemediğini söyleyip, kendini denize atar. Kıyıya yakın bir eve sığınır ki bu da Connors'ın evidir. Örümcek Adam'da Connors'ın evine varmıştır. Morbius, Örümcek adam'ı farkedince hemen onun üzerine atılır. Kan'a olan açlığını daha fazla bastıramaz ve bayılttığı Örümcek Adam'a doğru eğilip, onun kanını içmek ister. Fakat tam o anda içeriye Connors girer. Connors, yaşadığı korku ve stres ile yeniden Lizard'a dönüşür. Kahramanımız ise kendine geldiğinde karşısında kavgaya hazır olan Morbius ve Lizard'ı bulur.

teks55

SAYI 102- The Amazing Spiderman Vol 1 #102 (1972)

-Kaçak Vampir-

Lizard ile Morbius arasındaki amansız mücadele başlamıştır. Morbius, Lizard'ı kuyruğundan tutup, Connors'ın laboratuarındaki makinelere doğru fırlatınca elektrik akımından dolayı Lizard bayılır. Bunu fırsat bilen Morbius, Lizard'ın kanını emer. Örümcek Adam, Morbius'u zamanında durduramaz. ve Morbius ordan kaçar. Bu arada Lizard kendine gelmiştir. Ama ilginç bir şekilde, halen kertenkele görünümünde olmasına rağmen, Connors'ın düşüncelerine sahiptir. Örümcek Adam, Connors'a nasıl altı kola sahip hale geldiğini anlatır. İkili kafa kafaya vererek sorunu çözmek için uğraşır. Sonunda Morbius'un aslında Lizard'dan kan emmediğini, tam tersine Lizard'ın vücuduna bir enzim bıraktığını farkederler. Bu enzim sayesinde Lizard, Connors'ın düşüncelerine sahip olmuştur. Bu şekilde enzimi Örümcek Adam'ın vücuduna da verirlerse, kahramanımızın kurtulacağı fikrine ulaşırlar. Böylece ikili, yeniden Morbius'un peşine düşer. Morbius ise sığınacak bir yer bulmuş ve uykuya dalmıştır. Düşünde bu hale nasıl geldiğini anımsar. Asıl adı Michael Morbius olan nobel ödülü almış bir araştırmacıdır. Fakat kan hücrelerini zayıflatan ölümcül bir hastalığa yakalanmıştır. Tedavisini bulmak için vampir yarasaların genetiğinden yararlanır. Fakat bu genetik araştırmalarını, kendi üzerinde bir elektro şok ile birleştirip deneyince kendisini vampir benzeri bir canlıya dönüştürmüştür. Yardımcısı Nikos'u öldürüp, sevdiği kadın Martine'ye zarar vermemek için kaçmaya başlamıştır. Amacı insanlara zarer vermek olmayan morbius, tam tersine kendisini eski haline getirmek için uğraşmaya çalışmaktadır.
Örümcek Adam ile Lizard, Morbius'u ararken Gwen'de May'i arayıp Peter'ı sorar. May de, Peter'dan haber alamamıştır. Bu duruma çok üzülen ve ağlayan Gwen'i geride bırakıp Morbius'a dönecek olursak, saklandığı yerden ayrılan Morbius şehirde dolaşmaktadır. Sonunda Örümcek Adam ve Lizard ile karşı karşıya kalan Morbius bayılır. Lizard, hemen onun kanında bulunan enzimi alır ve kendisine aşılar. Sonunda eski haline kavuşan Connors, Örümcek Adam için de enzim almak istese de, ayılan Morbius enzimin bulunduğu tüpü de alarak kaçmayı başarır. Örümcek Adam hemen Morbius'un peşine düşer. Limandaki mücadele sonunda denize düşen Morbius gözden kaybolur. Kahramanımız ise enzimin bulunduğu tüpü almayı başarır. Connors'ın yardımı ile enzimi vücuduna aşılayan Peter, sonunda eski haline döner.

