The Haunting of Hill House

Başlatan Nightrain, 13 Kasım, 2018, 13:26:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Shirley Jackson'ın, The Haunting of Hill House kitabından uyarlama. İlk başlarda kesin dandik bir uyarlamadır diye başladım ama feci sardı. En son 3.bölümü bitirdim. Dizide 2 farklı zaman dilimi var; Geçmiş ve günümüz. özellikle geçmiş sahneler nefis ötesi. Hikaye 7 kişilik bir ailenin etrafında şekilleniyor. Yer yer oturduğunuz yerden zıplatma potansiyeli var. Kesinlikle kötü bir yapım değil. Bu tarz "Perili Ev" temalı şeyleri seviyorsanız bir göz atın derim.

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ghostrider

Çok güzel bir dizi ama sonunu beğenmedim.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

memospinoz

Kitabı listemde uzun süredir bekliyordu. Netflix'te dizisine başlayınca geçenlerde D&R mağazasında da görünce alıverdim. 3. baskısını yapmış.

Nemo

Ilk 5 bolumu izledim. cok basarili. Uzulsem mi, aglasam mi, korksam mi bilemedim. Gecmis ile gelecegin gecis sahneleri cok basarili. Bence tum karakterler yerinde secilmis. Karakterlerin cocuk hallerini oynayan minikler ise abilerinden, ablalarindan daha basarili :) Tavsiye ederim arkadaslar.
Özel Alfa Ajanı

worldman

Eşim ile birlikte 3 günde tüm bölümleri bitirdik.Mükemmel kurgulanmış harika bir dizi.Sevdiklerinize önem verin.Sevdiğinizi söylemeyi ertelemeyin.Onları yalnız bırakmayın.Arayın,ilgilenin.Vaktim yok demeyin.Sonra keşke dersiniz....

Nightrain

İkizlerin çocukluk halleri çok tatlı. :D

ZGeralt

Dizinin oyunculuk, senaryo gibi alanda herhangi özel hiç bir yanı yok, zaten bir yeniden çekim. Korku- Gerilim tarzından ziyade bir aile draması aslında.
Bence esas vuruculuk yönetmenlikte, sinematografide. Ya 5. ya 6. bölümdü hatırlayamadım, cenaze evinde tartıştıkları bölüm, tam anlamıyla efsane. Dizinin bütün kusurlarını örtmeye yetti benim için, o kadar beğendim.

Genel olarak dönüp baktığımda oldukça iyi bir yapım olduğunu söyleyebilirim. 8/10

Nightrain

Mrtekin

Netflix bir "orijinal series" daha yaratmış. Korku janrına aşina bir seyirci olarak, diziyi gerçekten çok başarılı buldum. Korku ve gerilim türünde başarılı olması yanısıra, "aile", "ebeveynlik", "aşk" ve "hayat" üzerine de mükemmel bir alt metne sahip. Zaman geçişleri mükemmel kurgulanmış. Oyunculukları da çok beğendim. Özellikle cenaze evindeki yüzleşme sahneleri benim de nefesimi kesti. Yönetmen Mike Flanagan, geniş ve dar açı çekimlerinde dehşet bir iş çıkarmış, hissiyatı geçirmede oldukça başarılı olmuş. Kesinlikle tavsiye.

2. sezon 2020'da gelecekmiş. İsmi de "The Haunting of Bly Manor".
They drew first blood...