The Expendables..

Başlatan V, 04 Ağustos, 2010, 23:38:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Sylester Stalone,son yillarin en ünlük aksiyon yildizlari ile kendi kusaginin yani 80'li yillarin aksiyon jönlerini

yönetmenligini yaptigi"The Expendables" filminde biraraya getiriyor.Kadroda kimler yok ki?

Sylester Stalone,Bruce Willis,Jason Statham,Jet Li,Dolp Lundgren,Eric Roberts,Mickey Rourke ve hatta

Arnold Schwarzeneger..(Gönül isterdi ki Jean Claude Van Damme,Steven Seagal,Kurt Russell'da kadroda olsunlar)

Filmin konusu kisaca söyle:

"The Expandables bir kiralik savas timidir ve bu sefer ki görevleri Güney Amerika'da bir ülkeye sizarak, bu ülkenin acimasiz dikatatörünü devirmektir.. Fakat görev baslar baslamaz The Expandables grubu herseyin tam olarak göründügü gibi olmadigini anlar ve kendilerini tehlikeli bir ihanet aginin içerisinde bulurlar. Görevlerinin tamamlanmasinin engellenmesi ve masum bir insanin hayatinin tehlikeye atilmasindan baska The Expandables grubu daha zor bir durum olan grubun dagilma tehlikesiyle karsi karsiyadir.."

Ülkemizde 13 Agustosta gösterime girecek filmin  ABD'de izleyicilerden tam puan aldigini belirtelim..

"İstemem,eksik olsun.."

V

Bastan-sona aksiyona doyacaginiz,eglenceli bir film olmus.

Bir daha bu kadroyu birarada görür müyüz bilemiyorum.

Yanliz zamanin izleri kahramanlarimizin yüzlerinde kendisini oldukça belli etmis.

Senaryosu bir çocugun bile kolayca kavrayabilecegi sadelikte olan filmi, aksiyon filmleriyle dolu

80'lere bir saygi durusu olarak kabul etmek yerinde olur.Bir "motorsiklet çetesi" nin yaslanmis

üyeleri olarak sempatimizi kazanan kahramanlarimiz,fondaki 70'li ve 80'li yillara ait Rock'n Roll parçalariyla

bizleri zamanda keyifli bir yolculuga çikartiyorlar adeta.Salt aksiyona dayali bu filmde,türün efsanevi yildizlarini,i belki de son

bir kez yenilerle birarada görme firsatini kaçirmak istemeyenler  filmi izlesinler derim..Yasi ilerledikçe

efsanesi olgunlasan Mickey Rourke'a özellikle dikkat!...

"İstemem,eksik olsun.."

Lami Tiryaki

Cumartesi günkü Predators hüsranindan sonra bu gün The Expendables'a gittim. Kadroya bakip filmden ne bekleyebilirimi iyi tarttigim için izlerken keyif aldim. Stallone'ye röportajcinin biri sormus, "bu film ne veriyor, konusu nedir filan" diye. Syl amcanin verdigi cevap ilginç: "Ya bir sürü sert adami biraraya getirdik. Bir sürü silahi olan kötü adamlari da koyduk. Ne bekliyorsunuz ki!." Aynen öyle. Bir sekilde hemen hepsi ömrümüzün bir yerinde hayatimizi renklendiren, bizlere heyecanlar yasatan bir sürü sert adam perdenin altini üstüne getiriyorlar. Rambo, Zor Ölüm, Commando gibi 80'lerin tüm kliselerini daha gösterisli halde görmek güzeldi. Arnold 5 dakak göründügü sahnede "bu kez görevi Barney'e verdim" diyor. Hakikaten film Arnld'un Commado filmine çok benziyor. Hem konu hem aksiyonu çok benzer. Bence bu filme açik bir gönderme olmus. Stallone'un da onun için "baskan olmak istiyor" demesi hostu. Içi çok dolu olmayan ama son derece eglenceli bir film Cehennem Melekleri. Bu eski tüfekleri birarada görmek güzeldi.

Selamlar
Lami

hanac

Filmin devamı çekiliyor.

