The Superior Spider-Man "Now" - Marmara Çizgi.....Evine Geri Döndü.....

Başlatan ercoktay, 29 Eylül, 2015, 21:29:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Agamotto

Alıntı yapılan: xmenac - 22 Ekim, 2015, 15:13:40
Forumdaki eleştirileri kimi zaman çok ağır buluyorum. Şu başlıkta önce Panini, sonrasında da kitabevleri enteresan bir şekilde eleştiriliyor. Yayınlanan Spider-Man sayısını iyice incelemeden eleştiren bile olmuş, halbuki gayet uygun fiyata çok güzel bir yayın çıktı.

Tüm bu olumsuz eleştirileri okumamın ardından, "en iyisi şu dükkan" minvalinde bir yorum gördüm ve forumda beğenilen bir yer olduğu için merak edip Gittigidiyor'dan bakmaya karar verdim, şöyle bir sayfaya denk geldim:
http://urun.gittigidiyor.com/kitap-dergi/batman-kara-ayna-scott-snyder-jbc-orijinal-183225541

Söylediğiniz dükkan link'te yer alan dükkan mıdır acaba?

Evet linkteki dükkan.

Nightrain

Alıntı yapılan: xmenac - 22 Ekim, 2015, 15:13:40
Forumdaki eleştirileri kimi zaman çok ağır buluyorum. Şu başlıkta önce Panini, sonrasında da kitabevleri enteresan bir şekilde eleştiriliyor. Yayınlanan Spider-Man sayısını iyice incelemeden eleştiren bile olmuş, halbuki gayet uygun fiyata çok güzel bir yayın çıktı.

Tüm bu olumsuz eleştirileri okumamın ardından, "en iyisi şu dükkan" minvalinde bir yorum gördüm ve forumda beğenilen bir yer olduğu için merak edip Gittigidiyor'dan bakmaya karar verdim, şöyle bir sayfaya denk geldim:
http://urun.gittigidiyor.com/kitap-dergi/batman-kara-ayna-scott-snyder-jbc-orijinal-183225541

Söylediğiniz dükkan link'te yer alan dükkan mıdır acaba?

Evet o fakat bu kitabın baskısı tükendiği için öyle yapmış. Yoksa güncel yayınları çok uygun fiyata satıyor. Özellikle set ürünler çok uygun.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

xmenac

Güncel eser olarak Marvels kitabına baktım, şu linkte var:
http://urun.gittigidiyor.com/kitap-dergi/marvels-mucizeler-spider-man-kapak-arkabahce-185052147

Dediğiniz gibi, internette baktığım yerler arasında en uygun fiyat burada.

maeglin

Kitapyurdu, idefix gibi yerlerden temin etmeyi düşünenler için kitapyurduna sormuştum, bu kitabı temin edemeyeceklerini söylemişler. Muhtemelen diğerleri için de geçerlidir.

panthei

Dün havalimanindan alip ucakta okudum, canavar gibi seri, hc, ceviri, baski vs de aman aman kotu degil, nedir yani bu kadar elestri begenmemezlik. Bazi seylere gereginden fazla anlam yuklememek lazim ya, alirsin okursun, koyarsin rafa. Hele tuzel kimlikle ilişkilendirilebilen insanlarin acik acik yayin kotulemesini dogru bulmuyorum, isi baski yayin olan baski yayin yapar, parayi veren yorum/elestiri hakkina sahiptir.

sulkesen

bu fiyata hc bir kitap çıkıyor. bence bu kadar olumsuz eleştiriyi haketmiyor biraz zaman verin sir kaç küçük sorun varsa bile bunlar sonraki sayılarda (eyer basılabilirse) düzelecektir. siz sadece destek verin eleştirileriniz yapıcı olsun yıkıcı olmasın

Eflatun

Cillop gibi baskı olmuş , ebatta , HC kapakta harika,bu fiyata bunu beğenmezleri okudumda geride , ben başka bir ülkede yaşıyorum heralde.

Nightrain

İnceledim ve beğenmedim! Kimse beğenmek zorunda değil. Evet, bu fiyata HC Türkçe yayın bulmak imkansız ama gerek fontlar, gerek grafikler, gerek Hobcin gibi dandik çeviriler hoşuma gitmedi ve almadım. Guardians of the Galaxy'de de aynısını yapacaklar fakat onu alıcam işte.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Animvader

Tamam beyler, vurmayın artık öldürdünüz o eleştirileri yapanları.