-Sayı özeti için Nemoya teşekkürler.

teks55

SAYI 103- The Amazing Spiderman Vol 1 #103 (1972)

-Vahşi Belde'de-

Kahramanımız, Gwen'e neden görüşemediklerini açıklamanın yollarını ararken, aynı anda Jameson, gazete editörleri ile toplantı yapmaktadır. Televizyon'un popüler olması nedeni ile satışlar düşüktür ve Daily Bugle kapanma tehlikesi ile karşı karşıyadır. JJJ, toplantı sırasında TV'deki habere kulak kesilir. Profesör calkin, Antartika'da araştırma yaparken, ordaki bilinmeyen topraklara gitmiş ve bir yaratık ile karşılaşmıştır. Jameson bunu gazetenin tirajlarının artması için bir fırsat olarak görür ve oraya gitmeye karar verir. Profesör Calkin ve Peter Parker'da onunla beraber gelecektir. Gwen ile buluşup ondan özür dileyen Peter, Jameson'dan gelen teklifi kabul eder. Fakat gwen buna karşı çıkar. Bunun üzerine Peter, Gwen'in de onlarla beraber Antartika'ya gelmesini sağlar. En sonunda soluğu Antartika'da alan dostlarımız, hep beraber helikopter ile Vahşi belde'ye doğru yola çıkarlar. Vahşi Belde, Antartika'nın ortasında olmasına rağmen çok sıcaktır. Geziye katılanlar garip bir tapınak bulurlar. Jameson, tapınaktaki gong'u çalınca birden etraflarını garip bir kabile sarar. Ve aynı anda Gog isimli dev yaratık çıkagelir. Gog, Gwen'i kaçırır. Peter, Gwen'i kurtarmak istese de Gog'un darbesi sonucu nehre yuvarlanır. Bu, Örümcek Adam kıyafetini giymek için bir şanstır. Gog, Gwen'i liderine yani Avcı Kraven'e götürür. Görünüşe göre Kraven, Vahşi belde'de yeni bir krallık kurmak istemektedir. Ve kraliçesi de Gwen olacaktır! Bu arada sahneye Ka-zar çıkar. Jameson'dan olanları öğrenen Ka-zar hemen Gog'un peşine düşer. Bu sırada Örümcek Adam dev bir yılanla mücadele eder. Fakat Vahşi Belde tehlikelerle doludur. Kayan kumlar Ağ Kafa'yı yutmak üzeredir.

teks55

SAYI 104- The Amazing Spiderman Vol 1 #104 (1972)

-Güzel ve Vahşi-

Ağ yardımı ile kayan kumlardan kurtulmak isteyen kahramanımız, tutunduğu ağaç dalı kırılınca bunu başaramaz. Ka-zar tam zamanında yetişip Örümcek Adam'ı kurtarmayı başarır. Bu arada, Kraven, Gwen'e, Gog'u nasıl bulduğunu anlatmaktadır. Yeni bir krallık kurmak için Vahşi Belde'ye gelen Kraven ormanın derinliklerinde bir uzay gemisinde Gog'u bulmuştur. Bu dünya dışı varlık çok çabuk büyümektedir ve kısa zamanda şimdiki dev halini almıştır.
Bu esnada, Örümcek Adam ve Ka-zar güçlerini Gog'a karşı birleştirmeye karar verirler. Sonunda Kraven'i bulan Ka-zar onun üzerine atılır. Örümcek Adam ise Gog ile mücadele eder. Zorlu bir mücadeleden sonra Kraven, uçurumdan aşağı düşer. Gog ise kayan kumların içinde kaybolur. Ka-zar, Gwen'i kurtarıp onu Jameson ve ekibine teslim eder. Peter ise gruba katılır. Hep birlikte Ka-zar'a teşekür edip Vahşi Belde'den ayrılırlar.

SAYI 105- The Amazing Spiderman Vol 1 #105 (1972)