Kadroya bakar mısınız ?

Stallone, Schwarzenegger, Chuck Norris, JC Van Damme, Bruce Willis   :)

alan ford

Film Bulgaristan'da çekiliyor yanılmıyorsam. Geçenlerde sette iki dublör hayatını kaybetmiş. Ekibin morali çok bozulmuş. Çekimlere ara vermişler.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

ErenKoyunoglu

gamlıbaykuş

Jet Li bu sefer kadroda yok galiba...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hanac

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 21 Kasım, 2011, 10:06:55
Jet Li bu sefer kadroda yok galiba...

imdb'ye göre var.   http://www.imdb.com/title/tt1764651/

Zaten posterin üzerinde adı da var (Statham - Lundgren) arası.

Ama posterde gözükmüyor.

hanac

Chuck Norris'e bak 71 yaşında hala aksiyon peşinde  :)

Bu arada kadro genişlemiş, maşallah bütün mahalle bu filmde. Yalan Dünya gibi olmuş.

30 yıl önce

rumar80

Geride kaç kişi kaldı ki?
   Bir Jackie Chan bir de aksiyon yıldızı sayarsan Mel Gibson eksik

Gambit

1. film o kadar kotu ve SIKICIYDI ki ikinci filmi para verseniz izlemem cok guvendigim kisilerden iyi yorumlar gelmedikce

PS: Arnold'un kola gel. Adam bosuna Conan olmamis zamaninda  :)

Peyami

Bu adamlar bütün film sadece yürüyüp konuşsunlar yine de seyrederim. Bu filmden sonra aralarından bir daha sinemada göremeyeceklerimiz olabilir. Van Damme'in kadroya alınması müthiş olmuş. Şahsi favorimdir.

gamlıbaykuş

Cidden Jackie Chan de olsa tam olurmuş...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hanac

Alıntı yapılan: Peyami - 10 Şubat, 2012, 11:28:10
Van Damme'in kadroya alınması müthiş olmuş. Şahsi favorimdir.

Van Damme, Chuck amca'dan yaşlı duruyor

Silahla şaka olmaz

Peyami

Aslında Van Damme Stallone'dan epey genç. Şu anki fiziksel durumu da iyi. Yanyana gelseler çoğundan daha genç durumda. Nereden biliyorsun derseniz takip ettiğim bir aktör. Geçen birkaç sene içinde Fransa'da "İşte Hayatınız" benzeri bir programa çıktı (Il etait une fois Jean Claude". Sonra İngiltere'de 2011 yapımı Behind Closed Doors isimli 8 bölümlük yarı belgesel yarı realite bir seri geçen sene yayınlandı. Hatta orada aşağıdaki resimde görüldüğü üzere efsane Blood Sport filminin Chong Lee'si Bolo Yeung ile yıllar sonra biraraya geldiler. Günlük yaşamına ve ailesine epey değinildi. Geçen yaz seyrettim, hayranlarına tavsiye ederim. Geçenlerde Saba Tümer'de Cüneyt Arkın'la da biraraya gelmişti. Yalnızca kalçasında bir problem olduğu için döner tekme atması yasak diye biliyorum.

Hasanın yüklediği resimde yanındaki adam Claude Goetz. İlk gençlik yıllarından beri antrenörlüğünü yapıyor, aynı zamanda akıl hocası da diyebiliriz. 

En önemli özelliklerinden birisi de köpeklere çok düşkün olması. Yakın zamanlarda içinin tasarımını da eşiyle yaptığı bir barınak yaptırdığını biliyorum. Bir de doğanın yokolmasıyla ilgili cebinden para verip bir belgesel yapıyordu. 

Aslında ilk filmde de oynayacaktı ama Stallone'a senaryoyu sormuş, o da yapıyorum işte birşeyler gibi bir yanıt verince projenin dışında kalmayı tercih etmiş. Belgeselde anlatıyordu bunu galiba.

Kıymetinin yeterince bilinemediği bir aksiyon oyuncusudur ve bence iyi yürekli bir adamdır.

Eh ne de olsa Fransa-Belçika ekolü... ;)