Panininin kendisinin umrunda değilken, ne tanıtım var ne bir şey, biz 9 sayfa konuşmuşuz maşallah.  :)

Harun Ça

Bugün aldım ve akşamında okudum. Güzel bir cilt olmuş hikayeden keyif aldım. Humberto Ramos'un çizimleri de gayet güzel. Amazing Spider-man 698 den başlaması iyi olmuş, superior macerasına güzel bir giriş oldu devam ciltlerinide kesin alırım. Tabii ufak tefek eksik, hatalı yerleri yok değil ama zamanla bunlarda oturacaktır diye düşünüyorum.

rumar80

Biraz önce okumayı bitirdim. Yarım gün olunca hasta gelmiyor. Bana da kitap okuyacak vakit kalıyor.  :)

Hikayeden başlayalım: Macera artık hepinizin de bildiği gibi Örümcek adamın Dying wish macerası. Panini tam can alıcı yerden başlıyor. Ama aradaki boşluklar nedeniyle (umarım Marmara o boşlukları tamamlayacak) Dr Ahtapot'un bu hali, daha önceki saldırı girişimi vs. hakkında tam bir bilgimiz olmuyor. Evet bu macera Örümcek adam için bir dönüm noktası, evet Slott iyi de anlatmış ama ben Slott'un örümcek adamını sevemiyorum. Bu nedenle bana zayıf geliyor.
   Çizim: Humberto Ramos daha önce de Örümcek adam çizdi. Bence başarılı bir çizer. Onu beğendim.
   Panini: Bence iyi bir iş çıkarmış, cilt, basım, font bence hiç sırıtmadı. Umarım bu şekilde devam eder.

Son olarak: Üşenmedim bu başlıktaki yazıları tek tek okudum. Dergiyi almadan önce bazı endişeler dile getirilmiş, ancak dergi alındıktan sonra bu eleştirileri yapan arkadaşların da olumlu mesajları mevcut. Yani forumda Panini ve örümcek adam yerden yere vuruluyor gibi bir durum yok. Ki gerçekten kötü bir dergi olabilirdi ve yerden yere de vurulabilirdi. Ancak ne dergi bu kadar kötü ne de böyle bir eleştiri var. Bence forum ve eleştiriler hakkında yazan dostlar da üşenmesin yazılanları iyice okusun.

Sevgiler

ercoktay

Ben de dün gece oğlan uyuyunca okuyabildim. Adam benim diye aldı okumak için bile vermiyordu :)

Örümcek adamın bende ayrı bir yeri vardır. Örümcek adamın sıcaklığını ve mizah anlayışını beğenirim. Bütün çizgi romanlarını da beğenerek okurum.

Bu öyküyü ve çizimleri de beğendim.

Panini gibi büyük bir firmanın bu pazara böyle bir çizgi roman ile girmesi beni mutlu ediyor. Umarım bekledikleri karşılığı alırlar.

Ben cildi beğendim. Kağıt biraz ince ama rahatsız etmiyor. Çeviri ortalama ama daha güzel tabiki olabilirdi. Türkçe ve orijinal kavramlar çok iç içe geçmiş. Bu fiyata bence çok iyi bir iş çıkarılmış.

Diğer yayınlarını heyecanla bekliyorum.

Bence Panini'ye bir fırsat verin. Seveceksiniz.

hennessy

Kitabı biraz önce bitirdim. Ne zamandır sert bir örümcek adam okumak isterdim. Yeni örümcek adam bunu vaat ediyor.

Panini sağlam bir seri ile karşımızda. Baskısı olsun HC kapak olsun çeviri olsun ben beğendim tek eksiği giriş yazısının İlke'nin yazmaması.

Bu seriyi çok merak ediyordum. Ahtapot ve örümcek adamın karşımı harika bir karakter bizleri bekliyor. 
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Barmen Minik

öncesinde orjinal dilinde okumadığım ya da sonradan karşılaştırmadığım için çevirinin seviyesini eleştiremiyorum. sadece hob cin gibi durumlara laf edebilirim ki gerçekten mantığım hiç almadı bu çeviriyi yapan kişiyi tanıyan yok mudur neden böyledirin cevabını alamamak kötü. çok eski örümcek maceralarında da öyle cevirildiği olmuş diye devam ettirmeye gerek yokmuş bence. hedef kitle küçük çocuklar olarak belirlendiyse pek bişey diyemem

cildin kagıt kalitesi kötü ince ama rahatsız etmiyor açıkçası arka sayfanın göründüğü ve burda bu konuda bu kadar eleştirilmemiş yayınlar varken rahatsız etmedi ince olması kitaplıkta güzel bir görüntüde sağlıyor.

HC olması her şeyin üstündeki tek önemli şeymiş gibi forumda bir durum oluşmuş sanki. bence hiç bir kusuru örtmez JBC nin HC larına göre kalitesi de daha düşük ancak kitabı oldugundan daha albenili gösteren bir şey bu gerçek. çok hoş duruyor ama bence normal kapak olsaydı daha ucuz olsaydı ve bunun sonucu olarak daha sık çıksaydı daha iyi olurdu.

hikaye ve çizimlere gelecek olursam ben oldukça beğendim bazen biraz aceleye gelmiş bi hikaye gibi gelsede okurken kesinlikle çok zevk aldım. hatta bu noktada hop cin gibi şeyleri unuttum kagıt kalitesiymiş kapak tasarımmış falan geçtim. çizgi roman olarak zevk aldım elimdeki şeyden. devamının gelmesinide istediğimden düzenli alıp kitaplığıma koyacağım.

Boyutun okuma zevkini arttırdığı da bir gerçek umarım bir gün tüm kitaplarımız böyle olur.

akif1