Lookwood&Co (Netflix)

Başlatan doktor1881, 30 Ocak, 2023, 22:15:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Alternatif bir Londra'da geçen seride, Britanya'yı etkisi altına almış musallat vakaları takip ediliyor. Lockwood ve Ortakları şirketi, psişik güçlere sahip dedektiflerle bu gizemli olayları çözmek için maceraya atılıyor.

Gizemli geçmişi, peşini hiç bırakmayan asi girişimci Anthony Lockwood (Cameron Chapman), eksantrik yardımcısı George Cubbins (Ali Hadji-Heshmati) ve Lucy'nin tarihin akışını değiştirecek korkunç bir gizemi çözmeleri ele alınıyor

Ant-Man, Tintin, Kid King ve Attack the Block ile tanınan BAFTA adayı Joe Cornish'in yazıp yönettiği dizinin ilk sezonu toplamda 8 bölümden oluşacak.

Yapımın yönetmenliğinde Joe Cornish'e William McGregor (His Dark Materials) ve Catherine Morshead (Downton Abbey) eşlik edecek. Dizinin senaristleri arasında Joe Cornish'le birlikte Joy Wilkinson, Ed Hime ve Kara Smith yer alıyor.

Penelope Fittes rolü Morven Christie, The Golden Blade rolü Luke Treadaway, Lucy Carlyle rolü Ruby Stokes, Bobby Vernon rolü Paddy Holland, Dedektif Barnes rolü Ivanno Jeremiah ve Anthony Lockwood rolü Cameron Chapman tarafından canlandırılıyor

Diziye kaynaklık eden kitap serisinin ilk iki kitabı Türkçeye Akılçelen Kitaplar tarafından kazandırıldı. Ancak serinin diğer üç kitabı dilimize tercüme edilmedi. Serinin kitapları Edgar Award, The Inky Awards, Goodreads Choice, Carnegie Medal gibi birçok ödüle aday gösterilmişti.

Lockwood and Co. dizisi 27 Ocak 2023 tarihinde Netflix de yayınlandı

https://youtu.be/v2mqe-7oztw

doktor1881

Bölüm:1 İlk bölümü ile hikaye örgüsü sizi kendine çekiyor Tam aradığım dizi Yidar öncelikle bunu seyret Forumdaki çok dostumuzun seveceğini düşünüyorum
İngiltere bilhassa Londra hayaletlerin istilasında Gece sokağa çıkma yasağı başlıyor Binlerce insan hayaletler tarafından öldürülüyor Dolayısıyla hayalet avcı ajanslarıda onlarca mevcut
İlk bölüm Avcı Lucy'in hikayesi

Bölüm Notu:9/10

yidar

Tamam abi.Listeme aldım.Çok teşekkür ederim

doktor1881

Bölüm:2 Üç ergenin olduğu küçük ajans Londra ortamını karıştırıyor Lookwood'un   özgüveni tavan Bu arada hayalet Anabella ile pşisik bağ kuran Lucy hem ondan korunmak hem de başına gelenleri ortaya çıkarmaya çalışıyor

yidar

Bende ilk iki bölümü izledim.Gayet güzel gidiyor.

doktor1881

Bölüm:3 Lookwood&co borcunu ödemek için yüksek riskli bir görev alır Görev büyük olaylara gebedir Hayalet Annabel'de yıllar sonra emeline ulaşır İngiltereyi hayaletler kaplamasındaki sırlar avcı ajanslar ile bi ilgisi olabilir mi Daha önce seyrettiğiniz hayalet dizilerinden konu olarak farklı gibi

doktor1881

Bölüm:4 Dizi de bölümler ilerledikçe konu daha da güzelleşiyor Bu bölümde lookwood ekibini daha zor bir görev bekliyor Kadim bir mezarlıkta eski bir mezar

Bölüm Notu:9.5/10

doktor1881

Bölüm:5 ''Ölüm Geliyor'' isimli bölümde Kadim Mezarlıkta bulunan daha sonra çalınan Kemik Aynası damga vuruyor

doktor1881

Bölüm:6 Kendi alanında başarılı olan dizinin bu bölümde ekibimiz 3. seviye bir hayalet sayesinde kemik aynanın orjin yeri perili eve giderler sonrasında Mary'in anılarının olduğu el yazmasının peşine düşerler

doktor1881

Bölüm:7 Ekibimiz Kemik Ayna'yı ele geçirmek için her şeyi riske atarlar ama ona değecek midir

Bölüm Notu:7.5/10

doktor1881

Bölüm:8 (Sezon FinaLi) Kemik Ayna'nın tekrar  aktif edilmesi  için çabalayan kötü niyetli kişilere karşı Lookwood ekibi dimdik ayakta Yeni sezon ne zaman olacak belli değil

Bölüm Notu:8/10