-Spider Slayer-

Ormanda geçen macerasından sonra şehre dönen kahramanımız, Daily Bugle'ı protesto eden Randy ve dostları ile karşılaşır. Jameson, protestocu gruba bağırınca da, onu yakalayıp binanın balkonuna çiviler. Böylece Randy ve arkadaşlarına JJJ'i rezil eder. Ardından May yengesini ziyaret edip okula gider. Flash askerlik görevinden dönmüştür ve hep birlikte Harry'e doğum günü sürprizi yaparlar. Jameson bir kez daha Örümcek Adam'dan intikam almak için harekete geçer. Ve Profesör Smythe'nin Spider Slayer adını verdiği robot örümceği kontrole gider. Smythe, robotunu, Örümcek Adam'ı bulmaı için şehre salar. Robot, Jameson'ın kontrolündedir. Ve nihayetinde Örümcek Adam ile robot karşı karşıya kalır. Zorlu bir mücadeleden sonra kahramanımız Spider Slayer'ı alt eder. Fakat Smythe'nin başka bir planı vardır. Şehirdeki polis kameralarını kontrol altına almayı başarmıştır. Böylece, Örümcek Adam'ın her hareketini izleyebilecek ve onun gerçek kimligini ortaya çıkarabilecektir. Ağ Kafa ise izlendiğinden habersiz maskesini çıkarır. Peter Parker'ın yüzü, Smythe'nin ekranında belirir.

-Sayı özeti içi Nemo'ya teşekkürler.

SAYI 106- The Amazing Spiderman Vol 1 #106 (1972)

-Haydi Bastır Örümcek!-

Kameralar tarafından izlendiğini anlayan Ağ Kafa, hemen ağı ile kamerayı engeller. Ve bunun ardında Profesör Smythe'nin olduğunu anlar. Hemen bir plan yapmalıdır yoksa gerçek kimliği deşifre olacaktır. New York'ta bulunan doktor Connors'ın laboratuarını kullanarak kendisine katı bir yüz maskesi yapar. Bu arada, Smythe, şehrin önde gelen mafya liderlerini konuşmaya çağırmıştır. Onlara, şehirdeki polis kameralarının kontrolünü Spider Slayer sayesinde eline geçirdigini anlatır. Böylece emin bir şekilde soygun yapabileceklerdir. Polisler harekete geçtiğinde Smythe, kameralar sayesinde bu bilgileri mafya elemanlarına ulaştıracaktır. Böylece mafya elemanları polislere yakalanmadan güvenli yollardan olay yerinden uzaklaşabilecektir. Aynı anda kahramanımız ekranda belirir. Elinde, Peter'ın kendi yüzünden faydalanarak yaptığı maske vardır. Smythe, Peter'ın yüzünün, Örümcek Adam'ın gerçek yüzü olmadığını düşünür. Kahramanımız bir kez daha gerçek kimliğini korumayı başarmıştır. Daha sonra Daily Bugle'ın önüne gelen Örümcek Adam bir kez daha protestocularla karşılaşır. Bu kez amaç, kameraların insanların özel hayatlarını izlemesini engellemek adına yapılmaktadır. Ve Jameson'da protestocu grubun içindedir.
Daha sonra arkadaşları ile buluşan Peter, Flash için endişelenen Gwen ile konuşur. Vietnam'dan döndükten sonra Flash içine kapanmıştır. Peter ve Gwen, onunla konuşmak istese de Flash her ikisini de tersler. Gecenin karanlığı çöktüğünde kahramanımız New York semalarında dolaşırken birden dev bir ağa takılır. Karşısında yine Smythe ve bu kez daha öncekinden daha büyük bir Spider Slayer vardır.

SAYI 107- The Amazing Spiderman Vol 1 #107 (1972)

-Ölümün Kollarında-

Spider Slayer 4 olarak adlandırılan dev makine kahramanımıza doğru yaklaşmaktadır. Bu kez digerlerinden farklı olarak Smythe bizzat dev robotun içindeki bölmededir. SS 4, gaz sayesinde kahramanımızı bayıltır ve onu Smythe'nin laboratuarına götürür. Mafya liderleri de oradadır. Bu arada Gwen parkta yürüken Flash ile karşılaşır. Flash, geçen defaki kaba davranışından dolayı Gwen'den özür diler. Flash, Gwen'e arkadaşlıktan öte sevgi beslemektedir. Fakat Gwen, Peter'a aşık olduğunu belirtir. Ve Flash'ın derdi ne ise paylaşmasını söyler. Bu arada Profesör Smythe ve mafya liderleri kameraları kullanarak soygun yapmaya başlamıştır bile. Ağ kafa kimsenin onunla ilgilenmediği bir sırada Spider Slayer'dan kurtulmayı başarır ve hemen soyguncuları durdurmak için harekete geçer. Tüm çeteyi alt ettikten sonra karşısında SS 4'ü bulur. Smythe kontrolündeki dev robotu durdurup onu polislere teslim eder. Bu arada, Flash Gwen'e askerde olduğu sırada başına gelenleri anlatmıştır. Esrarengiz bir araba Flash'ın önünde durur ve onu alarak hızla uzaklaşır. Gwen ise gözyaşları içinde arabanın arkasından bakakalır.

SAYI 108- The Amazing Spiderman Vol 1 #108 (1972)

-Vietnam'dan Gelen İntikam-

Flash'ın bindiği otomobilin önü birden bir kamyon tarafından kesilir. İçinden inen adamlar gaz maskelidir. Attıkları gaz sayesinde Flash ve yanındaki esrarengiz adamları etkisiz hale getirirler. Bu arada, Örümcek Adam'da Gwen ve Flash'ı görmüş, arabaya binen Flash'ı takip etmiştir. Dostunun tehlikede olduğunu görünce de, gaz maskeli kişilere karşı mücadeleye girişmiştir. Adamların uzak doğulu olduğunu farkeden kahramanımız, Flash'ı da alarak ordan uzaklaşır. Güvenli bir yere gelince Flash'tan başından geçenleri anlatmasını ister. Flash'ın bindiği araba gizli servise aittir ve onu, peşindeki uzak doğululardan korumak için özel bir tim görevlendirilmiştir. Flash Vietnam'dayken yaralı bir halde saklı bir tapınağa sığınmıştır. Tapınak müritleri Flash'ı iyileştirmiştir. Bu arada Flash onu iyileştiren, Sha Shan isimli kıza aşık olmuştur. İyileşip birliğine döndüğünde komutanlarına rapor verir ama saklı tapınaktan kimseye bahsetmez. Fakat, tapınağın olduğu bölge bombalanacaktır. Flash, Sha Shan ve diğerlerine bunu haber etmek için koşsada zamanında yetişemez. Sha Shan ve tapınak lideri ile çoğu rahip saldırıdan kurtulamaz. Kurtulanlar ise Flash'ın peşine düşmüştür. Örümcek Adam, Flash'ı özel istihbarata teslim ettikten sonra eve döner. Telaş içindeki Gwen'i sakinleştirir. Onunla beraber Flash'ı koruyan tim'in yanına gitmeye karar verir. Fakat Vietnam'lılarda oradadır. Giant One adını verdikleri dev savaşçıları kapıyı kırdığı anda, Peter'ı karşısında bulur. Peter, kıyafetlerini değiştiremeden, Giant One ile mücadeleye girişir. Fakat Vietnam'lıların Flash'ı kaçırmalarına engel olamaz. Gwen'in yanına gittiğinde, yardım istemek için gidecegini söyler. Fakat, Gwen ağlayarak gitmemesini ister. Çünkü her tehlike anında Peter ortadan kaybolmaktadır. Ve herkes onun bir korkak olduğunu düşünmektedir. Fakat bu kez Gwen gitmemesini ve beraber kalmalarını, her ne olursa olsun beraber yüzleşmeleri gerektiğini söyler. Peter, iki arada bir derede kalmıştır.

SAYI 109- The Amazing Spiderman Vol 1 #109 (1972)

-Giriş: Dr. Strange-

Peter hemen bir plan yapıp, Flash'ı kaçıranların peşine düşmelidir. Lavaboya gider ve aklına bir fikir gelir. Peter'ı kaçırmış numarası yaparak, Örümcek Adam kıyafeti ile oradan uzaklaşabilecektir. Gwen, bu manzarayı görünce telaşa kapılır. Ama Peter'ın başka seçeneği yoktur. Washington Mews meydanını geçerken birden Doktor Strange'in astral bedeninin yönlendirmesi ile onun bulunduğu yere gider. Strange, olanlardan haberdardır ve Flash'ı kurtarması için kahramanımıza yardım edecektir. Bu arada, Flash, New York'taki gizli bir tapınağa getirilmiştir. Elleri bağlı bir şekilde diz çöktürülen Flash'ın karşısında öldü sandığı tapınak lideri vardır. Fakat hareketsiz durmaktadır. Tapınak müritlerinin amacı, Flash'ı ayin yaparak öldürmektir. Böylece liderleri yeniden hayat bulabilecektir. Flash arkasını dönünce yine öldüğünü sandığı Sha Shan ile karşılaşır. Ona, onları kurtarmak istedigini açıklasada kimse ona inanmaz. Daha sonra zindana atılan Flash'ın yanına gelen Sha Shan, patlamadan nasıl sağ kurtulduklarını ona anlatır. Yüce rahibin yeniden hayat bulması için aşık olduğu adamı öldürmek istesede diger müritler buna engel olur çünkü Flash ayin yapılarak öldürülmelidir.
Gwen ağlayarak Harry ve May'in yanına gelir ve son olanları anlatır. May, Peter'ın henüz bir çocuk olduğunu söyler. Fakat, Gwen, May'e çıkışarak Peter'ın artık büyüdüğünü ve yengesinin ona çocukmuş gibi davranmaması gerektiğini söyler. May, üzgün bir şekilde ordan ayrılır.
Doktor Strange ve Örümcek Adam ise Vietnam'lıların saklandıkları yeri bulur ve ayin sırasında tam zamanında yetişerek Flash'ı kurtarmak için mücadeleye girişirler. Ağ Kafa, müritleri etkisiz hale getirdiği sırada, Strange'de güçlerini kullanarak yüce rahibi hayata döndürmüştür. Aslında rahip, bomba patladığı sırada kendisini bir çeşit trans haline sokmuştur. Flash, her iki kahramana da teşekür edip, onu affeden Sha Shan'a sarılır.

SAYI 110- The Amazing Spiderman Vol 1 #110 (1972)

-Gibbon'un Doğuşu-

Peter, bir gökdelenin tepesinde hala Gwen'in neden bu kadar Flash'ın üstüne düştüğünü anlamaya çalışmaktadır. Hayatına lanetler yağdırırken, sinirden fotoğraf makinesini aşağı fırlatır. Fakat akrobatik hareketler yapan biri makineyi yere düşerken tutar ve onu Örümcek Adam'a geri verir. Martin Blank isimli iri yarı bu adam evsizler yurdunda kalmaktadır. Ve herkes onunla dalga geçtiğinden dolayı hayata küsmüştür. Uykuya dalarken çocukluğunu hayal eder. Hayvanat bahçesine gittiginde tüm çocuklar onunla dalga geçmiştir. O da, hayvanların özellikle de maymunların hareketlerini izlemiş ve onları kendisine yakın görmüştür. Büyüyünce sirklerde çalışmış ama insanların onunla dalga geçmesinden usanıp, şu an yaşadığı yere sığınmıştır. Son anda aklına Örümcek Adam'ı yenip, herkesin saygısını kazanmak gibi garip bir fikir gelir. Bu arada Peter eve dönmüştür. Onu merakla bekleyen Gwen'e sarılır. May yengesi de oradadır. May, Gwen'e hak vermiştir, yegeninin üstüne fazla düştüğünün farkındadır. Üzgün bir şekilde oradan ayrılır. Gwen, Peter'a olanlardan bahseder. Peter ise yorgunluktan bayılır. Onu yatağa yatıran Gwen ve Harry, gelen Flash'tan nasıl kurtulduğunu öğrenirler. Flash, Gwen'i eve bırakmak ister. Harry'de Gwen'e gidip dinlenmesini, Peter ile kendisinin ilgileneceğini belirtir. Peter rüyasında Flash ile Gwen'i beraberken görür. Huzursuz bir şekilde uyanır. May yengesini arar ama ona ulaşamaz. Merak içinde May yengesinin evine giderken karşısında kendisine Gibbon adını veren Martin Blank ile karşılaşır. Gibbon, düşündügünü uygulamış ve herkesin saygısını kazanmak için kahramanımızın karşısına çıkmıştır. Mücadeleyi Ağ Kafa kazanır ve May yengesine doğru süzülür. Gibbon ise yenildiği için ağlamaktadır. Bir çift göz ise onu izlemektedir. Amacına ulaşıp eski düşmenı Örümcek Adam'ı yok etmek için, Gibbon'un gücünü ve hırsını kullanacaktır.

SAYI 111- The Amazing Spiderman Vol 1 #111 (1972)

-Bir örümceği avlamak-

Gibbon'u gizlice takip eden Kraven'dan başkası değildir. Ona, Örümcek Adam'ı yenmek için beraber hareket etmeyi önerir. En son karşılaşmalarında Ka-zar onu uçurumdan düşürmüştür ama Kraven dallara tutunarak düşüşünü yavaşlatmış ve ölümden kurtulmuştur. Kahramanımız ise yengesinin evine gider ve onun bıraktığı mektubu bulur. May, olanlardan sonra bir süre şehirden ayrılmaya karar vermiştir. Peter, üzgün bir şekilde Daily Bugle'a gider ve Robbie'den gazeteye May yengesi için bir ilan vermesini ister. Kraven ise, kendi kullandığı sihirli iksirden Gibbon'a da içirir ve onun daha vahşi ve güçlü olmasını sağlar. Hem böylece beynini kullanarak ona emirlerde verebilecektir. Peter, Gwen'i arayarak May yengesinin gittiğini söyler. Gwen hepsinin kendi hatası olduğunu söyleyerek ağlar. Yengesini bulmak için kıyafetini giyip şehre dalan kahramanımız karşısında Gibbon'u bulur. Kraven'ın etkisi altında olan Gibbon, Örümcek Adam'ı zora soksada, sonunda kazanan kahramanımız olur. Gibbon ise Kraven'ın etkisinden kurtulmuştur. Onu bir hastaneye bırakan Örümcek Adam, yeniden May yengesinin izini sürmek için şehre doğru uzaklaşır.

SAYI 112- The Amazing Spiderman Vol 1 #112 (1972)

-Örümcek işi bırakıyor-

May yengesine ulaşamadığı için üzgün olan Peter, geçmişteki güzel günleri hatırlamaktadır. Aniden dikkatini aşağıdan gelen gürültüler çeker. Birileri adam kaçırmaktadır. Adamlar ateş açınca kahramanımız onları engelleyemez. Bu arada şehirde panik havası vardır çünkü son zamanlarda kaçırma olayları çoğalmıştır. Peter, Daily Bugle'a uğradıktan sonra Anna Watson ve MJ ile karşılaşır. Anna, May'in mektubunu okumuştur ve ona göre birileri mektubu zorla yazdırmıştır. Peter, kıyafetini değiştirerek mafya üyelerinden birini zorla konuşturmaya çalışır. Adamın söyledigine göre esrarengiz birisi adam kaçırmaları için onlara para vermiştir. Adamdan öğrendiği adrese doğru giden Ağ Kafa, karşısında Doctor Octopus'u bulur.

SAYI 113- The Amazing Spiderman Vol 1 #113 (1972)

-Çete Savaşı-

Doktor Octopus ile mücadeleye girişen kahramanımız zar zor elinden kurtulur. Çünkü kahramanımız mide krampı geçirmiştir. Maskesini ise Octopus'a kaptırmıştır. Nefretle maskeyi yere atan Octopus ordan uzaklaşır. Maskeyi ise Randy bulur ve onu Daily Bugle'a götürür. Bu işe en çok JJ sevinmiştir. Peter ise hasta bir şekilde eve gelip uyur. Gwen, Doktor Bromwell'i muayene için çağırır. Kahramanımız bagırsak ülseri olmuştur. Bu arada esrarengiz bir çete lideri, yeraltı dünyasının kontrolünü ele geçirmek için gizli planlar yapmaktadır. Doktor Octopus ise onun önünde bir engeldir.
Ertesi gün Daily Bugle'a gidip Örümcek Adam'ın maskesini görünce şaşırır. Ned'den kahramanların kostümleriyle ilgili bir dükkanın yerini öğrenir. Daily Bugle'daki maskesini alana dek, dükkandan bir maske ödünç alır. Rahatsızlığı yüzünden sendelediği bir anda karşısında yine Octopus'u bulur. Damlarda süren mücadele Ağ Kafa'nın zaferi ile sonuçlansada, kahramanımızın arkasında başka bir tehlike belirir: Yeraltı dünyasını ele geçirmeye çalışan; Hammerhead!

SAYI 114- The Amazing Spiderman Vol 1 #114 (1972)

-Hammerhead-

-''Keşke bugün yataktan hiç çıkmasaydım.''

Kahramanımız, Doktor Octopus'u alt ettikten sonra karşısında Hammerhead ve adamlarını bulur. Hammerhead'in kafasına yumruk vursada, etkilenmediğini görür. Bu arada,Octopus kendine gelmiştir ve kargaşadan faydalanarak ordan uzaklaşmayı başarır. Örümcek Adam ise, Hammerhead'in silahından çıkan kurşunla başından yaralanır ve bayılır. Adamları, Örümcek Adam'ı öldürmek istesede, Hammerhead buna engel olue ve Octopus'u tuzağa düşürmek için Örümcek Adam'dan faydalanmak ister. Hammerhead'in karargahına getirilen Ağ Kafa bir süre sonra kendine gelir. Hammerhead, kahramanıza beraber çalışmayı teklif eder. Düşünmesi için süresi vardır. Bu süre, Peter'ın kendini toparlayıp saldırıya geçmesi için yeterlidir. Bu arada, Hammerhead geçmişini anlatmaya başlar. Şehrin tehlikeli bölgesinde Joseph isimli biri başından vurulmuştur. Onu bulan doktor, kafatası üzerine deneyler yapmaktadır. Ve kafatası hasar gören Joseph'e metal alaşımlı bir kafatası yapar. Böylece Hammerhead doğar. Aynı anda, Hammerhead'in adamları Octopus'un saklandığı yeri bulmuştur. Yanında da yaşlı bir kadın vardır. Peter, yaşlı kadının yengesi May olduğunu düşünür. Gizlice Hammerhead'in üzerine bir verici yerleştirir. Bu arada, Gwen, Peter için endişelenmektedir. Onu gören hocası, Profesör Warren, Gwen'e destek olmak ister. Hammerhead, Octopus'un saklandığı yere doğru yol almıştır bile. Kahramanımız bunu fırsat bilip, onu esir tutan iki kişiyi haklar ve vericinin peşine düşüp Octopus'un saklandığı evi bulur. Gizlice eve girmeye çalışsada başına yedigi vazo darbesi ile sersemler. Ona vuran yengesi May'in ta kendisidir.

SAYI 115- The Amazing Spiderman Vol 1 #115 (1972)

-Son Mücadele-

Hammerhead, adamları ile birlikte evin içine girmiştir. Octopus karşısında Hammerhead'i görünce saklanmaya çalışır. Bu arada, May, Octopus'u yardıma çağırmaktadır. Çünkü korkunç Örümcek Adam'a vurup onun sersemlemesine yol açmıştır. Octopus ise May'in yanına gider ve onu sakinleştirmeye çalışır. May'in polisleri aramasına engel olmak için, May görmeden telefonun kablolarını keser. Aynı anda Gwen, Daily Bugle'a gidip Peter ile ilgili bir haberleri olup olmadığını sorar. Robbie, radyodan bir haber duyduğunu söyler. Habere göre şehir dışında bir evde iki çete birbirine girmiştir. JJJ, Robbie ve Gwen hep beraber olay yerine doğru gitmek için arabaya atlarlar. Örümcek Adam ise Hammerhead ile karşılaşmıştır. İkilinin mücadelesi kahramanımızın zaferi ile sonuçlansada, Hammerhead kaçmayı başarır. Ağ Kafa, bu kez de Doktor Octopus ile karşı karşıyadır. Onu bayılttığı sırada, karşısında May yengesini bulur. May eline bir silah almıştır ve kahramanımıza ateş açar. Örümcek Adam ordan uzaklaşmak zorunda kalır. Bu arada, polisler evin etrafını sarıp, mafya elamanlarını ve Octopus'u tutuklar. Octopus, May ile özel birşeyler konuşmak için polislerden izin alır. Peter ise kıyafetini değiştirip Gwen'in yanına koşup ona sarılır. May, Peter'a Gwen'in haklı olduğunu söyler. Octopus, ona evinde kalmasını teklif etmiştir. May bunu kabul ettigini Peter'a söyler. Peter çok üzülse ve karşı çıksada yengesini üzmemek adına kabullenmiş gözükür. Bu arada Hammerhead ise New Jersey havalimanında bir uçağa binmiş ve bir süre ortadan kaybolmaya karar vermiştir.

- Octopus hapisten çıkana kadar bekleyeceğim. Ondan sonra kavgamız kaldığı yerden devam edecek...

-Amazing Spiderman sayı özetleri için Nemo'ya teşekkürler.